Προς το περιεχόμενο

Είναι οι σύγχρονες κιθάρες καλύτερες από τις vintage ?


ex-mauromouris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως , και είμαι σίγουρος ότι εσύ το ξέρεις ,  οι περισσότεροι συλλέκτες (σοβαροί/ άρρωστοι- όχι νεόπλουτοι- επιδειξιομανείς) κρατάν τις συλλογές τους μυστικές και  δεν  τις «μοιράζονται» με κανέναν.

 

Ασφαλώς, αλλά νομίζω πως η εκτίμηση πως τέτοιες συλλογές περιέχουν κυρίως αντικείμενα και είδη του παρελθόντος (σε σχέση με την ιστορική περίοδο που δραστηριοποιείται ο συλλέκτης), είναι συχνά ανακριβής. Εγώ (που, άλλωστε, δεν είμαι κιθαρίστας) με τέτοια συλλεκτική διάθεση θα έπαιρνα την καινούργια.

 

Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα : π.χ. θα "μάζευε" κάποιος παλιές φωτογραφίες ή σύγχρονές του; Δεν ξέρω.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Moderator

 

 

Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα : π.χ. θα "μάζευε" κάποιος παλιές φωτογραφίες ή σύγχρονές του; Δεν ξέρω.

 

Πιστεύω πώς αντικείμενα συλλογής, μπορουν αν είναι τα πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως στο ερωτημα του Λακη θα απαντουσα την παλια,αρκει να ειναι παιγμενη πολυ και οχι κλεισμενη σε ντουλαπα.

Συνηθως τα πολυπαιγμενα οργανα ειναι πολυπαιγμενα γιατι το αξιζαν και οι κατοχοι τους αφηναν αλλα στην ακρη για χαρη τους,και κουβαλανε και καποια ιστορια πανω τους σε σχεση με τα αγρατζουνιστα ντουλαπιασμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Συνηθως τα πολυπαιγμενα οργανα ειναι πολυπαιγμενα γιατι το αξιζαν και οι κατοχοι τους αφηναν αλλα στην ακρη για χαρη τους...

 

είναι εκπληκτικό πάντως το πόσο (και πόσες) ενδιαφέρουσες οπτικές (για να μη χρησιμοποιήσω το αδόκιμον στην περίπτωση "εμπνευσμένες"), μπορεί να έχει ένα ερώτημα στα όρια του "ψευδοδιλλήματος"...  :angel:

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου