Προς το περιεχόμενο

Ερωτηση κουιζ σχετικα με pfl στα vca!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε μια κονσολα με vca που μπορεις να δεις το afl/pfl του καθε vca; Δεν φαινονται στο meter bridge και τα καναλια των vca δεν εχουν τετοιο κουμπι. Ερωτηση κουιζ που δεν εχω καταφερει να απαντησω εδω και λιγο καιρο. Υπαρχει τελικα απαντηση ή απλα δεν μπορεις να το δεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς για πια κονσόλα μιλάς ? Δεύτερον η ύπαρξη VCA στα faders είναι τελείως ανεξάρτητη από τη δυνατότητα pfl ,afl ,solo κλπ . AFL συνήθως θα δεις σε group sections. Οι περισσότερες κονσόλες έχουν σε κάθε κανάλι ένα απλό PFL ενώ κάποιες ακριβότερες έχουν solo όπου μπορείς να ρυθμίσεις τις ιδιότητές του από το master section. (solo in place κλπ) Μήπως λοιπόν υπάρχει solo ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ. Ολα αυτα που λες ειναι σωστα και γνωστα (σε μενα). Καθε καναλι μπορεις να το groupαρεις και τοτε στο group section εχεις το master του εκαστοτε group το οποιο εχει afl. Πατωντας ο λοιπον μπορεις να εχεις μια ενδειξη σταθμης. Καθε καναλι επισης μπορεις να το κανεις assign σε ενα vca του οποιου το ρυθμιστικο βρισκεται στο master section και αυτο αλλα δεν εχει επιλογη afl. Νομιζω μεχρι εδω συμφωνουμε. Δεν ειναι χρησιμη λοιπον η ενδειξη του afl KAI στα vca;

 

Για παραδειγμα εχτες δουλευαμε τη Vienna και σε καποια φαση επεσε η ερωτηση και το παλευαμε... Αλλα και η Midas Legend 3000 νομιζω το ιδιο δεν εχει afk στα vca.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά για να κάνεις αυτό που θες πρέπει να υπάρχει δυνατότητα solo in place το οποίο πχ υπάρχει στη Soundcraft Europa. Γιατί αν το solo έχει ρυθμιστεί στο master section να είναι in place τότε σου δίνει AFL.

Η Legent 3000 έχει στο solo section ένα κουμπάκι που λέγεται ADD και νομίζω ότι κάνει την ίδια δουλειά με το solo in place αλλα δεν το έχω δοκιμάσει και έτσι δεν μπορώ να σου πω με βεβαιότητα. Έτσι νομίζω πως αν είναι πατημένο το ADD και πατήσεις solo ταυτόχρονα στο κανάλι που θες και στο master section θα έχεις AFL.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • πριν Slew Rate ξεκλείδωσε το θέμα

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου