Προς το περιεχόμενο

Θόρυβος σε Stratocaster με Seymour Duncan


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ FORUM ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΕΡΟΧΟ ΑΥΤO SITE!

ΠΡΙΝ 2 ΩΡΕΣ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟ FORUM ΣΑΝ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ!

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΝΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝ-ΧΡΗΣΙΜΟ SITE ΣΤΟ INTERNET!

 

ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΗΛΕΚΤΡΙΚΗ ΚΙΘΑΡΑ.ΠΑΙΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ( ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ) ΣΤΗ ΖΑΚΥΝΘΟ,ΚΑΙ ΕΔΩ ΤΟΛΜΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΑ ΜΟΥΣΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΠΑΛΑΙΟΛΙΘΙΚΗ ΕΠΟΧΗ....

 

ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ SET UP ΜΙΑΣ ΚΙΘΑΡΑΣ (ΕΧΩ ΜΙΑ AMERICAN STRAT-PLUS ) ΝΙΩΘΩ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΒΛΑΞ.....ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΔΕ ΡΩΤΗΣΑ.

ΙΔΟΥ ΛΟΙΠΟΝ!

ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΤΟΛΛΑ ΤΟ 99 ΠΕΤΑΞΑ ΤΟΥΣ LACE SENCORSΚΑΙ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΗΚΑ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΩΝ EMG SA ΜΕ ΤΟΥΣ ΟΠΟΙΟΥΣ ΠΕΡΑΣΑ 4-5 ΧΡΟΝΙΑ.

ΠΡΙΝ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΠΗΓΑ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΤΟΝ ΖΟΖΕΦ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΠΕΙΡΑΙΑ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΤΕΛΗΞΑ ΣΕ ΕΝΑ ΣΕΤ SYEMOUR DUNCAN QUARTER POUND SINGLE COILS.ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ SET UP ΜΟΥ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ GT 8 BOSS ΚΑΙ ΤΟΝ PEAVEY BANDIT 112.(ΜΙΚΡΟ ΜΑΓΑΖΙ - ΜΙΚΡΕΣ ΕΝΤΑΣΕΙΣ ...)

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΓΚΕΙΤΑΙ ΣΤΟΝ ΒΟΜΒΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ ΣΤΟΝ BRIDGE ΜΑΓΝΗΤΗ ΜΕ ΒΡΩΜΙΚΟ ΠΑΙΞΙΜΟ....ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΕΩΣ ΚΑΘΟΛΟΥ ΓΕΙΩΣΗ . . . ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΠΕΤΑΛΙΕΡΑ . . . ΑΛΛΟΙ ΓΙΑ ΚΑΚΟΥΣ ΜΑΓΝΗΤΕΣ . . . ΜΕΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΠΟ ΤΑ 500 ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΤΟΝ ΖΟΖΕΦ ΝΙΩΘΩ ΑΠΑΙΣΙΑ....ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ....ΣΕΣ ΙΚΕΤΕΥΩ....ΞΑΝΑΚΑΤΕΒΑΙΝΩ ΑΝΕΤΑ ΑΘΗΝΑ ΑΡΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΒΡΩ ΛΥΣΗ.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.....

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καλως όρισες φίλε

 

Το πρόβλημα σου δεν πρέπει να βρίσκεται στους μαγνήτες.Το τελευταίο που μπορεί να συμβαίνει θα είναι να έχουν πρόβλημα οι μαγνήτες.Μπορεί να φταίει η σύνδεση τους η και κανένα καλώδιο η πετάλι η και να είναι ο φυσικός βομβός του overdrive

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δυστυχώς ή ευτυχώς, θα πρέπει να σου διευκρινίσω ότι δεν έχει κανένα πρόβλημα το σεταπ σου... Εχεις λάβει υπ'όψη σου ότι:

Οι μονοί μαγνήτες έχουν θόρυβο.

Οι διπλοί (humbucking) έχουν πολύ λιγότερο.

Οι active καθόλου...

Γι αυτό επειδή συνήθισες στους active τόσο καιρό, τώρα το πρόβλημα σου φαίνεται έντονο.
'Η συνηθίζεις λοιπόν, ή επιστρέφεις στους EMG και τους Lace.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλοσώρισες φίλε!

Κι εγώ πιστεύω ότι δεν έχουν πρόβλημα οι μαγνήτες σου, αλλά η συνδεσμολογία τους.

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το link. Έχει μια τεχνική για θωράκιση των stratocasters. Ίσως σε βοηθήσει...

 

ΥΓ. Ένας από τους κανόνες του Noiz είναι να μη γράφουμε με κεφαλαία γράμματα. Προσπάθησε να το τηρείς για να υπάρχει ομοιογένεια ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hi και απο εμενα και καλως ηρθες... μπορεις να δοκιμασεις μηπως η γειωση του μαγνητη εχει καποια λαθος κολληση.ειχα και εγω το ιδιο προβλημα με μια κιθαρα μου και εφταιγε η γειωση...δοκιμασε το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο θόρυβος των μονοπηνίων στις θέσεις 2 και 4 δεν εμφανίζεται;Το παλικάρι λέει οτι στον bridge μαγνήτη έχει βομβό.Εγώ σε όσες Strat έχω παίξει δεν έχω παρατηρήσει θόρυβο στη θέση bridge :?

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο θόρυβος των μονοπηνίων στις θέσεις 2 και 4 δεν εμφανίζεται;Το παλικάρι λέει οτι στον bridge μαγνήτη έχει βομβό.Εγώ σε όσες Strat έχω παίξει δεν έχω παρατηρήσει θόρυβο στη θέση bridge :?

 

Στις θεσεις 2 & 4 δεν εμφανιζεται γιατι ας πουμε οτι λειτουργουν σα διπλοπηνιος...... στη θεση bridge εννοειται πως εχει θορυβο αν ειναι μονοπηνιος..... αλλα στην περιπτωση του duncan (που εχω και εγω στη θεση bridge) κανει μεν θορυβο αλλα αρκετα λιγοτερο....

 

Παντως αν κανει πολυ θορυβο μαλλον κατι παιζει με τις κολλησεις και τη γειωση...

 

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το link.

 

8O 8O 8O Ωραιο link... τα γραφει αναλυτηκωτατα!!!!!!!!!! 8O 8O 8O

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ο θόρυβος των μονοπηνίων στις θέσεις 2 και 4 δεν εμφανίζεται;Το παλικάρι λέει οτι στον bridge μαγνήτη έχει βομβό.Εγώ σε όσες Strat έχω παίξει δεν έχω παρατηρήσει θόρυβο στη θέση bridge :?

 

στην strat που ειχα στις θεσεις 2 και 4 ηταν οι μοναδικες που ηταν αθορυβοι...neck' date='middle και bridge ειχα θορυβο...

το ιδιο νομιζω και η κιθαρα του srv...

 

ΥΓ. Ένας από τους κανόνες του Noiz είναι να μη γράφουμε με κεφαλαία γράμματα. Προσπάθησε να το τηρείς για να υπάρχει ομοιογένεια

 

γεια σου ρε elavd modulator :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου