Προς το περιεχόμενο

Αγορα πεταλιερας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας θελω να αγορασω πεταλιερα και να ναι σχετικα ευκολοχρηστη τι θα μου προτεινατε?..τωρα δν ξερω αν παιζει ρολο κιθαρα και ενιχυτης που εχω οποτε τα παραθετω απο κιθαρα μια Gibson Explorer και απο ενισχυτη Vox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο περισσότερα στοιχεία δώσεις τόσο πιο στοχευμένη απάντηση θα πάρεις. Τι είδος μουσικής παίζεις, γιατί χρήση τη θέλεις, ποιον Vox έχεις, τι budget διαθέτεις, καινούργια ή μεταχειρισμένη, πολλούς διακόπτες (πιθανότατα βαριά και ογκώδης) ή όχι (πρακτική και ίσως χωράει και στην θήκη της κιθάρας σου), κυρίως θες εφφέ ή προσομοιώσεις ενισχυτών και ότι άλλο πιστεύεις μπορεί να φανεί χρήσιμο. Καλύτερα να δώσεις πολλές, ακόμα και άχρηστες πληροφορίες παρά να ρωτάει ο καθένας στα κάθε μηνύματα :-\

 

Εγώ π.χ. έχω μια Ζοom G9 και μια G2, η μεγάλη μου φάνηκε πολύ εύκολη στη ρύθμιση αλλά και πολύ άβολη μιας και δεν έχω μεγάλο χώρο, οπότε βολέυομαι με τη μικρή η οποία όμως έχει ζόρι στο να βγάλεις ήχο.

 

Σκέψου τι θα χρειάστείς περισσότερο από την πεταλιέρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες ευχρηστη και αξιόπιστη πεταλιέρα και σε καλά λεφτά δες το θέμα που "αναπτύξαμε" μέχρι προ ημερών, νομίζω λέγονταν "πεταλιέρα ή πεταλάκια" ή κάτι τέτοιο τελως πάντων. Εχω κάνει μία ενδελεχή περιγραφή της boss me70. Επίσης προτείνω και την tonelab ( τη μεγάλη όχι τη μικρή-θεν θυμάμαι πως λέγεται τώρα το μοντέλο)

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη για τν παραλειψη ο ενισχυτης ειναι vox valvetronix 50 watt.απο θεμα μουσικης ακουωhard rock blues και θα θελα για περισσοτερα εφε delay κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη για τν παραλειψη ο ενισχυτης ειναι vox valvetronix 50 watt.απο θεμα μουσικης ακουωhard rock blues και θα θελα για περισσοτερα εφε delay κτλπ.

Δαγκωτο boss me 70 πιο ευκολη δεν γινεται.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δαγκωτο boss me 70 πιο ευκολη δεν γινεται.........

Και όμως ......  ;)

G5%20angle-display.jpg

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, έχεις valvetronix και ψάχνεις να αγοράσεις ΚΑΙ... ψηφιακή πεταλιέρα... μόνο για delay / modulation fx...; Τί ακριβώς δεν σου αρέσει στα αντίστοιχα του ενισχυτή σου; Ίσως μπορούμε να προτείνουμε κάτι πιο κοντα στις ανάγκες σου. Γιατί νομίζω ότι θα πετάξεις τα λεφτά σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη, έχεις valvetronix και ψάχνεις να αγοράσεις ΚΑΙ... ψηφιακή πεταλιέρα... μόνο για delay / modulation fx...; Τί ακριβώς δεν σου αρέσει στα αντίστοιχα του ενισχυτή σου; Ίσως μπορούμε να προτείνουμε κάτι πιο κοντα στις ανάγκες σου. Γιατί νομίζω ότι θα πετάξεις τα λεφτά σου...

 

 

Δε σε πιανω..γιατι θα πεταξει τα λεφτα του με πεταλιερα?...υπαρχουν και αψογες μεταχειρισμενες και πολυ φθηνες κιολας για να μην συνυπολογισω οτι η πεταλιερα σε πολλες περιπτωσεις θα αντικαθιστα ολοκληρο το rig την καρφωνεις οπου γουσταρεις και δεν κουβαλας τον ενισχυτη παντου ενω και αν τον κουβαλας και θες διαφορετικους ηχους ενισχυτων παλι σου φαινεται χρησιμη.Ειναι αυτο που λεμε ολα σε ενα νοικοκυρεμενα.Digitech rp1000 απο μενα ;).Ευκολη καλοι ηχοι και λειτουργει και σαν pedalboard αμα θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε σε πιανω..γιατι θα πεταξει τα λεφτα του με πεταλιερα?...υπαρχουν και αψογες μεταχειρισμενες και πολυ φθηνες κιολας για να μην συνυπολογισω οτι η πεταλιερα σε πολλες περιπτωσεις θα αντικαθιστα ολοκληρο το rig την καρφωνεις οπου γουσταρεις και δεν κουβαλας τον ενισχυτη παντου ενω και αν τον κουβαλας και θες διαφορετικους ηχους ενισχυτων παλι σου φαινεται χρησιμη.Ειναι αυτο που λεμε ολα σε ενα νοικοκυρεμενα.Digitech rp1000 απο μενα ;).Ευκολη καλοι ηχοι και λειτουργει και σαν pedalboard αμα θες.

 

 

Χμμμ.... γιατί ψηφιακά εφφέ της σειράς ήδη έχει στον ενισχυτή του. Και δεν διάβασα πουθενά να θέλει να την χρησιμοποιήσει χωρίς τον ενισχυτή του, αυτή είναι υπόθεση δική σου. Σύμφωνοι, τίποτα δεν τον εμποδίζει να το κάνει στο μέλλον, αλλά... δεν διάβασα τίποτα τέτοιο στα προ-απετούμενα που ζητά ο φίλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου