Προς το περιεχόμενο

Room Six Eleven - Big Bad Wolf


sergei

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα!

 

Μετά απο καιρο μουσικής απραξίας λόγω δουλειάς βρήκα λίγο χρόνο και δημιούργησα ένα νέο μουσικό project με τίτλο Room Six Eleven.

 

το πρώτο single απο το επερχόμενο digital EP είναι το Big Bad Wolf

 

 

λιγα λόγια για την ηχογράφηση:

η μουσική και η παραγωγή ειναι απο μένα ενώ τους στίχους εγραψε ο Sonic Mew

όλα τα όργανα έχουν ηχογραφηθεί σπίτι μου, εκτός απο το μπάσο που ηχογραφήθηκε στο noisebox απο τον Σάκη μπάστα. Ο σάκης έκανε και ενα συχνοτικό συμμάζεμα, ενώ η τελικη μίξη και το mastering εγιναν πάλι σπίτι μου

 

στο project αυτό για τις φωνές απευθύνθηκα στις ευκολίες του ιντερνετ. Μπορείς ευκολα να βρεις τραγουδιστή να σου αρέσει και να σου ταιριάζει σε διάφορες πλατφόρμες στο ιντερνετ, που επ αμοιβής τραγουδούν στα project σου. το ίδιο συμβαίνει και με οργανοπαίχτες. Στο συγκεκριμένο τργούδι η τραγουδίστρια ειναι απο το studiopros.com κι ο ραπερ απο το soundbetter.com

 

Τέλος για το video χρησιμοποίησα την πλατφόρμα rotorvideos.com και το videvo

 

Καλή ακρόαση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό. Και εξαιρετικό παράδειγμα του τι μπορείς να κάνεις "ενδο-οικιακά" αν έχεις ιδέες, γούστο, γνώσεις και ένα βασικό εξοπλισμό.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ harris!

πραγματι ο εξοπλισμος μου ειναι αρκετα basic, αλλα αμα εχεις ορεξη δεν χρειαζονται πολλα πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου