Προς το περιεχόμενο

It's Over Babe


Jazzjoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε κύριοι συνάδελφοι. Παραθέτω ένα καινούριο κομμάτι που προέκυψε τις τελευταίες μέρες.

 

Με ταλαιπώρησε πολύ διότι κάτι έχει πάει στραβά στη συνεργασία τυμπάνων/μετρονόμου του SONAR (ή κάποια βλακεία έχω κάνει εγώ) γιατί εμφανίστηκαν κάποια φλαμαρίσματα εκεί που είμαι σίγουρος ότι δεν υπήρχαν κατά την εγγραφή. Έκανα μερικές προσπάθειες για σουλούπωμα αλλά δεν κατάφερα και πολλά. Σε κάθε περίπτωση, την ιδέα θα την πάρετε.

 

[soundcloud]

[/soundcloud]

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κλασικός JJ: Ηχάρα- παιξιματάρα

 

Η «ένσταση» μου είναι η θέση της φωνής στο μιξ. Κάπως πίσω, κάπως το βάθος είναι πιο μπόλικο;- γενικά την ακούω λίγο πίσω.

 

Κατά τα άλλα well done.

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κλασικός JJ: Ηχάρα- παιξιματάρα

 

Η «ένσταση» μου είναι η θέση της φωνής στο μιξ. Κάπως πίσω, κάπως το βάθος είναι πιο μπόλικο;- γενικά την ακούω λίγο πίσω.

 

Κατά τα άλλα well done.

Επαυξάνω!

 

Αφου το έκανες μόνος σου, σκέψου το εξής: κιθάρα, τύμπανα μπάσο και φωνή... βρίσκονται στον ίδιο χώρο;

Απο ανασφάλεια μάλλον έβαλες τη φωνή βαθιά σε ένα δωμάτιο, μόνη της. Αφαίρεσε σε ποσοστό ή άλλαξε το preset σε κάτι πιο ουδέτερο.

 

Κομματάρα! ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα γνωστα,υψηλα JJ επιπεδα.

Θα συμφωνησω για το βαθος της φωνης,θελει κατι τι αλλο ισως.

Ετσι η αλλιως ειναι σουπερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω σας χιλιοευχαριστώ αγαπητοί Τέρρυ, Γιάμεθ και Τζιβούρ. Η φωνή που όλοι αναφέρατε όντως με βολεύει να είναι εκεί πίσω. Τόσο που αισθητικά μου αρέσει αυτό το αποτέλεσμα. Δηλαδή ο τραγουδιστής είναι λίγο δεύτερη μούρη. ;D

 

Παρόλα αυτά, θα επανέλθω και πιθανότατα με μια άλλη φωνή, όχι δική μου. Αλλά αυτό το κρατάω για έκπληξη.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα με άρεζε η φωνή εκεί πίσω χωμένη, αλλά ηγώ δεν είμαι μέιν στριέμε σα τους απουπάνου εκλεκτικούς κυρίους λαίμαι.

Γενικώς το άσθμα με άρεζε, θα πας μπροστά μια μέρα Σπάιρους να με το θυμηθείς  ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει στο Noiz μεγαλύτερος πολέμιος της φωνής του Σπύρου από 'μένα.

Εδώ όμως άκουσα ένα εξαιρετικό κομμάτι με φωνή 7 στα 10 που ταιριάζει απόλυτα και ας είναι "κάπως" μέσα στο χώρο.

Εύγε από τον κακό!

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Σάμυ και Νέστορα. Για να δίνει δε ο Νέστορας 7/10 στη φωνή σημαίνει ότι είμαι σχεδόν έτοιμος για λυρική σκηνή.  ;D

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σπύρο θα συμφωνήσω με τους φίλτατους συμφορουμήτες από πάνω!

 

Πολύ ωραίο κομμάτι και η φωνή του πάει γάντι και νομίζω ότι είναι βελτιωμένη σε σχέση με παλιότερα κομμάτια που είχα ακούσει. Μόνο που θα την ήθελα λίγο πιο μπροστά στη μίξη.

 

Εύγε!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

αστείρευτος Σπύρε... απλά είσαι αστείρευτος... 8)

δεν μιλάω αν δεν ξέρω... η σιωπή (μου) είναι χρυσός (στην τσέπη του άλλου)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου