Προς το περιεχόμενο

Frank Brothers Guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

To πέτυχα περιηγούμενος στα σοσιαλμήδια και δεδομένης της αδυναμίας μου στα χειροπιαστά, είπα να το μοιραστώ. Μου άρεσε και το όργανο και το demo. Μichael Watts κιμπάρης και στην τρίχα όπως πάντα. Ωραίοι ήχοι, μικρό και περιεκτικότατο βίντεο.

 

 

 

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Επιτέλους και ένας «πλυμένος» guitar reviewer  ;D ;D ;D

Στα plus και ο chesterfield 8)

O ήχος εξαιρετικός, ΔΕΝ  μου άρεσε το σχήμα.  :D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους και ένας «πλυμένος» guitar reviewer

 

+1000

 

επιτελους και ενας κιθαριστας που δεν μοιαζει με ναυαγο  ;D ;D

 

οπως ελεγε και ο Σινατρας...

 

"the world turned to shit the moment men stopped shaving daily,getting weekly haircuts and wearing a suit & a tie upon exiting their homes...."

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραία η κιθάρα και ευγενής ο παίκτης (και στο παίξιμο).

Το μόνο που δεν μου άρεσε στην κιθάρα είναι τα pickup rings αλλά φαίνεται θέλει να τονίσει το ότι είναι lollar οι μαγνήτες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Eμένα πάλι μου άρεσε διότι στάζει originality (κυρίως λόγω σιλουέτας) χωρίς κραυγαλέες ή εξεζητημένες γραμμές. Βρίσκω το πιο βαρετό σημείο πάνω της την ταστιέρα και τα ...pickup pole screws... ;D ;D ;D

 

Eιδικά η σιλουέτα, αν δεν το παρατηρήσατε, λόγω ελαφριάς ασυμμετρίας, δίνει την αίσθηση ότι τη βλέπεις πάντα υπό γωνία. Το hardware διαφορετικό, αλλά όχι κραυγαλέο επίσης.  Η καμπύλη του καπακιού, ένα αρκετά ενδιαφέρον, και όμορφο στοιχείο. Ωραίο, ala Martin volute στο headstock και ιδιαίτερο "χώνεμα" του heel στο πίσω καπάκι.

 

Θα είχε γούστο και σε άλλες εκτελέσεις/παραλλαγές (πχ, με Bigsby, solid χρώματα-pelham blue, sherwood green, daphne blue κλπ...)

 

 

Τώρα για τον Σινάκραν, τι να πω, πολλή συντηρητικούρα βρε παιδίμ, αλλά...

 

αναγνωρίζω ότι ο κόσμος μας θα ήταν ένα λιθαράκι πιο ανεκτός/ευχάριστος, τουλάχιστον αισθητικά, με λίγο πιο γκουρμέ εμφανίσεις. Βέβαια, ομολογουμένως, απαιτεί και τον ανάλογο σωματότυπο ( και αέρα, μπρίο, ύψος κλπ) , και τους περισσότεροι, μόνο Σινάτρες δεν μας λες, από αυτή την άποψη. Άσε που έχω να βάλω λάμα στο λαιμό μου από το 2007 και έχω ησυχάσει. ;)

 

Από τότες που οι Αστραλοί μετανάστες μας φέρανε τα φλιπφλοπς και τις μπερμούδες, αλοίωσαν την αισθητική μας, ως λαό... ::) ::) :P

Hλιθιούθιερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000

 

επιτελους και ενας κιθαριστας που δεν μοιαζει με ναυαγο  ;D ;D

 

οπως ελεγε και ο Σινατρας...

 

"the world turned to shit the moment men stopped shaving daily,getting weekly haircuts and wearing a suit & a tie upon exiting their homes...."

 

 

 

Καλα Σινάτρα και που να ζουσες να εβλεπες το υπουργικο συμβουλιο και τον πρωθυπουργό μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου