Προς το περιεχόμενο

Ενισχυτες HI-FI vs Ενισχυτες Home Cinema.....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε ολους ..Εχουμε και λεμε στην κατοχη μ εχω 2 ηχεια Β&W 601 SE (100w το καθενα 8Ω) και ενα subwoofer toshiba dh1000 ... η χρηση που 8ελω να τους κανω ειναι γενικη δηλαδη να τα συνδεσω και με τον υπολογιστη για μουσικη και ταινιες και με το dvd μ και με την τηλεοραση (αν γινεται το τελευταιο ) εχω μπεδευτει  με την εννοια δν ξερω τι ενισχυτη χρειαζομαι hi-fi h home cinema ..... τα λεφτα που δινω εναι το πολυ 250-270ε

με μια γενικα ματια ειδα τους εξηs

Yamaha:rx-v367

rx-v465

Sony: str dh100

str dh500

Sherwood:rx4109

 

αν στις σκεψεις μ ειναι στο μελλον η αγορα και αλλον 2 η 1 ηχειου τοτε αλλαζουν τα πραγματα?? Ξερετε κατι για αυτους τους ενισχυτες που λεω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Sherwood ειναι stereo,συνεπως συνδεεις 2 ηχεια και ακους stereo πηγη.

Οι υπολοιποι ειναι πολυκαναλοι οποτε συνδεεις(αν θελεις) εως 5 ηχεια και ενα sub(αυτοενισχυομενο).

Αν θελεις surround παιρνεις εναν απο αυτους.

Aν οχι, σου κανει τη δουλεια ο sherwood αλλα μπορουν να στην κανουν και οι υπολοιποι.

Δεν εχω αποψη για ολους αυτους αλλα συνηθως στην ιδια κατηγορια τιμης οι stereo παιζουν καλυτερα(= πιο "μουσικα") απο τους πολυκαναλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικάναλο θέλεις αφού έχεις μόνο δύο ηχεία.Εκτός κ αν πάρεις κεντρικό σύν δύο πίσω ή έστω μόνο το κεντρικό.Τότε συζητάμε για κάποιον πολυκάναλο.Για σκέψου κ πες μας τι προτίθεσε να κάνεις.Πάντως ο rx-v367 δεν πολυ λέει.Κ γενικά κανείς πολυκάναλος στην κατηγορία τιμής δεν κάνει για μουσική παρά μόνο για ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου