Προς το περιεχόμενο

απορια για αγορα κιθαρας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια αυριο θα παω να αγορασω κιθαρα , και βρισκομαι αναμεσα σε μεξικανικη στρατ και την αντιστοιχη τελε. να σημειωσω οτι παιζω 3 χρονια και εχω παιξει μονο με hard tail κιθαρες..εχω διαβασει δεκαδες thread σε διαφορα φορουμ αλλα δεν μπορω να καταληξω αν αξιζει τον κοπο να ξεκουρδιζεται η κιθαρα καθε τρεις και λιγο εξ'αιτιας του  τρεμολο..το οποιο μου αρεσει σαν concept.. φυσικα θα δοκιμασω διαφορες κιθαρες που ομως δε θα ειναι σεταρισμενες οποτε μηπως μπορειτε να μου πειτε την αποψη σας σχετικα με το θεμα; ευχαριστω προκαταβολικα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μια κιθαρα εχει τρεμολο δεν σημαινει οτι ξεκουρδιζει...οπως και μια που δεν εχει δεν κραταει απαραιτητα το κουρδισμα σωστα για παντα.Αν δεν χρησιμοποιεις τρεμολο μπορεις απλα να το μπλοκαρεις,η να το ρυθμισεις να ακουμπαει στο σωμα με 5 ελατηρια απο πισω και να μην βαζεις ποτε το tremolo bar η...η...η... υπαρχουν τοσες λυσεις.

Κοιτα να δεις αν θελεις ηχο strat η ηχο tele και τα αλλα μην σε προβληματιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μια Squir Affinity έχω με τρέμολο και δε ξεκουρδιζει εκτός και άν του πετάξεις τα μάτια.

Πόσο μάλλον τώρα η μεξικάνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με σωστο ρύθμισμα δεν θα ξεκουρδίσει ποτέ....ή τουλάχιστον πολύ δύσκολα...

μπορείς να δεις αυτό:

[/url]

 

αφού δεις όμως αυτό:

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=39

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου