Προς το περιεχόμενο

Black Sabbath


electrictabs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω πόσοι από εδώ πήγατε αλλά πιστεύω ότι θα σας άρεσε...

Ούτε ξέρω τι τους ποτίσαν τους γέρους πάντως γ....

25.000 (τόσο περίπου έμαθα) κόσμος είχε ξεφύγει...

Τον όγκο και τον ήχο που είχε ο Iommi σε συνδυασμό βέβαια με το Butler στο μπάσο δεν είχαν ούτε στα όνειρα τους ο Slash κι ο Wylde...

Το τρελό αγόρι ο Ozzy μπορεί να βράχνιασε στο τελευταίο κομμάτι (Children Of The Grave) αλλά γενικώς ήταν άψογος για την ηλικία του και γι αυτά που έχει πιει στη ζωή του.

Αν εξαιρέσουμε κάτι μικρά επεισόδια και το χάος που έγινε με τα λεωφορεία ήταν από τις καλύτερες αν όχι η καλύτερη συναυλία που έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kάνετε λάθος.Δεν φταίει ο Slash και ο Wylde..αλλά καλύτερα να μην ανοίξω το στόμα μου για κάποιους "τεχνικούς ήχου" που θεωρούν ότι μόνο οι headliners πρέπει να έχουν καλό ήχο ενώ οι άλλοι όχι (λες και αν ΟΛΟΙ είχαν καλό ήχο,αυτό θα μείωνε τους Sabbath),γιατί θα θιχτούν οι moderators. :roll:

:wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε roy δεν συμφωνήσαμε σε αυτό.

Συμφωνώ πάντως μαζί σου και ήθελα να ακούσω black label και velvet όπως έπρεπε και όχι αυτό το 'μπέρδεμα' που ακούγονταν.

Αυτή είναι γνωστή πατατιά και δεν ξέρω εάν είναι θέμα των εδώ ηχοληπτών ή γενική οδηγία των sabbath ή οποιουδήποτε άλλου οργανωτή κτλ.

Η διαφορά πάντως ήταν τόσο μεγάλη από τη στιγμή που ανέβηκε ο Ozzy που σίγουρα δεν έχει να κάνει σε καμία περίπτωση με τις δυνατότητες του κάθε group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι εννοείται ότι δεν έφταιγαν οι μουσικοί για το θέμα του ήχου απλά εγώ τόνισα τον ήχο που είχαν οι Sabbath όχι ότι οι άλλοι είναι άχρηστοι.Προς θεού...

Ένα άλλο θέμα που με ενόχλησε λίγο ήταν ότι άκουσα από το κοινό όχι και τα καλύτερα για τον Slash ,του στυλ σιγά το παίξιμο που έχει για το όνομα του και κάτι τέτοια και φρίκαρα...Οι περισσότεροι τον έχουμε συνηθίσει σε στυλάκι Roses.Ο άνθρωπος χθες ήταν μια χαρά σωστός, δεν προσπαθούσε να βγει πρώτη μούρη παίζοντας όλη την ώρα solo όπως έκανε ο Wylde.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κίνδυνο να ακουστώ δογματικός και απόλυτος, κάτι τέτοιο για τον Slash μόνο κάποιος άσχετος μπορεί να το πεί. Εντάξει, δεν παίζει arrpegios στα 200bpm, αλλά και με τσαμπουκά παίζει και πολύ σωστά (από τεχνικής άποψης). Θεωρώ πολύ σημαντικό ότι είναι πάραπολύ καλός στα ρυθμικά του και ξέρει πότε να κάνει πίσω και πότε να γκαζώσει. Επιπλέον ο ήχος του είναι απίστευτος! Γεμάτος και καθαρός.

Να τονίσω ότι ούτε ο Velvet Revolver ούτε οι Guns n Roses με ενθουσιάζουν. Απλά είναι κρίμα να τα ισοπεδώνουμε όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι είμαι σίγουρος οτι ήταν η καλύτερη συναυλία που έχω πάει. Και δεν έχω πάει και σε λίγες. Απλώς δεν έχω περάσει ποτέ καλύτερα.. Όσο για τον ήχο, έχω συν τοις αλλοις την εντύπωση οτι το χαμηλό απογευματινό αεράκι έπεσε κάπως όταν βράδιασε κ βγήκανε οι sabbath, οπότε αυτόματα ο ήχος είχε ένα συν. Κι αυτό δεν μπορεί να ήτανε συνομςσία των sabbath :)

Όχι οτι διαφωνώ κ με τα παραπάνω πάντως..

Ο wylde άφησε άφωνο αρχικά με το παίξιμό του και μετά με τη μ*****α που τον δέρνει. Ακόμη να καταλάβει αυτός ο άνθρωπος οτι δεν είναι όλος ο κόσμος θιασώτης της αμερικανικής πολιτικής? Και στα ψιλά πέρασε κιόλας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα άλλο θέμα που με ενόχλησε λίγο ήταν ότι άκουσα από το κοινό όχι και τα καλύτερα για τον Slash ' date='του στυλ σιγά το παίξιμο που έχει για το όνομα του και κάτι τέτοια και φρίκαρα...[/quote']

 

Η πλειοψηφία αυτών που παρακολούθησαν τους Velvet Revolver ήταν ΗΛΙΘΙΟΙ,με κεφαλαία.Φωνάζαν "Guns" ( Hello!!! blockheads!!! τους velvet revolver πήγατε να δείτε),και σχολιάσαν τα πάντα,από τον τρόπο που ήταν ντυμένος ο Scott Weiland και το αν αυτό σχετίζεται με ομοφυλοφιλικές τάσεις η ναζισμό :!: :!: :!: από το καπέλο που φορούσε ( ο άνθρωπος είναi frontman όλη τη σημασία της λέξεως και αυτό το στυλάκι το έχει από τότε που ήταν στους Stone Temple Pilots) αλλά και τα ελαφρώς παραπανίσια κιλά του Slash :roll:.Παρ'όλα αυτά οι VR είχαν όλη την καλή διάθεση να παίξουν 2 τραγούδια των GNR,και το δεύτερο (Μr Brownstone) ούτε που το καταλάβαν οι περισσότεροι,καθώς και το Sex Type Thing των STP που πέρασε εντελώς στο ντούκου.Και μετά γκρινιάζουμε γιατί δεν έρχονται συγκροτήματα στην ελλάδα.

Οσο για τον Zakk,οκ,έχει την "αμερικλανιά" στο αίμα του,αλλά παίζει τόσο καλά ώστε να έχω όλη τη διάθεση να τον συγχωρήσω :D

Παρεμπιπτόντως,η flying V που χρησιμοποιούσε ήταν Karl Sandoval(o oποίος αρχικά έφτιαξε αυτή τη κιθάρα για τον Randy Rhoads) και όταν την είδα έπαθα πολιτισμικό shock... 8)

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα πραγμα θα πω ... ενα πραγμα θα φωναξω μεχρι ναξανακλεισει η φωνη μου ...let's go fucking crazy motherfuckers!!!!

 

ακομα προσπαθω να κατευνασω τις ανατριχιλες μου!!

 

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!!!!

f you don't want it you won't  do it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ενταξει......παντα κοιταμε τα ασημαντα σε σχεση με το τι ειπε τι εκανε και μπλα...μπλα....και χανουμε την ουσια,που ειναι η μουσικη και το τι ακουμε...δεν πηγαμε να δουμε πασαρελα την μουσικη τους πηγαμε να ακουσουμε και παραλληλα να θαυμασουμε και την σκηνικη τους παρουσια!Δηλαδη θελετε να μου πειτε οτι ο Zakk δεν γ****ε και μας αφησε ολους με το στομα ανοιχτο??(Περα απο το nick μου πιστευω οτι μιλαω αντικειμενικα)και οτι οι Velvet Revolver δεν ανταποκριθηκαν σε αυτο που ολοι περιμεναμε?Ενταξει για τους Sabbath ουτε λογος....εκλαιγα ασταματητα!!!Απλα ας αφησουμε τα κουτσομπολιστικα και ας θαυμασουμε αυτο που πραγματικα ειδαμε και ακουσαμε!Τι λετε?Υπερβαλω??A...και φυσικα ξενερωσα που χαντακωθηκαν οι support μπαντες απο θεμα ηχου..οχι οτι ηταν χαλια αλλα......... :? 8)

 

Φιλικα....Zakk_Wylde!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου