Προς το περιεχόμενο

PRS Mayer signature Stratocaster AKA Silver Sky


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το θέμα είναι ότι αν δεις μόνο το σώμα της Silver Sky λες "Α, μια Strat! Γιατί της λείπει εκείνο το φιλέτο στο κάτω κέρατο;"

 

μωρε το θεμα ειναι αν δεις το HEADSTOCK που πεθαινεις απο τα γελια (οκ τα κλαμματα)  ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οι musicman(john petrucci κυρίως) είναι κιθάρες που τις αγοράζεις με κλειστά μάτια ούτε playability check δε θέλουν.

έχεις αγοράσει πολλές και ξέρεις?

 

Και εν πάσει περιπτώσει εδώ μιλάμε για άλλο πράγμα και όχι για playability

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις αγοράσει πολλές και ξέρεις?

 

Και εν πάσει περιπτώσει εδώ μιλάμε για άλλο πράγμα και όχι για playability

Ξέρω πολύ καλά γιατι πράγμα μιλάμε εδώ,απλά πιστεύω οταν λεμε συνεχεια για την εξωτερική εμφάνιση λογικό είναι ότι κάποια στιγμή το θέμα θα πάει και στο playability καθώς είναι άλλο το φαίνεσθαι και άλλο το είναι.Και εν πάσει περιπτώση το αν έχω αγοράσει πολλές και ξέρω δεν νομίζω να σε αφορά μη βγαίνεις off topic.Μην κάνεις προσωπικη επίθεση για κάποιον άνθρωπο τον οποίο δεν έχεις γνωρίσει και απλά μοιράζεσται τις απόψεις σας.Θα έστελνα pm απλά σκέφτηκα ό,τι αφού κάποια πράγματα τα λες δημόσια σου απαντώ δημοσίως.Όποιος μεγάλος καλλιτεχνης παίζει με musicman λέει ό,τι είναι κιθάρες οι οποίες είναι τυφλή εμπιστοσύνη.Να διαφωνείς μπορείς να κάνεις όμως όλα τα προηγούμενα δεν είναι σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oποιος κλέβει θα κριθεί όπως πρέπει.Ακομα και αν έκαναν πινελιές οι εκάστοτε κόπιες μια ζωή κόπιες ήταν.Τωρα να είσαι ο PRS να έχεις καταφέρει το δύσκολο δηλαδή να φτιάξεις μια κιθάρα που δεν είναι ούτε γυψων κόπια ούτε Φέντερ κόπια και να είναι και όμορφη (εγώ προσωπικά τις σιχαίνομαι και τις θεωρώ υβρίδια των παραπάνω αλλά σέβομαι την άποψη των πολλών που λέει αλλά)....να σε ξέρουν  όλοι γι αυτό και εσύ να πέφτεις στην παγίδα που έπεσαν όλοι όσοι δεν είχαν την έμπνευση για κάτι τέτοιο είναι το λιγότερο αυτογκόλ.Βεβαια είναι πάλι μια κατάσταση win win ,γι αυτόν.Για κάθε έναν που την αγοράζει με 2500 χέστηκε για τους άλλους 5 που δεν θα την αγοράσουν μιας που αποκλείεται να του κοστίζει πάνω από 500ε το κομμάτι (και πολλά λέω)

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bottom line είναι ότι αυτή η αντιγραφή της Prs είναι άσχημη. Κλέψε αλλά κάντο με στυλ τουλάχιστον

 

Γιατί δεν σ' αρέσει το ποντικί χρώμα ; Είναι signature του λαδοπόντικα John Mayer.

Κλεφτοκοτάδες με ούτε μια original ιδέα, πάνε να βγάλουν φράγκα στην πλάτη του κάθε πιτσιρικά (λέμε τώρα!)

Κρίμα στην PRS, εύγε στον J Μayer-Φάουστ!

 

 

Edit: κι από playability, κλάψτα. ¨Εχω παίξει με δυο τρεις John Mayer PRS μέχρι στιγμής και δεν μου άρεσε καμία. Άσε που είχαν όλες το ίδιο χρώμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το παρατραβάμε τώρα με το τι παίξαμε... ;D

εγώ ούτε με Prs John Mayer έπαιξα, ούτε με musicman, (έπαιξα με μια δυό σε μαγαζιά ΟΤΑΝ πρωτοβγήκαν).

Αυτή δεν μου άρεσε, γιατί απλώς είναι μια στρατο που είναι φτιαγμένη να είναι στρατο χωρίς να είναι στρατο στο όνομα.

Και οκ δεν είμαι ντιπ μλκς, αν με τη δίνανε τζαμπε θα την έπαιρνα και θα τα ξεχνούσα όλα.

Αλλά να χαλάσω λεφτά όχι.

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πιάσει στα χέρια μου καμιά Τζόνιυ Μάγιερ Σίγκνατσιουρ.

ΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ της επίσημης σελίδας ΚΑΙ ΜΟΝΟ.

 

Η κόκκινη έκδοση φαίνεται τρομακτικά κοντά σε ποιότητα μιας Tokai του '80 που έχει φίλος.

Η λευκή έκδοση μου θύμησε μια Aria Pro '80 που είχα εγώ.

Το neck pocket παραείναι κοντά σε ανοχή Fεnδεr '80    (εντάξει βγάζω κακία)

Τόσα χιλιάρικα, χάθηκε να βάλουν ένα καπάκι για τα ελατήρια ;    ...... το βιομηχανικό design μου !!!

Αυτά τα σάντλες είναι από εικαστική άποψη βιντάζ; ή ο Παύλος θεωρεί ότι βοηθούν στο απόλυτο κούρδισμα ;

 

 

ΥΓ. Εύχομαι του Παύλου και με νέα σίγκνατσιουρ μονδέλα Μπο Ντίντλεϊ.    >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή ήθελα να πάρω Fender, επειδή όλοι παίζουν με Fender.

 

Μετά δεν ήθελα με τίποτα να πάρω Fender, επειδή όλοι παίζουν με Fender.

 

Πλέον καταλαβαίνω γιατί όλοι παίζουν με Fender.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου