Προς το περιεχόμενο

Ποσοι ακουνε last.fm?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποσοι ακουνε last.fm?

 

Ξερω οτι για τις χωρες εκτος απο Γερμανια , Αγγλια και Αμερικη πρεπει ο ακροατης να πληρωσει 3 Ευρω τον μηνα, αλλα οι δυνατοτητες επιλογης μουσικης και τα νεα συγκροτηματα που εχω βρει απο εκει πιστευω οτι κανει την συνδρομη δελεαστικη.

 

Νικος

 

Recording and Rehearsal Studio

www.fabricaudio.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω ακουω sky.fm εχω κατεβασει διαφορα .pls για το winamp και ακουω απο κει κυριως τον alternative σταθμο αλλα και indie.. εχω βρει και ακουω απιστευτες μπαντες και αγνωστες εδω στην Ελλαδα επιπλεον μπορω να βρω το (μαλλον)εβδομαδιαιο προγραμμα ανεβασμενο σε mp3.. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ό,τι θα περιμέναμε το ίντερνετ για να πληρώνουμε το ραδιόφωνο...

 

Έλα μου ντε...

Πάντως, αν δεν απατώμαι το όλο εγχείρημα ξεκίνησε προσφέροντας δωρεάν όλες του τις υπηρεσίες.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα

Παντος και γω ειμαι στο last fm και μπορω να πω οτι ειναι πολυ χρησιμο και ενδιαφερον, αν εχεισ χρονο φυσικα.Εχω βρει πολλα bands που μου αρεσουν και δεν επαιζε να τα εβρισκα αλλιως.!!

Η σειρα ειναι ψαχνεις- ακους στο last.fm- αγοραζεις σιντακι ;) ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μην τρελαθούμε κιόλας, δεν είναι εξωφρενικό το ποσό των 3 ευρώ το μήνα για τον last.fm. Νομίζω ότι τα αξίζει σαν προσφερόμενη υπηρεσία κοινωνικής δικτύωσης και ιντερνετικού ραδιοφώνου. Μάλλον καλομάθαμε στα mp3 και δεν θέλουμε να δώσουμε πίσω στους καλλιτέχνες και στις δισκογραφικές.

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το last.fm έχει γίνει επί πληρωμή σχεδόν 1 χρόνο τώρα, αλλά ξεκίνησε δωρεάν. Παραδόξως το δοκίμασα μια φορά για κανένα 2μηνο όσο ήταν επι πληρωμή. Πολύ ωραίο ήταν να μαι ειλικρινής.

Βέβαια μετά μόλις ανακάλυπτα 2 3 γκρουπ που μου άρεσαν μπορεί και να μην ξανασχολιόμουν για σημαντικό καιρό μέχρι να τα αφομιώσω, οπότε και δεν ανανέωσα ξανά τη συνδρομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν δεν είχα πρόβλημα με το ίντερνετ στο σπίτι και είχα πιστωτική ή paypal σίγουρα θα το χρησιμοποιούσα! ( Άσε που αποτελεί μέρος της πτυχιακής εργασίας!) . Πάντως μου αρέσει που έχει μαζεμένα τα στοιχεία για τις συναυλίες που γίνονται, και τα διάφορα charts που έχει και βλέπεις τις διάφορες τάσεις που υπάρχουν...

threadender

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες αργότερα...

Χρησιμοποιώ το Last.fm για περίπου 1 χρόνο,απ'την αρχή σχεδόν έκανα subscribe και δε το μετάνιωσα ούτε θα το μετανιώσω ποτέ. Είναι χρήσιμο στο "ψάξιμο νέας (για εσένα) μουσικής και σχετικά άγνωστων συγκροτημάτων", αν και είναι κάποιοι στόκοι Trollάδες που πάνε και βάζουν tags στους Floyd τύπου indie, instrumental, jazz αλλά αυτό δε  πολυεπηρεάζει το Scrobbler να τους κατανομήσει σωστά.

 

ΥΓ.

Ο The Alex "ξέχασε" να αναφέρει πως το Last.fm του το έδειξα εγώ.

:P :-*

Sexπυρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου