Προς το περιεχόμενο

Service κιθάρας στη Λάρισα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες!

 

Εδώ και 4 χρόνια έχω μια Gibson Les Paul Studio και νομίζω πως πρέπει να την πάω για ένα καλό service... Η κιθάρα έπαιζε τέλεια out of the box και δεν χρειάστηκε να την πάω ποτέ.

 

Όμως, όντας η μοναδική μου ηλεκτρική, της έχω φορτώσει υπερωρίες και ήρθε η ώρα της... ψάχνω για ένα καλό τεχνικό service στη Λάρισα, δεν θέλω να την πάω σε κάποιους από τα μεγάλα καταστήματα της περιοχής γιατί από προηγούμενη εμπειρία δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη... μερικοί μάλιστα, επειδή είμαι κοπέλα, νομίζω με κοιτούσαν κ παράξενα, δηλ του στυλ "ξέρεις ότι κρατάς μια ακριβή κιθάρα;;"  ::)

 

τεσπά, θέλω κάποιον να κάνει fret dress, να "σβήσει" ένα μικρό τρίξιμο που ακούγεται στον neck μαγνήτη κυρίως στο καθαρό κανάλι και να εξαφανίσει το ταστάρισμα της D χορδής που εμφανίστηκε τελευταία κ μου έχει σπάσει τα νεύρα! Γενικά να κάνει προσεκτική δουλειά γιατί την λατρεύω την κιθάρα μου και ας πληρώσω λίγο παραπάνω.

 

Περιμένω προτάσεις!!

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες!

 

Εδώ και 4 χρόνια έχω μια Gibson Les Paul Studio και νομίζω πως πρέπει να την πάω για ένα καλό service... Η κιθάρα έπαιζε τέλεια out of the box και δεν χρειάστηκε να την πάω ποτέ.

 

Όμως, όντας η μοναδική μου ηλεκτρική, της έχω φορτώσει υπερωρίες και ήρθε η ώρα της... ψάχνω για ένα καλό τεχνικό service στη Λάρισα, δεν θέλω να την πάω σε κάποιους από τα μεγάλα καταστήματα της περιοχής γιατί από προηγούμενη εμπειρία δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη... μερικοί μάλιστα, επειδή είμαι κοπέλα, νομίζω με κοιτούσαν κ παράξενα, δηλ του στυλ "ξέρεις ότι κρατάς μια ακριβή κιθάρα;;"  ::)

 

τεσπά, θέλω κάποιον να κάνει fret dress, να "σβήσει" ένα μικρό τρίξιμο που ακούγεται στον neck μαγνήτη κυρίως στο καθαρό κανάλι και να εξαφανίσει το ταστάρισμα της D χορδής που εμφανίστηκε τελευταία κ μου έχει σπάσει τα νεύρα! Γενικά να κάνει προσεκτική δουλειά γιατί την λατρεύω την κιθάρα μου και ας πληρώσω λίγο παραπάνω.

 

Περιμένω προτάσεις!!

κελεσιδης βασιλης δαγκωτο...

εχω παει 4 διαφορετικες κιθαρες κ στις 4 εκανε αψογη δουλεια.... ;)

(2 superstrats - 2 les paul)

τηλεφ.επικοιν:6977204103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Καράντζιος είναι επίσης καλός (πολύ καλός βασικά).Καλές τιμές, σχετικά γρήγορος στην ολοκλήρωση της δουλειας και αποτελεσματικός. Εγώ από βόλο παίρνω τρένο και πηγαίνω εκεί για οτιδήποτε χρειάζομαι και δεν μπορώ να το κάνω μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους τους συμφορουμίτες!

 

Εδώ και 4 χρόνια έχω μια Gibson Les Paul Studio και νομίζω πως πρέπει να την πάω για ένα καλό service... Η κιθάρα έπαιζε τέλεια out of the box και δεν χρειάστηκε να την πάω ποτέ.

 

Όμως, όντας η μοναδική μου ηλεκτρική, της έχω φορτώσει υπερωρίες και ήρθε η ώρα της... ψάχνω για ένα καλό τεχνικό service στη Λάρισα, δεν θέλω να την πάω σε κάποιους από τα μεγάλα καταστήματα της περιοχής γιατί από προηγούμενη εμπειρία δεν έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη... μερικοί μάλιστα, επειδή είμαι κοπέλα, νομίζω με κοιτούσαν κ παράξενα, δηλ του στυλ "ξέρεις ότι κρατάς μια ακριβή κιθάρα;;"  ::)

 

τεσπά, θέλω κάποιον να κάνει fret dress, να "σβήσει" ένα μικρό τρίξιμο που ακούγεται στον neck μαγνήτη κυρίως στο καθαρό κανάλι και να εξαφανίσει το ταστάρισμα της D χορδής που εμφανίστηκε τελευταία κ μου έχει σπάσει τα νεύρα! Γενικά να κάνει προσεκτική δουλειά γιατί την λατρεύω την κιθάρα μου και ας πληρώσω λίγο παραπάνω.

 

Περιμένω προτάσεις!!

 

Ένας είναι ο κορυφαίος τεχνικός στη Λάρισα κατα τη γνώμη μου φίλε μου.....είναι ο μόνος σοβαρός τεχνικός απο αυτους που ξέρω....

 

http://www.kelesidis.eu/kelesidis/Kelesides.html

 

Είναι τεχνικός μου εδώ και χρόνια και μου έχει κάνει πολλές επιδιορθώσεις όπως και κατασκευή μιας Tele 52 Relic....

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά για τις γρήγορες απαντήσεις!

 

@ scofield  & akisgr , αυτόν σκεφτόμουν κ εγώ απλά δεν ήμουν σίγουρη για το πόσο έχει ασχοληθεί με full service γιατί παλιά ασχολιόταν με κατασκευή ακουστικών/κλασσικων κιθάρων.. χαίρομαι που υπάρχει καλό feedback!!!

 

αν έχετε τίποτα άλλες προτάσεις, γνώμες, be my guest!!

I'd die without music...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστώ παιδιά για τις γρήγορες απαντήσεις!

 

@ scofield  & akisgr , αυτόν σκεφτόμουν κ εγώ απλά δεν ήμουν σίγουρη για το πόσο έχει ασχοληθεί με full service γιατί παλιά ασχολιόταν με κατασκευή ακουστικών/κλασσικων κιθάρων.. χαίρομαι που υπάρχει καλό feedback!!!

 

αν έχετε τίποτα άλλες προτάσεις, γνώμες, be my guest!!

 

Δε θα το μετανιώσεις πίστεψε με είναι απίστευτος....και σαν άτομο και σαν τεχνικός και όλα αυτά σε πολύ προσιτές τιμές  :)

-=Music is my Aeroplane=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους κι αν έχω πάει στη Λάρισα πάντα κάτι δε μου καθόταν καλά.Μέχρι που ξεκίνησα να πηγαίνω στον Κελεσίδη.Ασχολείται και με την κατασκευή ηλεκτρικών κιθαρων οπότε για service καταλαβαίνεις ότι είναι άψογος.Leveling,crowning ότι θες και σε πολύ καλες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κελεσιδης κι απο μενα φιλε μου. 5 χρονια φοιτητης στη Λαρισα εμεινα 120% ευχαριστημενος.

Και τρομερος ανθρωπος οπως λενε οι υπολοιποι

Ain't nothing but the blues. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρίσκεται ο Κελεσίδης? Ειναι μακριά από το σταθμό των τρένων?

 

Τώρα έχει μαγαζί στο Αβέρωφ αλλά μπορείς να συννενοηθείς μαζί του να βρεθείτε κέντρο και να την πάρει και να στην επιστρέψει.Είναι πολύ συννενοήσιμος.Αλλιώς αν θες μπορείς να πάρεις λεωφορείο που πάει αβέρωφ και σε 5 λεπτά το πολύ είσαι εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου