Προς το περιεχόμενο

Αγορα single pedal


paraddidle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλη χρονια σε ολους! Λοιπον σκεφτομαι να παρω ενα μονο πεταλι και ειμαι προβληματισμενος. Πολυ μου ειπαν οτι το dw 5000 einai πολυ καλο αλλα ειδα οτι βγαινει σε 2 εκδοσεις το turbo kai το accelerator ξερει κανενας τη διαφορα εχουν αυτα τα δυο επισης σαν πεταλι ειναι πολυ βαρυ ή ειναι οκ? Μου τραβηξε το ενδιαφερον και το pearl p 1000 κυριως γιατι ειναι με μονη αλυσιδα και εχω ακουσει οτι ειναι πιο smooth. Εσεις τι λετε? Εγω κλεινω προς το dw αλλα θα ηθελα και την αποψη σας ή αν εχεται κατι αλλο να προτεινεται.

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι το dw 5000 αλλα λογω εσωτερικων τριβων χαλαει πολυ ευκολα! Αυτο ειναι εξαιρετικο http://www.thomann.de/gr/millenium_pd111_pro_serie_fussmaschine.htm ! Και αμα δε σου κανει δε κλαις τα λεφτα σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι το dw 5000 αλλα λογω εσωτερικων τριβων χαλαει δυσκολα! Αυτο ειναι εξαιρετικο http://www.thomann.de/gr/millenium_pd111_pro_serie_fussmaschine.htm ! Και αμα δε σου κανει δε κλαις τα λεφτα σου!

καλά πλάκα κάνεις???συγκρίνεται το dw με τη πατάτα το millenium?Φιλος μου που έιχε παρει το ακριβο κιολας πεταλι της millenium

http://www.thomann.de/gr/millenium_pd122_pro_serie_fussmaschine.htm του εσπασε μεσα σε ενα τριμηνο οποτε καταλαβαινεις,εγω παλι δεν εχω παρει πεταλι αλλα οτι πηρα απο τη millenium εκλεγα τα λεφτα μου.

 

Προφανως το dw ειναι απο τα καλήτερα πετάλια εχωντασ παιξει με το dw accelerator + turbo εχω να πω οτι το accelerator ειναι κλασης ανώτερο καθως το turbo λογο οτι εχει στροβιλο εκκεντρο ειναι ποιο βαρυ και με χειροτερη επαναφορα παντα σε σχεση με το accelerator...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι το dw 5000 αλλα λογω εσωτερικων τριβων χαλαει πολυ ευκολα! Αυτο ειναι εξαιρετικο http://www.thomann.de/gr/millenium_pd111_pro_serie_fussmaschine.htm ! Και αμα δε σου κανει δε κλαις τα λεφτα σου!

Πλακα κανω φιλε grohl  :) ! Παρολαυτα αυτη την λογικη του να παρεις το πιο φθηνο την εχουν δυστυχως παρα πολλοι επαγγλεματιες! Ο Paraddidle ξερει σιγουρα εναν τετοιο στη Θεσσαλονικη!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eliminator ή το P1000 που είπες με ιμάντα οπότε είναι σαν το eliminator χωρίς κάποιες ρυθμίσεις και σκίζει. Τον ιμάντα τον δίνει με το πετάλι η pearl οπότε δεν θα ξοδευτείς επιπλέον και ο ιμάντας θεωρείται καλύτερος από την διπλή ή μονή αλυσίδα ακόμα και στο eliminator.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν πετάλι το eliminator είναι καλό και θα το προτιμούσα από τι dw για το λόγο της ευπάθειας.

 

Αυτό που πραγματικά με έχει κερδίσει είναι το iron cobra power glide.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις συμβουλες σας τελικα πηρα το pearl p 1000 και πραγματικα εχω παθει την πλακα μου!!! Εχω διπεταλο το eliminator me strap και μονο το p 1000 με μονη αλυσιδα πραγματικα την pearl σε πεταλια δεν την φτανει καμμια εταιρια τετοια αισθηση δεν εχει κανενα πεταλι αλλης μαρκας τουλαχιστον για μενα και εχω παιξει με ολα sonor, dw yamaha, tama, mapex ακομα και axis που τοσα λενε το δανειστικα απο ενα φιλο μου το ειχα για 2 βδομαδες περιπου σε προβες και συναυλιες και δεν με βολεψε καθολου! Βεβαια αυτο ειναι προσωπικη αποψη δικια μου αλλα παρολαυτα  προτεινω ανεπιφυλακτα οποιοδηποτε pearl σε οποιον σκεφτεται να αγορασει ειτε μονο ειτε διπλο πεταλι.

P>to twirl or not to twirl!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπό χρήστες eliminator που πήραν axis το συμπέρασμα είναι ότι χρειάζεται τουλάχιστον ένα δίμηνο για να συνηθίσεις το νέο πετάλι εκτός και αν σου κάτσει με την πρώτη. Με γειά το pearl,δοκίμασες με strap?Συγκρινε το με τα eliminator με strap και δώσε καμιά πληροφορία. Έχω το eliminator με αλυσίδα και ψήνομαι να βάλω strap έτσι για δοκιμή. Ίδωμεν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου