Προς το περιεχόμενο

Setup σε κιθάρα floyd rose στην Αθήνα;


TFM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα και καλή χρονιά.

 

Αποφάσισα να δώσω την κιθάρα μου σε κάποιον επαγγελματία για να την σετάρει, αφού κάνει έλεγχο, εσείς ποιον προτείνεται στην Αθήνα;

 

Η κιθάρα είναι με floyd rose trem, και θα ήθελα να ελεγχθεί το truss rod/intonation/action ίσως και αν χρειάζεται re-fretting.

 

Επίσης αναφέρετε μου κάποιο κόστος για full σετάρισμα αν κάνατε πρόσφατα.

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι πολυ καλος(απο τους καλυτερους) ειναι ο jimmy στην χαριλαου τρικουπη.βεβαια τωρα την πηγα στο guitar store ,να δοκιμασω .εκει μου φανηκε πιο συζητησμος ο μιχαλης που ειναι εκει .ακομα δε ξερω τα αποτελεσματα .κι ο κουρμπης στη θεμιστοκλεους απο φιλους που χω ακουσει πρεπει να ναι καλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 χρόνια αργότερα...

Ξερω, 2 χρονια μετα....

 

Φιλε τελικα τι εκανες? Εχω αναγκη μεγαλη για service της κιθαρας μου με floyd rose. Ειναι μια X-cort custom, κατι σαν Ibanez rg,

 

Ειμαι καινουριος στην αθηνα οποτε δε γνωριζω τα μαγαζια κλπ, ολο για αυτον τον Jimmy στην τρικουπη ακουω αλλα πολυ λενε για μισοτελειωμενες κιθαρες, νυξεις για υγρασια κλπ...

 

Που την πηγες τελικα, εισαι ευχαριστημενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου