Προς το περιεχόμενο

Echobell 100b


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προ διημέρου αγόρασα, στην εξωφρενική τιμή των €40, έναν, ιταλικής κατασκευής, ενισχυτή του '60 (ή '70), τον Echobel 100b.

 

Έχει 2 input (σύμφωνα με τον πωλητή, για ακουστική κιθάρα και μικρόφωνο, αλλά δε νομίζω ότι ισχύει κάτι τέτοιο. Ο πωλητής δεν είναι ο αρχικός κάτοχος. Ο ενισχυτής βρέθηκε στο υπόγειο του πεθερού του κτλ..μοιάζει με ενισχυτή μπάσου, στα 100w)

 

Ωστόσο, αδυνατώ να βρω περισσότερες πληροφορίες.

 

Γνωρίζει κάποιος από εσάς κάτι, σχετικά; 

 

Ευχαριστώ, εκ των προτέρων!

 

:)

 

 

 

Ευχαριστώ!

 

15_04.18_1632.thumb.jpg.5906c5784f0695fcedff705cd87df222.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σίγουρο είναι ότι τον αγόρασες φθηνότερα από ....

 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/echobel-100-b-jazz-verstaerker-vintage-70s-/843398262-74-5655

 

;)

 

Ναι, ξέρω..να πω την αλήθεια, αυτή η καταχώρηση με έψησε, καθώς και το παρακάτω βίντεο, από άλλον ενισχυτή της ίδιας εταιρείας

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζει και τη σωστή μουσική...  ;D

 

Εννοείται!  ;) ;D ;D ;D

 

Η αγαπημένη του cigaret13!!!  :-* :-* :-*

 

Τον δοκίμασα με tele και το fuzz factory και βγάζει έναν υπέροχα σάπιο, lofi ήχο (παραπλήσιο με αυτόν που έκραζε ο yameth, στο a girl like you, αλλά, εγώ, προσωπικά, λατρεύω).

 

Τα καθαρά του είναι ψιλοάθλια, πάντως.,Πολύ μπάσα και πολύ βαβούρα.  :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταξοδεύτηκες ρε Γιάννη...... ;D  Πάντως εάν βγάζει τον ήχο του βίντεο, πολλά έδωσες.... :-\ :o 8) :laugh: ;D

 

Είπα να το ρίξω στο low budget..πήρα και πολυεφε yamaha fx550 στα €35 για τις πρόβες..μια χαρά ήχος..αφου σκέφτομαι να το πάρω και σε λάηβ..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς πλάκα..., έχω ένα fuzz από το μακρινό 1981 (μικρός ήμουν τότενες δεν ήξερα... :P) αγορασμένο από το Do re mi στην Αγία Σοφίας..., όταν συναντηθούμε θύμισε μου να στο δώσω..... :)  Αραχνιάζει ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να παιζει το τρανζιιιστοοοοοοοοοοορρ ;D ;D ;D

 

 

Μωρε αμα εχεις χωρο γιατι οχι? Πλακα εχουν αυτα τα παλια lo-fi μηχανηματα, μερικα μαλιστα ειναι διαμαντακια. Ανεβασε κλιπσ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου