Προς το περιεχόμενο

γνωμες για gabriel


photis86

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να μου πειτε γνωμες για gabriel. αξιζουν η να κινηθω σε κατι πιο εργοστασιακο και τυποποιημενο??Εννοειται πως δεν ψαχνω καφρικο ηχο αλλα κατι πιο αρμονικο και στρωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα gabriel ειναι κορυφη (τα ακριβα μοντελα) αλλα πολλες αλλες εταιριες εχουν κορυφαια σετ οποτε εξαρταται απο τον ηχο που γουσταρεις δεν μπορει να σου απαντησει κανεις σε αυτο εσυ θα αποφασισεις...πηγαινε ακουσε τα,ακουσε κ κανα pearl mmx,reference, κανα dw κτλ, και σχηματισε γνωμη...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Φώτη αν και εγώ έχω μια Pearl θα σου έλεγα να δεις κάποιο σετ Yamaha ( maple custom η Recording Custom) πιστεύω για όχι καφρικο ήχο όπως λες, είναι η καλύτερη αγορά, ας μας πει και την γνώμη του και ο φίλος ο morello

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα τα ακριβα μοντελλα των γνωστων εταιρειων ειναι κορυφαια (χωρις καμμια εξαιρεση) οποτε απο εκει και περα αυτο που εχει καθοριστικο ρολο στην επιλογη των τυμπανων ειναι το προσωπικο σου γουστο.

Παιξε οσα περισσοτερα σετ μπορεις για να αποφασισεις.Τα τυμπανα του Γαβριλου ειναι πολυ καλα (ειδικα η τοπ σειρα του),νομιζω οτι απο οικονομικης αποψης ειναι φθηνοτερα απο τα αντιστοιχα κορυφαια σετ των γνωστων εταιρειων.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Superfunk συμφωνώ απόλυτα με αυτά που γράφεις , αν και ποτέ δεν είχα την τύχη να παίξω με ένα σετ του γαβρίλου, από ότι έχω ακούσει από άλλους είναι εξαιρετικά τύμπανα. :!: :?: Είχα όμως την εντύπωση πώς τα κορυφαία μοντέλα του είναι πολύ πιο ακριβά από αντίστοιχα γνωστών εταιρειών .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και επιπλέον από το Γαβρίλο έχεις κανονικό service για οποιοδήποτε πρόβλημα προκύψει.

Αντίθετα, αν πας σε κάποιο αντιπρόσωπο με ένα πρόβλημα π.χ. στο μηχανισμό του ταμπούρου, και τους ζητήσεις να στο φτιάξουν, θα πέσει πολύ γέλιο (ή κλάμα, ανάλογα με τη στάση ζωής σου!), ειδικά αν είναι εκτός εγγύησης.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε για gabriel σου προτεινω εγω και φτιαξε ενα custom αν εχεις αποφασισει τι θελεις...μπορει να σου φτιαξει τρελα τυμπανα ο γαβριλος...αλλιως οπως ειπαν ολες οι εταιριες εχουν κορυφαια σετ αν και εγω θα σου προτειννα να κοιταξεις pearl mmx...δεν ξερω αλλα αυτα τα τυμπανα τα γουσταρο πολυ...και δεν ειναι ακριβα...εγω για ενα σετ που χα ρωτησει 8-10-12-14-16 και 2 κασες 22 μοθ χαν πει γυρω στα 3800 και αν σκεφτεις οτι η κασα εχει 1200 ενα απλο σετακι με μια κασα 2 τομ και ενα βαθυ δεν θα σου παει πανω απο 2000-2500...και τα yamaha ειναι απιστευτα τυμπανα αλλα αντιπροσωπος ειναι ο νακας οποτε καταλαβαινεις τι γινετε απο τιμες οποτε μονο απο εξωτερικο αυτα...τα ταμα και τα σονορ δεν μαρεσουν πολυ εμενα...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α επισης τα τυμπανα του γαβριλου δεν ειναι φτηνα (ουτε πολυ ακριβα ειναι βεβαια μια μεση κατασταση) και ακομη κοιτα καλυτερα reference για σενα μιας και τα mmx ειναι καπως αλλη φαση αν σκεφτεις οτι κατα 99% τα χρησιμοποιουν καφροι...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι καταλαβα το καλυτερο που εχω να κανω ειναι να παω να δοκιμασω τα σετακια των μεγαλων εταιριων να κρατησω οποια μου αρεσουν και μετα να συγκρινω με του γαβριλου και να συγκρινω τις τιμες. εννοειται αν ειναι για αλλη μαρκα θα ψαξω εξωτερικο και οχι στολλονακες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω ότι μια επίσκεψη από τον Γαβρίλο για να ακούσεις είναι το καλύτερο που έχεις να κάνεις, σίγουρα θα σε βοηθήσει να βρείς τα πιο κατάληλα κομμάτια , σε σχέση με τον ήχο που θέλεις και τα φράγκα που διαθέτεις :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου