Προς το περιεχόμενο

Why Is Modern Pop Music So Terrible?


John Goumis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτή η υπέρτατη μαλακία τόσο μουσικά όσο και οπτικά είναι η ποπ που κυκλοφορούν οι εταιρίες εν έτει 2017. Και χωρίς να έχω δει το αρχικό βίντεο υποθέτω ότι για αυτά τα σκατά μιλάει o τύπος και όχι για ποπ τύπου ονομάτων που αναφέρθηκαν έπειτα από συμφορουμίτες

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Συγγνωμη για τον εκτροχιασμό του thread (θα επανέλθω μετά τη δουλειά να πω κάτι

ουσιώδες  ;D) αλλά ρε παιδί μου,  τι μ@#$%ι είναι αυτή η καιτούλα....

Ειδικά εκεί με το μπλε μαλλί αχχχχχ (ναι και γω δεν είδα το βίδεο ακόμα O0)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή η υπέρτατη μαλακία τόσο μουσικά όσο και οπτικά είναι η ποπ που κυκλοφορούν οι εταιρίες εν έτει 2017. Και χωρίς να έχω δει το αρχικό βίντεο υποθέτω ότι για αυτά τα σκατά μιλάει o τύπος και όχι για ποπ τύπου ονομάτων που αναφέρθηκαν έπειτα από συμφορουμίτες

 

Αρχηγέ, έχεις σαν άβαταρ τον Αλ Μπάντυ, ναι;

 

Θα σε ενδιέφερε πραγματικά μία ανάλυση του αν το "Παντρεμένοι με παιδιά" είναι τηλεοπτική σειρά υψηλής ποιότητας, αν το σενάριο είναι ενδιαφέρον, αν υπάρχει υψηλό επίπεδο υποκριτικής ή οτιδήποτε τέτοιο;

 

Και αν πέφταμε πάνω σε ένα βίντεο που να λέει πόσο κατώτερες είναι οι σημερινές τηλεοπτικές κωμικές σειρές σε σχέση με τη "Μάγισσα" ή "Το Τζίνι και η Τζίνη" ή το "Μάπετ Σώου", θα έδινες είκοσι λεπτά για να το δεις;

 

Αν είπες "ναι", τα σέβη μου. Αλλά επειδή είπες "όχι", σε ενημερώνω πως το είπες επειδή έχεις "πιάσει" το ποπ στοιχείο στο "Παντρεμένοι με παιδιά" αλλά όχι στην Καιτούλα την Πέρυ, ίσως επειδή δεν είσαι ηθοποιός αλλά (ερασιτέχνης, έστω) μουσικός.

 

Πρόταση: απελευθερώσου και θα περνάς καλύτερα.

Αν θέλουμε να δούμε υψηλή υποκριτική, ξέρουμε τι θα δούμε (Τσίπρα).

Αν θέλουμε να γελάσουμε και να περάσουμε καλά, βλέπουμε Αλ Μπάντυ.

 

:D

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Για την pop μουσική δεν ξέρω , γιατί δεν έχω ιδέα τι παράγεται.

Όταν, αν, η κουβέντα πάει στο παρελθόν γενικότερα vs σύγχρονου, τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα κουβέντα, και πολύ ευχαρίστως θα μπω 

;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την pop μουσική δεν ξέρω , γιατί δεν έχω ιδέα τι παράγεται.

Όταν, αν, η κουβέντα πάει στο παρελθόν γενικότερα vs σύγχρονου, τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα κουβέντα, και πολύ ευχαρίστως θα μπω 

;D ;D ;D

 

Eχει πάει ήδη,φίλτατε Λάκη.

Κάποιοι λένε ότι παλιά ήταν καλύτερα,κάποιοι άλλοι σήμερα απλά χρειάζεται να δεις το βίντεο που έπεται του γκάγκναμ στάλεως.

 

Η δική μου άποψη επί του θέματος είναι ότι τέτοια σύγκριση δεν δύναται να υπάρξει από τη στιγμή που τα μουγκανητά της Samantha στο "Touch Me" δεν παίζει να επαναληφθούν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν, αν, η κουβέντα πάει στο παρελθόν γενικότερα vs σύγχρονου, τη βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα κουβέντα, και πολύ ευχαρίστως θα μπω 

;D ;D ;D

 

Η παλιά ποπ ακουγόταν ευχάριστα. Μέχρι και τα 90's θα πω εγώ, άντε και προς αρχές '00. Η καινούρια έως και (με) ενοχλεί. Και εγώ ποπ εννοώ αυτά που έχω ακούσει κάπως, κάπου, κάποτε χωρίς να ξέρω τι και πως. Είτε στ'αμάξι στο ραδιόφωνο, είτε σε κανα μαγαζί κτλ. Τα καραπόπ δηλαδή. Την λυκαλίκη και τους διάφορους παρόμοιους δεν τους έχει πάρει ούτε τ'αυτί μου, ούτε το μάτι μου και είμαι της άποψης πως, αν χρειάζεται να ψάξεις για να το βρεις, δεν είναι και τέρμα ποπ. Ημιπόπ ίσως. Ψαγμένο προγκ-ποπ. Μπορείτε να χειροκροτήσετε για το τελευταίο όταν τελειώσω, ευχαριστώ.

 

Παρομοίως -αν και δεν με ρωτήσατε- δεν μου αρέσει το σύγχρονο ποπ(χιουλαρ) μέταλ, ανεξαρτήτως παρακλαδίου. Συγκριτικά με τα παλιά, τα καλά, τα σωστά, τα τριχωτά. Κάτι mastodon κτλ., καθώς και τα στονερομόδια τα τελευταία μπλιαχ αηδίες. Μην μιλήσω για φλούφληδες βουτυρογιεγιέδες τύπου asking alexandria κτλ.

 

Βγαίνει σχετικά καλό doom τελευταία βέβαια αλλά δεν είναι και πολύ ποπ.

 

Αλλά έτσι πάει γενικώς. Οι Beatles ήταν καλύτεροι απ'τους U2, ο Μάικολ Τζάξον καλύτερος απ'την Καιτούλα, ο Tupac καλύτερος απ'τη Minaj και πάει λέγοντας. Παλιά ξέραν από καλό κρασί και bubblegum pop. Και στο μέλλον θα βγει κάτι τόσο γρηγορομπούχτηστο για τα charts που θα τ'ακούνε τα πιτσιρίκια του 2090 και θ'αναπολούν τις χρυσές εποχές που δεν ζήσανε που η Καιτούλα έβγαζε μουσικάρες όπως το σουίς-σουίς-μπις.

 

Επίσης, αφού ανέφερα U2, θα'θελα κάπου εδώ να προσθέσω τον Edge στους πιο υπερτιμημένους κιθαρίστες όλων των εποχών και το βραβείο θα παραλάβουν τα 30 delay του γιατί δεν μπορούσε να'ναι μαζί μας απόψε αφού αγόραζε το τριακοστό πρώτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, αφού ανέφερα U2, θα'θελα κάπου εδώ να προσθέσω τον Edge στους πιο υπερτιμημένους κιθαρίστες όλων των εποχών και το βραβείο θα παραλάβουν τα 30 delay του γιατί δεν μπορούσε να'ναι μαζί μας απόψε αφού αγόραζε το τριακοστό πρώτο.

 

Τον αδικείς τον σκουφάτο.

Πέραν του ότι είναι μία σχολή από μόνος του(έστω ηχητικά),πάντα γνώριζε για τον εαυτό του πού ακριβώς βρίσκεται σε τεχνικό επίπεδο...

 

Δες εδώ πώς αυτοσαρκάζεται:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Eχει πάει ήδη,φίλτατε Λάκη.

Κάποιοι λένε ότι παλιά ήταν καλύτερα,κάποιοι άλλοι σήμερα απλά χρειάζεται να δεις το βίντεο που έπεται του γκάγκναμ στάλεως.

 

Η δική μου άποψη επί του θέματος είναι ότι τέτοια σύγκριση δεν δύναται να υπάρξει από τη στιγμή που τα μουγκανητά της Samantha στο "Touch Me" δεν παίζει να επαναληφθούν...

 

Έχω ξεκάθαρη άποψη.

Κάποια πράγματα στο παρελθόν ήταν πολύ καλλίτερα από τώρα, κάποια άλλα, στο παρόν είναι πολύ καλλίτερα.

Χωρίς συναισθηματισμούς.

 

Αν μπει ο παράγοντας «συναίσθημα» κλίνω προς το παρελθόν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον αδικείς τον σκουφάτο.

Πέραν του ότι είναι μία σχολή από μόνος του(έστω ηχητικά),πάντα γνώριζε για τον εαυτό του πού ακριβώς βρίσκεται σε τεχνικό επίπεδο...

 

Δες εδώ πώς αυτοσαρκάζεται:

 

-snip-

 

sidious.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά με καθε σεβασμό σε όσους δεν είδαν όλο το βίντεο αλλά το κρίνανε με βάση τον τίτλο,  πιστευω οτι βιάστηκαν να βγάλουν συμπέρασμα. Δεν μιλάει για όοολη την pop(ular) music που υπαρχει στον κόσμο αλλα για κατι πιο συγκεκριμένο. Τα πολύ ωραία κομμάτια που ανεβήκανε παραπάνω δεν αποδεικνύουνε το λάθος του βίντεο, δεν μιλάει για αυτά. Δείτε και εδώ όποιος θέλει.

 

 

(και πάλι, μην πιαστείτε απ' τον τίτλο και απ' το τι εννοεί 'pop' o καθένας μας, δώστε του μια ευκαιρία..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου