Προς το περιεχόμενο

The JellyFish Project - Deadly Sting EP


UnderGround

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To καλοκαίρι του 2017 οι Δημήτρης Πετροβίτσης (Διόνυσος) και Αντώνης Αδελφίδης, αποφάσισαν να κάνουν την πρώτη τους μουσική συνεργασία, ενώ γνωρίζονταν από τα τέλη της δεκαετίας του 1980.

Σκέφτηκαν  να κάνουν κάτι διαφορετικό, από αυτά που παίζουν με τις μπάντες και τα project τους. Να τιμήσουν τα electro pop ακούσματα τους, από την δεκαετία του 80. Έτσι δημιουργήθηκαν οι The JellyFish Project.

Έγραψαν 4 τραγούδια (δύο με Ελληνικό και δύο με Αγγλικό στίχο) και διασκεύασαν  και άλλα δύο αγαπημένα τους. Το ένα από τα seventies, "Love is The Drug" των Roxy Music, και για το άλλο κράτησαν μια μεγάλη έκπληξη. Διασκεύασαν το "L.O.V.E. Machine" της heavy metal μπάντας, W.A.S.P.

Όλα αυτά τα τραγούδια, περιέχονται στο πρώτο τους EP, Deadly Sting, σε δική τους ανεξάρτητη παραγωγή,  το οποίο και διανέμουν δωρεάν από την σελίδα τους στο Bandcamp.

 

https://thejellyfishproject.bandcamp.com/

 

Λίγους μηνες νωρίτερα είχαν ανεβάσει στο youtube 2 singles.

 

 

 

Περιμένουμε την γνώμη σας!

 

Καλή ακρόαση.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου καλέ μου φίλε, τα στα  βιντεάκια τα έχω ξαναακούσει, αντικειμενικά (παρόλη την αγάπη που σου έχω σου δίνω την ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ μου άποψη, σαν να μην ξέρω έναν από τους συντελεστες) εξαιρετη απόδοση και μπράβο σας. ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ.

 

ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΕ ΟΤΙ ΚΑΝΕΤΕ και να το κάνετε με το ΙΔΙΟ ΠΑΘΟΣ!!!!!!

και με το ίδιο πάθος, ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ θα υποστηρίζω τα........ δικά μας τα παιδιά χαχαχαχαχαχαχα

 

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου