Προς το περιεχόμενο

The Cure


kaisos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ δυνατο live έκαναν οι cure... παίζαν πάνω απο 2 ώρες ασταμάτητα με πολύ καλό ήχο.. Αν πήγε κ κανας άλλος γράψτε εντυπώσεις...

Ο smith ζωντανός θρύλος, ήταν πόλυ πιο καλός ζωντανός απο τα 2 live album που έχω ακουσει.

Μου άρεσε πολύ o porl thomson Ο άνθρωπος ήταν ασταμάτητος...πόσα θέλει να τον πάρω στο group μου...

Όλοι έχουν μια τιμη!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kaisos ημουν κ γω εκει...δυστυχως!Και λεω δυστυχως γιατι δεν υπολογιζα τι θα εβλεπα!Αν κ μεταλλο οι μουσικοι μου προσανατολισμοι κ η μαλακια που με δερνει με εχει κανει να πηγαινω σε παρα πολλα "διαφορετικα" live.Ετσι πηγα κ κει..Τι να πω? οτι η παρεα του smith& επαιξε 3 ωρες παρα 5 λεπτα? οτι ηταν αψογη εκτελεστικα, ηχητικα κ οπτικα?Οτι με τοσο καπνο που βγαλανε η μαλακασα ειχε ομιχλη?Οτι με πορωσε αφανταστα το γεγονος οτι γουσταρα ο,τι κ να παιζανε?Να πω για το setlist?Ολα τα singles παιξανε, ολα τα τα χιτακια, παιξανε τρια τραγουδια απο τον κ καλα χειροτερο τους δισκο (οπου ροκαρανε πολυ g'n'r).Να υπογραμμισω οτι αν oi sabbath δεν ηταν sabbath& αυτη η συναυλια θα ηταν η καλυτερη του καλοκαιριου!Κοσμος? 10000 το λιγοτερο, περισσοτεροι απο manson,κοντεψανε να φανε κ τους maiden.Αλλα μια μικρη ενσταση...Διεκρινα πολλα προηχογραφημενα μερη στις κιθαρες(προφανως τα ειχα σαμπλαρει για τη δημιουργια ατμοσφαιρας) κ η μηδενικη επαφη του&&smith με το κοινο..Ρε φιλε παιζεις τρεις ωρες κ εχεις πει 5 ατακες ολες κι ολες, οι δυο ηταν εφκαρτιστο κ οι αλλες θελανε& υποτιτλους για να καταλαβουμε!!

Σας κουρασα?Κ λιγα εγραψααααα!!!

ΥΓ. Ελαμψαν δια της απουσιας τους το forest και το charlotte sometimes..Αληθεια εχουν κατι η αγγλοι με τη charlotte?Πολλα τραγουδια την αναφερουν...

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικοί οι Cure. είμουν και εγώ εκεί.. Καλοί και οι Cranes ενω τους Film δεν τους πρόλαβα.. Ο Ιωαννίδης γιατί έφυγε τρέχοντας.. Ούτε καληνύχτα δεν είπε...

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τον Αλκίνοο μου άρεσε ένα τύπος που έπαιζε wah με το βιολί

και φυσικά ο καπηλίδης...

έφυγε γιατί κατάλαβε πόσο άσχετο ήταν το support στους cure...

μόνος του τα είπε "παιδιά συγνώμη δεν θα παίξουμε πολυ....."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτές διαπίστωσα τι μου τι σπάει περισσότερο στον Αλκίνοο

 

1. Οι στίχοι, - ενώ σε κάποια κομμάτια έχει καλούς στίχους, σε κάτι άλλα δημιουργεί ασυναρτησίες του στυλ, αηδόνια που θερίζουν, και άδεια παράθυρα (είναι δυνατόν ένα παράθυρο να είναι άδειο βρε παιδί...) και μαύρες πεταλούδες και τρέχα γύρευε...

 

2. Το ότι δεν ξέρει πότε τον παίρνει να κάνει μια εμφάνιση και πότε όχι... (δεν θέλω να πιστέψω οτι δεν μπορούσε να αρνηθεί μια τέτοια πρόταση.. για live support στους CURE)

 

3. Δεν έχει ορίσει το μουσικό κοινό του και νομίζει οτι έχει κοινό σε κοινό των CURE, ενώ δεν είναι έτσι...

 

4. Τέλος αν χρειαζόταν Ελληνική Εκπροσώπηση στην Συναυλία των CURE Πλέρωσε τις ΤΡΥΠΕΣ να σου κάνουν ένα live που θα την κάψει την ΜΑΛΑΚΑΣΑ...'

 

ΑΤΑ

ΜΤΠ = Μην Το παρεξηγείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και προσωπικα δεν τρελλαινομαι ουτε για τον Ιωαννιδη αλλα ουτε και για τους Cure θα ηθελα να επισημανω οτι η πολιτικη "ανομοιων" support συνηθιζεται ΠΟΛΥ στο εξωτερικο π.χ. στην προσφατη τουρνε των Rolling Stones τους σαπορταρουν απο τον Merle Haggard μεχρι & τους Corn... & τους Wilco..

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα ρε αθωεεεεεεεε!!!Σεβομαι τον αλκινοο για τη μουσικη του κ θεωρω λιγο ιδιοτροπους τους στιχους του..αλλα ειλικρινα δεν κολαγε...μαλλον δεν κολλαγαν τα τραγουδια που επελεξε..ισως ενα πιο δυνατο σετ να ηταν καλυτερο!!

Οσο για τις τρυπεςεχουν διαλυθει οριστικα κ αμετακλειτα κ δεν νομιζω να ενδιαφεροντουσαν για support εμφανιση στους cure..πιστευω οτι πιθανη επανεμφανιση τους μπορει να μη μαζεψει τοοοσοο κοσμο αλλα μια co headline εμφανιση με διαφανα κρινα το χτυπαγε το 5000 σε κοσμο..ΑΝΕΤΑ (η επιλογη διαφανα κρινα ειναι γιατι πιστευω οτι ειναι το μονο ελληνικο συγκροτημα με σταθερα φανατικους οπαδους κ παρεμφερη ηχο)

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω να προσθεσω κατι που με εντυπωσιασε,κ αυτο ειναι η παντελης απουσια απο συνθεσαιζερς(ποιος θα το φανταζοταν για καποιο τραγουδι των Cure,μετα απο τον τριτο δισκο)αλλα παρ΄΄ολα αυτα τα τραγουδια δεν εχασαν καθολου...Χαρακτηριστικο παραδειγμα,στο lullaby που ειναι φορτωμενο απο συνθς,ο smith να παιζει καποια απο αυτα στην κιθαρα κ μαλιστα-να μου επιτραπει ο ορος-με 'διπλοπενια'!!!Ακομη κ στα πιο disco κομματια τους(βλ. 'why can't i be you', 'hot hot hot',;let's go to bed')η κιθαρα αναπληρωσε επαξια τα keyboards..

Προσωπικα,μακραν the best live i've ever seen.

Οσο για την επαφη,ενταξει smith ειναι αυτος,τι να τον κανουμε :D

P>Come Closer and See!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Παιδια οι film και οι cure ήταν τέλειοοι....

 

Οι cranes όμως ελεεινοί .... Τι @@ έκαναν πάνω στην σκηνή....

 

Μήπως καταλάβατε τι παίχτηκε με τον μπασίστα.?

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου