Προς το περιεχόμενο

Δυσκολία ισορροπίας στον τρόπο που κάθομαι στο σετ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλο τον "drummιστικο" λαό!

Είμαι σχετικά νέος drummer(3 χρονια) και είναι φυσικό να υπάρχουν απορίες για το όργανο που με ενδιαφέρει!Μην μου πείτε για τα greeklish,έχει πρόβλημα το pc μου.

λοιπόν με λίγα λόγια......όταν παίζω HEEL UP και με τα

δυο πόδια δυσκολεύομαι πολύ γιατί χαλάει η ισορροπία μου και έχει την τάση να με κάνει να πέσω προς τα εμπρός,με αποτέλεσμα να δίνω δύναμη προς τα πίσω και στο τέλος πονάνε οι κοιλιακοί και η μέση,και δεν γίνεται να είναι αυτή η σωστή μου θέση.μήπως πρέπει να καθίσω πιο κοντά στο set?μήπως πιο ψιλά μήπως πιο χαμηλά?προσπαθήστε να καταλάβετε τι λέω και βοηθήστε με αν θέλετε,a!!!όταν παίζω Heel up με το ένα από τα δυο πόδια και το άλλο να πατάει κανονικά εκεί δεν έχω πρόβλημα,αλλα υπάρχουν φάσεις που πρέπει να είναι και τα δυο Heel up όπου εκεί τα χαλάω!εγώ paantws πιστεύω ότι αν κάτσω πιο κοντά στο set,δηλαδή να φέρω τα tom και το ταμπούρο πιο κοντά και πιο μπροστά και την κάσα πιο κοντά ώστε το hi hat stand και το πετάλι κάσας να είναι πιο κοντά μου και να μην είναι τα πόδια μου τόσο μπροστά,πιστεύω θα βελτιωθεί.....πείτε καμια γνώμη!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DISKOLIA ISOROPIAS STON TROPO POU KATHOMAI

Ακτίνα γέλιου σε μια δύσκολη μέρα ....... Να σαι καλά.

 

Και γράφε Ελληνικά.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.youtube.com/watch?v=e-3GU6Nry0Q#]Drum Lesson Dave Weckl Back To Basics Part 4 Foot Technique

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη συνεχή μελέτη/τριβή θα βρεις και την ισορροπία σου και το κατάλληλο για σένα στήσιμο του σετ. Θυμήσου πόσο ...ανισόρροπος ήσουν όταν μάθαινες ποδήλατο.

Αν δεν έχεις ξεκινήσει, και αν έχεις την οικονομική δυνατότητα, κάνε μαθήματα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου