Προς το περιεχόμενο

Αγορα πεταλιερας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Χμμμ.... γιατί ψηφιακά εφφέ της σειράς ήδη έχει στον ενισχυτή του. Και δεν διάβασα πουθενά να θέλει να την χρησιμοποιήσει χωρίς τον ενισχυτή του, αυτή είναι υπόθεση δική σου. Σύμφωνοι, τίποτα δεν τον εμποδίζει να το κάνει στο μέλλον, αλλά... δεν διάβασα τίποτα τέτοιο στα προ-απετούμενα που ζητά ο φίλος.

 

Δεν λεει πουθενα οτι θελει να την χρησιμοποιησει χωρις τον ενισχυτη του αλλα ουτε οτι θελει να την χρησιμοποιησει με αυτον.Απλα μας ειπε τον εξοπλισμο του και οτι θελει περισσοτερα εφε απο μια ευχρηστη πεταλιερα.Η πεταλιερα και ποιο φθηνη θα του ερθει απο αλλη εναλλακτικη και μεγαλη ποικιλια εχει και θα μπορει να κανει και διαφορους αλλους συνδιασμους αν το θελησει......αρα απο ΚΑΘΕ αποψη συμφερει....ασε που αν τον φτανανε τα εφε του ενισχυτη δεν θα εφτιαχνε θεμα...λες να μη τα ειδε ::)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όμως ......  ;)

G5%20angle-display.jpg

 

Δεν εχω τη συγκεκριμενη (ουτως η αλλωστε εχω χρονια να ασχοληθω με το θεμα πεταλιερας) αλλα αυτη η zoom ρε παιδακι μου, μου εχει αφησει τραυματα με τη πλαστικουρα τοσο στην εμφανιση ( η συγκεκριμενη εινια οτι πιο καγκουρικο εχω δει τελευταια) αλλα κυριως με το ποσο ψευτικοι και φτηνοι ηταν οι ηχοι της ..............την θυμαμαι απο τα νηπιακα μου χρονια στο χωρο της κιθαρας, κατι zoom 2020, κατι 9150..........

 

Τουλαχιστον οσες boss εχω δοκιμασει ηταν αξιοπρεπεστατες.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ευχαριστω για τις προτασεις τωρα για να γινω ακομα πιο σαφης τν θελω γτ οκ ο ενισχυτης εχει εφε αλλα δν με ικανοποιουν τοσο στο παιξιμο και επισης ουτε στα λαιβ μπορω να τν ξκουβαλησω κ να παιξω αλλα ουτε κ στις προβες.θελω απλα να χω τ δικο μ ηχο π μαρεσει και να τν χρησιμοποιω ανεξαρτητως ενισχυτη.οσο αφορα το boss me70 εχω ακουσει καλα λογια για τν ευκολη χρηση του απο κει κ περα θα δω κ τα υπολοιπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω τη συγκεκριμενη (ουτως η αλλωστε εχω χρονια να ασχοληθω με το θεμα πεταλιερας) αλλα αυτη η zoom ρε παιδακι μου, μου εχει αφησει τραυματα με τη πλαστικουρα τοσο στην εμφανιση ( η συγκεκριμενη εινια οτι πιο καγκουρικο εχω δει τελευταια) αλλα κυριως με το ποσο ψευτικοι και φτηνοι ηταν οι ηχοι της ..............την θυμαμαι απο τα νηπιακα μου χρονια στο χωρο της κιθαρας, κατι zoom 2020, κατι 9150..........

Αναφέρθηκα μόνο στο ζήτημα της ευκολίας. Δεν γνωρίζω απόδοση.

Για τις G3 έχω ακούσει όμως και αρκετά καλά λόγια.

Η δε B3 είναι ο ελβετικός μου σουγιάς. ;)

Και την θεωρώ ευπαρουσίαστη.

 

Βρε συ Τζόνι, γράφε τις λέξεις κανονικά. Εκνευριστικό είναι.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H Zoom G5 ίσως είναι μία από τις καλύτερες επιλογές.Εύχρηστη, οικονομική, ενώ η ποιότητα των εφέ είναι απίστευτη.Τα ίδια ισχύουν και για την G3.Αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις είναι επίσης μία καλή επιλογή.(Έχει κυκλοφορήσει και η G3X με expression pedal).

 

Πάντως, οι παραπάνω πεταλιέρες δεν έχουν καμία σχέση με τα παλαιότερα μοντέλα της Ζoom.

Όσοι έχετε πικρές εμπειρίες από προγενέστερα μοντέλα αξίζει να τις δοκιμάσετε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου