Προς το περιεχόμενο

Ιnstrumentals - Backing tracks


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε Λαμπρο ,το slow κομματι ειναι απο λα μινορε αλλα εσυ σολαρεις απο ντο μινορε blues scale....καπου δεν μου παει..(την παρατηρηση δεν την κανω με βλεψεις κακιας....καθε αλλο..).....πριν απο λιγο καιρο ο συμφορουμιτης stavrilian ειχε παιξει πανω στο ιδιο backing track παιζοντας βεβαια απο λα μινορε...ακουσε το ;)..http://www.noiz.gr/index.php?topic=151212.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φιλε Λαμπρο ,το slow κομματι ειναι απο λα μινορε αλλα εσυ σολαρεις απο ντο μινορε blues scale....καπου δεν μου παει..(την παρατηρηση δεν την κανω με βλεψεις κακιας....καθε αλλο..).....πριν απο λιγο καιρο ο συμφορουμιτης stavrilian ειχε παιξει πανω στο ιδιο backing track παιζοντας βεβαια απο λα μινορε...ακουσε το ;)..http://www.noiz.gr/index.php?topic=151212.0

 

Ώντως. Έχεις δίκο. Κ έλεγα ότι το μπάσο ντο δεν μου καθότανε, τα υπόλοιπα τρωγότανε πιο εύκολα!

Με ψιλομπέρδεψε ο κιθαρίστας που τό πιασε κ αυτός ντο.

 

Δεν πειράζει. ¨Ετσι θα είναι πιο ψαγμένο!

Ντροπή μας πάντως.    :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[ :-[  :'( :'( :'( :'( :'(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Λοιπόν,

επειδή ψάχνω καιρό στο να βρω κάτι που να βοηθάει στα modes, έχω καταλείξει σε αυτό το site http://www.underthegroove.com/jamtracks.htm

Φαίνεται καλό προγραμματάκι, αν και δεν είναι δωρεάν (κάνει 15$).

Το αναφέρω σε περίπτωση που κάποιος βρίσκεται στην ίδια θέση με μένα

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόσο πολύ σε έψησε το σιντάκι αυτό?Νομίζω σαν audio cd δουλεύει απο μια κλεφτή ματιά που έριξα.Θες να μάθεις τα modes?Μια λύση βλέπω εγώ και αν τα κάνεις όλα όσα έχει θα γίνεις εξπέρ και φάστ φοργουρντ τουγκέδερ ναούμ.

 

Guitar Scales Method.Αγόρασε το, κατέβασε το , νοίκιασε το, κλέψτο, δανείσου το.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γμτ εδώ και καιρό λέω να μάθω τα modes, να μάθω τα modes, και ωραία, βρίσκεις τις θέσεις, αλλά το βασικότερο είναι το ηχόχρωμα. Δηλαδή το ζήτημα είναι να έχεις και κάποια backing tracks για να συνοδεύουν το άκουσμα. Αυτό που βρήκα δουλεύει και στο Pc σου δείχνει και τις θέσεις παράλληλα και παίζουν κι από πίσω τα...όργανα.

Thanx για το Guitar Scales Method trigga, το είχα κατεβάσει σε demo, αλλά θέλω και κλαπατσίμπαλα από πίσω

Dreamers come and go, but a dream's forever

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασε το bnd in a box ή κατεβασε το.Έχει και μαθηματα κιθάρας με βίντεο και άλλα πραματα.

 

Στο λέω αυτό γιατί το πρόγραμμα που μπανίζεις μου φαίνεται λίγο ούγκα μπούγκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kontras ότι βρείς στα site αυτά υπάρχει.Δεν ξέρω κάτι άλλο.Επίσης αν βρείτε ευκαιρία κοιτάξτε και το www.audionews.ru

Αν κάνετε εγγραφή θα τρίβετε τα μάτια σας με το τι μπορείτε να δοκιμάσετε.

 

Try before buy

Μη μιλάς για ''audionews'' εδω μεσα ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου