Προς το περιεχόμενο

Drums για studiaki


alekelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μάγκες χρειάζομαι την βοήθειά σας..

Με τον κολλητό μου έχουμε ένα studiaki το οποίο είναι "πλήρως" εξοπλισμένο (θα ανεβάσω κάποια στιγμή και καμία φώτο), το μόνο που μας λείπει είναι τα τύμπανα..

Καθώς είμαστε και οι δύο κιθαρίστες, είμαστε άσχετοι επί του θέματος..

Ποια είναι λοιπόν η γνώμη σας για τύμπανα περίπου στα 800 ε?

Σκεφτόμαστε να πάρουμε όσο γίνεται καλύτερα τύμπανα και μέτρια πιάτα,

με την σκέψη ότι ο "τύμπανας" θα έχει τα δικά του..

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας τα Pearl Export θα πω ότι μόνο για τύμπανα όπως είπες χωρίς τα πιάτα είναι εξαιρετικά για τα λεφτά τους.Ποιότητα και ωραίος ήχος.Γύρω στα 700 ευρά.Είναι τύμπανα που και τα λεφτά τους αξίζουν και με το παραπάνω αλλά και θα σε αφήσουν απόλυτα ικανοπιημένο.

Αυτά. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 800 ευρουδακια περνεις καλα τυμπανα για το λογο που τα θελετε εσεις.Ειναι σα να περνεις μια κιθαρα των 400 ευρω.Αλλα εγω θα ελεγα να κοιταξετε και τιποτα μεταχειρισμενα που θα πουλιονται πιο φτηνα και για να βοηθησετε και τα παιδια που τα πουλανε αλλα θα εχετε και τη δυνατοτητα να τα ακουσετε γιατι εκθεσεις τυμπανων οπως αυτοκινητων δεν υπαρχουν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε με 800ευρω μπορεις να παρεις και gretch katalina φτηνα εχω παιξει σε studio πολυ καλος ηχος....Μπορεις επεισης να κινιθεις στα pacific series της dw η oποια ειναι κ αυτη πολυ καλη σε studio.Σου λεω απλα με τι ντραμς εχω παιξει σε στουντιο.Αν παλυ δεν θες να χαλασεις καθολου λεφτα παρε sonor drums και δωσε βαση σε ακριβα πιατινα....

 

κατα την ταπεινη μου αποψη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσεκαρε και τπτ μεταχειρισμενα sonor force 2007 μεταχειρισμενα....Και τα gretsch που αναφερθηκαν και tama superstar custom...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες στον thomann για sonor 2005 ή 3005,τα σκοτώνει λόγω νέας σειράς. Δες και mapex M. Το DRUMLAND στην θεσσαλονίκη τα έδινε σε εξαιρετική καλή τιμή σετ με 8,10,12,20,14 και ταμπούρο 14 οπότε και στην Αθήνα κάτι θα βρείς. Προσωπικά θα προτιμούσα TAmA ή Pearl λόγω καλύτερης ποιότητας στο hardware που θα υποφέρει αρκετά,αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι οι άλλες μάρκες είναι χάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασυζητητει πηγαινε για sonor 2007...πηρα προσφατα ενα σετ και μου ηρθαν μετρητης απο διαμαντοπουλο γυρω στα 700ε...για αυτα που προσφερουν ειναι τσαμπα...πολυ καλα ξυλα, καλες βασεις, συν του οτι εχουν rims.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα zbt τα πιατινια δεν τα προτεινω...καλητερα να παρει sonor τυμπανα και ακριβα πιατινια...

 

Για να μη παει ψηλα η τιμη τα προτεινα τα ΖΒΤ.

Για τα λεφτα τους αν υπαρχει κατι καλυτερο σε ηχο και ΑΝΤΟΧΗ (γιατι θα φανε ξυλο υποψιαζομαι, δεν θα παιζει drummer εμπειρος απο οτι καταλαβα.)

Τα τυμπανα δεν χαλανε ευκολα.

Γι'αυτο καλα τυμπανα - φτηνα πιατα στην αρχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου