Προς το περιεχόμενο

Dimsonic - H κάθοδος των Μυρίων. Νεο remaster....


dimsonic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To είχα ανεβάσει πριν από κάποιες εβδομάδες. Όσοι δεν το θυμούνται είναι εδώ.

 

 

https://www.noiz.gr/index.php?topic=214295.0

 

Προσπάθησα και διόρθωσα ακούγοντας τα σχόλιά σας αρκετά έως πάρα πολλά πράγματα, όλα μικρά, αλλά ουσιώδη.

Από στάθμες, από διορθώσεις σε midi, από ήχο σε τύμπανα και δεν ξέρω τι άλλο.

Πιστεύω ότι είναι πλέον πολύ καλύτερα (αν και η αναζήτηση του τέλειου δεν τελειώνει ποτέ).

Εσείς θα μου πείτε. Σημειώνω ότι σε ένα σημείο προστέθηκε μια δεύτερη φωνή που υπήρχε στην παλιά παρτιτούρα, αλλά για κάποιο λόγο δεν θυμάμαι ποτέ να την είχαμε παίξει.

 

Δεν ξέρω πάντως πότε ξανά θα ακούσετε νέα του έκδοση καθώς έχει φτάσει στα όρια του υπολογιστή μου και για να το κάνω export ίδρωσα καθώς με πετούσε έξω συνέχεια . Για να προστεθούν κάποια ακόμα πράγματα θέλει άλλο υπολογιστή για τον οποίο πρέπει και σεις και εγώ να περιμένουμε λίγο.

 

Αναμένω σχόλια.

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

 

 

(ξανανέβασα το κομμάτι ξανά, γιατί είχε μια διακοπή μάλλον στο upload)

 

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι πολύ μακρυά απο το επίπεδο σου για να μπορώ να συνεισφέρω σε κριτική.

Τα αυτάκια μου όμως το απόλαυσαν.Μπράβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω Νικο αλλα οτιδήποτε μου ειναι χρησιμο. Απο δεν μου αρεσει το πιατινι το μπασο ειναι ρηχο δεν θα ηθελα βιολι θελω πιάνο...κλπ

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω Νικο αλλα οτιδήποτε μου ειναι χρησιμο. Απο δεν μου αρεσει το πιατινι το μπασο ειναι ρηχο δεν θα ηθελα βιολι θελω πιάνο...κλπ

 

 

Σε καταλαβαίνω αλλά δεν άκουσα κάτι που να με χαλάει,μα ούτε κάτι που θα ήθελα να προσθέσω προς το παρόν. :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως λίγο χαμήλωμα οι lead κιθάρες, ίσως λίγο ανέβασμα στο ride και σε μερικά πιατίνια εδώ κι εκεί.....  Πταίσματα θα μου πεις και θα έχεις δίκιο αλλά, ειλικρινά, δεν βρίσκω κάτι μεμπτό για να "γκρινιάξω"....  Εύγε για το άσμα, για τον κόπο και για την υπομονή-επιμονή σου!                                           

    Υ.Γ.  Το κομμάτι από τις τόσες φορές που το άκουσα το έμαθα σχεδόν απ'έξω.... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως λίγο χαμήλωμα οι lead κιθάρες, ίσως λίγο ανέβασμα στο ride και σε μερικά πιατίνια εδώ κι εκεί.....  Πταίσματα θα μου πεις και θα έχεις δίκιο αλλά, ειλικρινά, δεν βρίσκω κάτι μεμπτό για να "γκρινιάξω"....  Εύγε για το άσμα, για τον κόπο και για την υπομονή-επιμονή σου!                                           

    Υ.Γ.  Το κομμάτι από τις τόσες φορές που το άκουσα το έμαθα σχεδόν απ'έξω.... ;D ;D ;D

 

πολλές ευχαριστίες,

αλλά αν δεν σου κάνει κόπο, μπορείς να επισημάνεις τα σημεία?

 

γιατί αν εσύ το άκουσες πολλές, εγώ πιά έχω πάθει ανοσία και δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι "στραβό" και τί όχι.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκω τις αλλαγές στην ένταση και την ισοστάθμιση των κρουστών.... χειρότερες από το αρχικό και καλύτερα στοιχεία στην αποδοση της αρχικής κιθάρας αλλά το δεύτερο νομίζω στα μπάσα έχει πάρει περισσότερα από ότι χρειάζεται.

 

Πολλά στοιχεία δεσπόζουν περισσότερο από ότι πρέπει. Χάνοντας στο sweet spot.

Προσπάθησα να το ακούσω οσο πιο αντικειμενικά μπορώ κσι νσ πω ότι συγκράτησα ακούγοντας κσι το πρώτο. Δεν μπορώ να φλυαρησω γιατί γράφω από το κινητό και βαριέμαι.

Εχω καλό και απαιτητικό αυτι σαν ακροατής, το κομμάτι δεν βρίσκω πάλι λόγια να το παινέψω ενορχηστρωτικα και σαν concept. Τα είπα στο προηγούμενο thread.

 

Χρειάζεται κι άλλο δούλεμα στην ισοστάθμιση.

Για να ακουστεί τέλεια, όπως του αρμόζει.

Αυτό έχω να πω και πραγματικά το θαυμάζω, θαυμάζω την ιστορία του και την απόδοση σου κύριε Δημήτρη στο παικτικο μέρος.

Μία καλύτερη ισοστάθμιση με βάση όμως την πρώτη μίξη που παρέθεσες θα έλεγα εγώ και κρατημένα τα νέα στοιχεία στην διαμόρφωση και το παίξιμο στην κιθάρα.

Εν γένει οι επιλογές στους ήχους είναι καταπληκτική.

Μένει το παραγωγικό.

Άποψη μου ταπεινή.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πέρα από τη σωστή μίξη που πιστεύω θα δώσει άλλη δυναμική στο κομμάτι, υπάρχουν πολλά σημεία που αλλού κάποιοι τραβάνε και αλλού είναι κουνημένοι. Αν και ωραίο το θέμα,  χρονικά θέλει δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου