Προς το περιεχόμενο

ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ & Καλλιτέχνες


BRAIN

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτά που λες φίλε SUPERFUNK είναι απόλυτα λογικά και σωστά. Αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να καταλάβουμε ότι για να γίνουν κάποια πράγματα πράξη πρέπει να γίνουν θυσίες. Σε αυτή τη χώρα έχουμε μάθει να τα θέλουμε όλα όπως μας βολεύουν. Πέσε πίτα να σε φάω. Προσωπικά , σε σχέση με την απραξία προτιμώ την αυτοκτονία ...

Διότι δεν γίνεται πάντα να περιμένουμε κάποιος άλλος να βγάζει το φίδι από τη τρύπα για μας ... και όταν είναι όλα στρωμένα να πηγαίνουμε της προσκολλήσεως για να απολαύσουμε τους καρπούς. Η μόνη λύση είναι η συλλογική εργασία.

Εγώ για παράδειγμα είμαι ηχολήπτης ,κάποιος άλλος μπορεί να είναι γραφίστας , web developer , κλπ. Αν όλοι συνεισφέρουμε τις γνώσεις μας και την εργασία μας για ένα κοινό σκοπό ,όλα μπορούν να γίνουν φτηνά και σωστά. Αν λειτουργήσουμε ως τυπικοί Έλληνες , (ο καθένας για τη πάρτη του ) τότε είναι πράγματι δυσβάστακτο να ανοίξουμε ο καθένας από μια δισκογραφική και να πληρώνουμε όλοι ΤΕΒΕ εφορίες κλπ Αλλά αν μαζευτούν κάποια άτομα που να θέλουν να βγάλουν τη δουλεία τους και συνεισφέροντας όλοι από λίγο στα έξοδα μιας επιχείρησης , τότε γίνεται το εγχείρημα γίνεται προσιτό και μπορεί να αποβεί και κερδοφόρο στα συμβαλλόμενα μέλη. Είπαμε ... βασική προϋπόθεση είναι να μην τα θέλουμε όλα όπως μας βολεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ το φόρουμ κι εγώ ώς νεοφερμένη :wink:

 

Οι δισκογραφικές όντας προβληματικές οι περισσότερες προσπαθούν με δικτατορικό τρόπο να περάσει το δικό τους μια που χάνουν χάνου χάνουν συνεχώς μερίδιο από τα κέρδη γιατί υπάρχει η πειρατεία που σκοτώνει τη μουσική.

 

Εχει σκεφτεί κανείς όμως μήπως οι δισκογραφικές είναι που κάνουν τελικά το φόνο;

 

Το ότι θέλει θυσίες θέλει αλλά ποιός από όλους και όλες θα κάνει την επανάσταση;

 

Ποιός θέλει να είναι ο πρώτος που θα πέσει στη μάχη για την ανάπτυξη της μουσικής στην Ελλάδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To να φτιαξεις δισκογραφική εταιρία δεν είναι το δύσκολο ούτε το να κάνεις διακίνιση το να κάνεις κοπή, εξώφυλλο, στουντιοώρες, μάστερινκ και τέλος την πρόωθηση (μαρκετινγκ) απαιτήται χρήμα και εκεί είναι τα δύσκολα, οι στουντιοώρες

 

αν υποθέσουμε 200 ώρες χ 25 ευρώ = 5000 ευρώ

υπάρχει ηχολήπτης με studio kai μηχανήματα για επίπεδο παραγωγής;

που μπορεί να προσφέρει την βοήθεια του

και ποιά θα ήταν οι προτεινόμενη αμοιβή του;

ας ακουστούν οι απαντησεις απο ηχολήπτες με προτάσεις

και πως μπορούν να βοηθήσουν.

 

προτάσεις μουσικών που πιστεύουν ότι μπορούν να ανταπεξέλθουν παικτικά

και να υπάρχει αλληλοβοήθεια στα παιξήματα

κιθαρίστες

ντραμερ

πληκτράδες

μπασίστες

φωνη

φωνητικά

κλπ

 

έξοδα κοπής, έξοδα διαφήμησης να είναι του κάθε ενδιαφερόμενου.

 

* τυχαίνει να έχω lebel εδώ και ένα χρόνο είναι εν` ενεργεία χωρίς όμως να το έχω χρησιμοποιήση, έκανα μια μέθοδο μουσικής και προνόησα έτσι ώστε η άδεια μου να με καλυβει γιατί σκεφτόμουν για ανεξαρτητη παραγωγή προσωπικής μου δουλειάς που ατύχησε για τους πιο πάνω οικονομικούς λόγους.

παρόλο αυτά ακόμα πληρώνω τεβε κλπ

 

 

*εγω από την πλευρά μου μπορώ να προσφέρω lαbel.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά δεν είμαι εταιριάρχης!!!!! ούτε ξεπλαίνω μαυρο χρήμα :lol:

το λόττο δεν το έχω κερδίσει :cry: απλά τεβε πληρωνω έτσι κι αλλιώς λόγο ότι είμαι συναιτερος σε γραφικές τεχνες και έφτιαξα μια δεύτερη εταιρία για την διακίνηση κάποιας μουσικής μεθόδου και ξαναλέω ότι όταν εφτιαξα την άδεια σκεφτόμουν μήπως κάνω ανεξαρτητη παραγωγή προσωπικής μου δουλειάς η οποιά και δεν έγινε λόγο κλασικά οικονομικό.

και είμαι και εγώ με το όνειρο ότι ίσως... κάποτε..

 

 

το μόνο που με ενδιαφέρη οικονομικά είναι να μην με σκίση καμιά εφορία, δεν με ενδιαφέρει στο να κερδίσω δεν ξέρω αν καταφερνε να υπάρξει δυκτιο αλληλοβοηθειας (βοηθεια μας !) μεταξυ μας , τι θα έβγαινε εγώ εκφράζω κάποιες σκέψεις για να προχωρήσει λίγο το θέμα παρακάτω και να πουν και άλλοι τις απόψεις τους , σίγουρα η αυτοκτονία που είπε ο superfunk η αλήθεια είναι ότι με τρομάζει

κάτι σκέψεις έχει και ο feather, o gerasimos, o dither

gia να δούμε μπορούμε να βρούμε ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου