Προς το περιεχόμενο

Αγορά πικάπ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

 

LK, σε βινυλιο τα πηρες η σε tapes? Στειλε αν θελεις κανενα ΡΜ με σποτς, υποσχομαι δεν θα σου φαω τους δισκους  ;D ;D ;D ;D

 

Βινύλιο, αλλά τους κάνω tape (reel to reel ή tape)

Έχω απόθεμα από vintage κασσέτες (γυρνάω σαν το χαζό  ;D ;D ;D ;D ;Dκαι όπου βρω αγοράζω καλά κομμάτια- όχι πάνω από 0,50 euro) (φώτο 2 &3)

Δεν κινδυνέυω. Ειμαι Ζαλονίκη. ;D ;D ;D ;D ;D

Ζαχαρίας (έχει και Μοναστηράκι νομίζω). ;)

 

Στα 100,00 € έχει διαμανάκια,

 

Τόσο πήρα και εγώ τον δικό μου(KLH Model 55).

Λίγο άνοιγμα, καθαρισματάκι...ένα ψέκασμα τις επαφές χια χρατς χρουτς....αλλαγή μερικές καμένες λάμπες στο καντράν.....και όλα ΤΕΛΕΙΑ!  :D ;)

KHL.thumb.jpg.cc704ef0b09ea50d87baecc872962d6e.jpg

Agfa-Sony.thumb.jpg.53cc6cb0f9fbb37c2f7c556abf323c23.jpg

philips.thumb.jpg.2f65931c9dc3b39b82f3328a6d522063.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 121
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εγώ πάντως, και ίσως επηρεασμένος από το νήμα, και περνώντας σήμερα μπροστά από γνωστο κατάστημα με Used records, μου πήρα ....

 

Same! Ξεκαθαρα επηρεασμενος απο το νημα εδιωξα τις αραχνες απο το πικαπ εβαλα να ακουσω δισκους για πρωτη φορα εδω και 3-4 χρονια. Και προχτες τσιμπησα και το Riptide του Robert Palmer που δεν το ειχα ;D ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ζαχαρίας (έχει και Μοναστηράκι νομίζω). ;)

Έχει, στην Ηφαίστου. Ήμουν εκεί χθες, πήρα το Level One των Eleventh House,  άριστη κατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα και απο μενα

 

Θαυμαζοντας τα μηχανηματα και τα μερακι  για τον αναλογικο ηχο  που δειχνετε σε αυτο το thread ανεβαζω το τελευταιο ηχοσηστημα που εχω φτιαξει για το γραφειο μου  και ειναι αποκλειστικα κασσετα στην αναπαραγωγη και  αγγλικα μηχανηματα απο αρχες 80 (ενισχυτης και ηχεια ). O0

  Για κασσετες αγοραζω απο δω https://tapeline.info/v2/index.php

IMG_3305.thumb.JPG.c1181f9ca4b390e0a4b139b5256fdf84.JPG

IMG_3308.thumb.JPG.5cd0b9bf779863f7f3888959db54ae4e.JPG

IMG_3309.thumb.JPG.c69cb9af4d8893e83272352d5c841a2a.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατήρηση 1

Εκεί που ενώνεις το καλώδιο των ηχείων απαραιτήτως μονωτική ταινία δεν αφήνουμε ποτέ γυμνά καλώδια έτσι δεν ξέρεις πότε μπορεί να ενωθεί το ένα καλώδια με το άλλο και σε υψηλές εντάσεις να σου προκαλέσει βραχυκύκλωμα στη έξοδο.

 

παρατήρηση 2

Αν δεν ζεις στο UK και μένεις ελλάδα γύρνα τα volt στο 220

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μπορνες ηχειων ποτε δεν χρειάζονται μονωτικη.

Στην Ελλαδα εχουμε 230 οποτε σωστά το εχει

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

@odis13 ΔΙΣΚΑΡΑ το Riptide !!!

@pipityri Α να γειά σου! Ηφαίστου ! (έχω να κατέβω Αθήνα πάνω από 10 χρόνια  ;D ;D ;D )

@ THEOD Θόδωρε , ακριβός ο τύπος με τις κασσέτες.

 

Θα μοιραστώ ένα μυστικό, μιας και πλέον ΤΟ ΤΕΡΜΑΤΙΣΑ, έχω στοκ 300 κασσετες μετάλλου και χρωμίου ;D ;D ;D.

 

Αυτοί στο internet νομίζουν ότι πιάσαν τον παπα από τα .......και ζητάν ό,τι θέλουν.

 

Πάρτε τα αμάξια σας, και κάντε μια βόλτα σε επαρχιακές πολείς.

Βρείτε παλιά δισκάδικα (αν και δεν έμεινα πολλά ) ή ΚΥΡΙΩΣ παλιά φωτογραφεία (έχουν κασσέτες που τις πουλάν ΠΑΜΦΘΗΝΑ για να τις ξεφορτωθούν).

 

Δεν θα ξεχάσω τη συγκίνηση ενός.......που μου χάρισε πολλες (μαζί με τη αγορά).  ;D

 

Έτσι βρήκα και Sony Metal Master με κεραμικό περίβλημα, και σε ΛΟΓΙΚΗ τιμή.  :D ;D

sonysupermetalmaster.jpg.a500c0075923da66354f180228df99de.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο

 

..... (εδώ αξίζει να αναφέρω ότι 2 από τους καλύτερους σε λόγο τιμής προς απόδοση που έχουν περάσει από το σπίτι μου με ακριβές πηγές προενισχυτές και ηχεία έτυχε να είναι PA που "χτύπαγαν" σε απόδοση πολλαπλάσιας αξίας consumer)...

 

 

Πολύ θα με υποχρεωνες αν τους ονοματιζες κιόλας. ....τον τελευταίο καιρό ψαχνομαι μόνο με επαγγελματικά.

Το παραμύθι με τα "σπιτικα" είχε κακο δράκο τελικά! !

Μιχάλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου