Προς το περιεχόμενο

Καλώδιο μετατροπής mIdi σε usb...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑλημέρα σε όλους...

 

Είδα πριν κάτι μέρες στον κατάλογο του Μusic Store ενα καλώδιο το οποίο μετατρέπει midi se usb....

 

Για να το χρησιμοποιήσεις χρείαζεται να έχεις κάτι συγκεκριμένο στην κάρτα ήχου σου...

 

Η έτσι απλά το αναγνωρίζει το pc...

 

Στην ουσία το θέλω για να δώ πως γίνεται να γράψω παρτιτούρα έτσι απλά για να πειραματιστώ λίγο....

 

ΓΙα πείτε τι άλλο χρειάζεται....

 

Αυτό ειναι το καλώδιο που λέω

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κοιτάς δεν απαιτεί κάτι άλλο για να λειτουργήσει. Υποθέτω ότι έχεις κάποιο εξωτερικό clavie που έχει MIDI out. Αν γράψεις κάτι με το clavie μπορείς να δημιουργήσεις και την παρτιτούρα του αυτόματα. Αυτό θέλεις να κάνεις;

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑι...Μπορώ να χρησιμοποίησω το Juno pou eχει midi out....

 

Στην ουσία θέλω να δώ πώς είναι να ασχολούμαι με το midi χωρίς να χαλάσω πολλά λεφτά...

 

Αν δώ ότι με ενδιαφέρει με βλέπω να παίρνω μια κάρτα ήχου....

 

Και για να λειτουργήσει αυτό τι πρόγραμμα πρέπει να βάλω στο pc μου για να γράψω την παρτιτούρα?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κυριότερα προγράμματα sequencing έχουν ενσωματωμένες δυνατότητες notation αλλά εσύ μάλλον εννοείς κάτι σε αυτόνομο πρόγραμμα notation όπως το Finale και το Sibelius που είναι τα γνωστότερα του είδους.

Τσέκαρε όμως και το Noteworthy Composer που υπολείπεται σε λειτουργίες αλλά νομίζω ότι είναι shareware. ¶λλωστε αυτά που έχει για αρχή είναι μια χαρά... :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου