Προς το περιεχόμενο

σχετικα με τη συνδεσμολογια ενος συνθ..


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια χαρα

θελω μια μικρη βοηθεια σχετικα με τη συνδεσμολογια ενος συνθ..

ας αρχισουμε με τα βασικα και μετα βλεπουμε..

εχω αγορασει ενα rack access virus b και εχω μια καρτα ηχου m audio 410..

επισης εχω αγορασει ενα novation remote controller 25 και χρησιμοποιω το cubase sx.

θα ηθελα λοιπον αν καποιος μπορει να μου εξηγησει πως συνδεονται ολα αυτα..πιστευω πως γενικα η συνδεσμολογια θα εινα κατι σαν τυφλοσουρτης για ολα τα συνθς σε ολες τις καρτες και τους κοντρολερς..

θα ηθελα αυτος που θα μπει στον κοπο να μου γραψει να μου πει με λεπτομερειες το πως και το που δηλαδη απο το αουτ του ταδε στο ιν του ταδε κτλ..

συγνωμη αν γελανε καποιοι αλλα μου φαινονται βουνο ολα αυτα...

καποια στιγμη μου χε συνδεσει ενα παιδι το βαιρους αλλα χρειαζοταν για να παιξει να εχω ανοιξει το κοντρολερ, χωρις αυτο δεν ακουγοταν τιποτα και επισης το κοντρολερ εδινε μονο εντολες στο βαιρους και οχι στα vst instruments που χω οπως γινοταν παλιοτερα..

αυτα ευχαριστω προκαταβολικα για τη βοηθεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Γενικά:

 

Tο midi out του controller στο midi in του synth.

Tο midi in του controller στο midi οut του synth.

Το audio out του synth σε μια είσοδο της κάρτας ήχου.

 

Το controller αν θες να ελεγχει και τα vst instruments τότε χρησιμοποίησε και την έξοδο midi thru του controller η πιθανώς μια δεύτερη midi έξοδο.Η σύνδεση γίνεται όπως και στο synth.

 

Για τα vst instruments μπορείς να χρησιμοποιήσεις και την usb σύνδεση του controller.

 

Μore help:

http://www.philrees.co.uk/thruq.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου