Προς το περιεχόμενο

Digitech GSP1101 και αμερικανικο voltage


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελω να παραγγειλω το Digitech GSP1101  εξ αμερικης.

Το θεμα ειναι τα voltage.

Απ οτι ειδα, ενω εχει το κλασικο 3-pin καλωδιο τροφοδοσιας, δεν εχει καποιον ρυθμιστη για 220 volt.

Εχει κανενας ιδεα εαν μπορει να γινεται αλλαγη εσωτερικα? (να εχει κανενα jumper οπως το gsp2101?)

Εαν οχι, πρεπει αναγκαστικα να παω σε 220 το 110 volt ανταπτορα.

Γνωριζει κανενας το κοστος για κατι τετοιο?

 

Παραθετω και μια rear φωτο:

 

http://cachepe.zzounds.com/media/quality,85/GSP1101_Rear-8f48e33edcb737ceeeb04971024ea84d.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δική μου (RP1000) που την αγόρασα από Αμερική είχε αντάπτορα.... Και το τροφοδοτικό δουλεύει (όπως τα λάπτοπ) με όλες τις τάσεις.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στειλε τους ενα e-mail για να μαθεις αν δουλευει με 220V...

 

Εγω εχω μια boss gt-10 την αγορασα απο Ελλαδα και το τροφοδοτικο (εξωτερικο) γραφει input 100-240V.

Aυτο σημαινει οτι δουλευει με ολες τις τασεις ετσι? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΔΕΝ δουλεύει σε όλες τις τάσεις. Είναι άλλη έκδοση.

 

Για ποιον ακριβώς λόγο θέλεις να το παραγγείλεις από Αμερική?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.

 

@studio54

δεν το βλεπω να γινεται το ιδιο με την gsp. Ο thomann εχει διαφοτερικη φωτο μαλιστα με αλλα watt (22 εναντι του 18 watt που δινει το Αμερικανικο)

 

 

@ DAK

εχω στειλει ηδη email αλλα δεν εχω λαβει απαντηση, στο input δυστυχως η Αμερικανικη ειδα εχει εισοδο 100v-120v και εχει και καποια fuse replacement ratings.

 

@The Genius Loci

Mαλλον μιλας απο εμπειρια, ειδα σε ποστ οτι το εχεις το μηχανημα. Οποτε θα το δουλεψω μονο με μετασχηματιστη 220 σε 110 Volt.? Εισαι σιγουρος οτι δεν παιζει διαφορετικα?

Για οικονομικους λογους θα το φερω απο Αμερικη.

Μεταχειρισμενο παιζει στα 220-270 usd + επιπλεον 40usd με usps τα μεταφορικα και με αυτη την ισοτιμια euro/usd μου βγαινει περιπου 200-230 ευρω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή 230 ευρώ συν κάτι στο τελωνείο για να το φέρεις από την άκρη του κόσμου χωρίς να ξέρεις αν λειτουργεί καλά καλά πως το βλέπεις αξίζει ; και αν που βγάλει κάποια ζημία στην πορεία ; τι θα κανείς ; ούτε εγγύηση ούτε τίποτα... Περίμενε να το βρεις μτχ σε καμία αγγέλέία καλύτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταχειρισμενο να παρεις μονο αν βρεις σε καποιο καταστημα τυπου thomann τοτε σιγουρα δεν θα εχει προβλημα. ;)

 

 

Απο ιδιωτη ειναι λιγο ρισκο τελως παντων κανε οτι νομιζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ Dak

Exω φερει αρκετα πραγματα απο USA, στο τελωνειο, εαν ειναι απο ιδιωτη με usps(με δηλωμενη αξια χαμηλη αλλα λογικη) λιγα πραγματα.

Η τελευταια kramer που ηρθε ουτε ενα μηνα πριν, για εκτελωνισμο πληρωσα ευρω.

Απο εκει και περα, νομιζω οτι ebay με Users με 100% feedback και paypal ειναι αρκετα πιο paysafe απο το Ελλαδισταν.

Αν μη τι αλλο, εδω μεσα την εχω πατησει εις διπλουν.

(μια ο αγοραστης εξαφανιστηκε και πληρωνα μαμισιατικα σε Ελ.Τα. (τελη αποθηκευσης, διαδρομη πηγαινε, διαδρομη ελα κτλ) και αλλη μια με ενα αντικειμενο οτι να΄ναι)

 

 

@Αρης

Επιλογες και ρισκα ειναι αυτα. Για εμενα τα 100 ευρω που θα κοστισει λιγοτερο ειναι θεμα. Tα περι εγγυησεων δυστυχως δεν τα υπολογιζω, ετσι εχει γινει πλεον η δουλεια, μετα τους πρωτους μηνες οτι χαλασει "οφειλεται σε σφαλμα χρηστη".

Περισσοτερο με ποναει, οσο χαζο και αν ακουγεται, το οτι στελνω το χρημα εκτος Ελλαδας (εκ των πραγματων θα εφευγε αλλα λεμε τωρα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου