Προς το περιεχόμενο

Αγορά μέσω internet (thomann)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω για να αγοράσω απο το εξωτερικό και συγκεκριμένα απο το thomann.de(μιας και αυτό αναφέρεται συνέχεια) τί ακριβώς πρέπει να κάνω αν δέν έχω πιστωτική κάρτα;Αντικαταβολή γίνεται;

Επίσης τι ασφάλεια έχουν τα μηχανήματα με το ταχυδρομείο;Με courier γίνεται και πόσο κοστίζει;Παρακαλώ ας πούν αυτοί που έχουν αγοράσει,είναι αξιόπιστο και με την εγγύηση τι γινεται;Αν μου έρθει ελλατωματικό ή λάθος προιόν έγω χρεώνομαι τα μεταφορικά για την αποστολή πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

http://www.netzmarkt.de/thomann/thoiw2_faq_172.html

 

ΔΕΣ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ LINK ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟ FAQ ΤΑ ΕΞΗΓΟΥΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΑΦΟΥ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΔΕΜΑ (ΔΕΝ ΤΟ ΑΦΗΝΟΥΝ ΣΠΙΤΙ).

 

Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΣΕ ΚΑΛΥΠΤΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ.(ΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟ fAQ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ήθελα να ρωτήσω για να αγοράσω απο το εξωτερικό και συγκεκριμένα απο το thomann.de(μιας και αυτό αναφέρεται συνέχεια) τί ακριβώς πρέπει να κάνω αν δέν έχω πιστωτική κάρτα;Αντικαταβολή γίνεται;

Επίσης τι ασφάλεια έχουν τα μηχανήματα με το ταχυδρομείο;Με courier γίνεται και πόσο κοστίζει;Παρακαλώ ας πούν αυτοί που έχουν αγοράσει' date='είναι αξιόπιστο και με την εγγύηση τι γινεται;Αν μου έρθει ελλατωματικό ή λάθος προιόν έγω χρεώνομαι τα μεταφορικά για την αποστολή πίσω;[/quote']

Αντικαταβολη στην Ελλαδα δεν στελνουν. Εαν δεν εχεις καρτα υπαρχουν δυο τροποι. ή μπορεις να στειλεις επιταγη, ή να πληρωσεις μεσω τραπεζης εμβασμα δηλαδη. Το thomann ευτυχως δεχεται να πληρωσει τα εξοδα για την τραπεζα αρκει να συνενοηθεις μαζι τους. Μονο με courier στελνουν και με κανονικη ασφαλεια. Το κοστος ειναι αναλογο. πχ για εναν ενισυτη ειναι κοντα στα 50 ευρω και για ενα σετ τυμπανα ειναι 98.(Στα λεω απο προσωπικη εμπειρια). Εγω παντως το θεωρω απο τα ποιο αξιοπιστα οnline μαγαζια της ευρωπης. Για περισοτερες πληροφοριες για εγγυησεις για επιστροφες ψαξε καλυτερα το site καπου τα γραφει ολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε gto234, εχω αγορασει απο το thomann και κατα πασα πιθανοτητα δε θα ξαναψωνισω απο αλλου. Εχω αγορασει 2 κιθαρες μια ακουστικη και μια ηλεκτρικη. Ειδικη η ακουστικη ως πιο ευπαθης μου ηρθε σε συσκευασια που αν επεφτε ακομα και απο μεγαλο υψος δε θα παθαινει το παραμικρο. Κουτι μεσα σε μεγαλυτερο κουτι και αναμεσα ενα μαλακο υλικο σαν μαλακο φελιζολ. Την ηλεκτρικη την παρειγγειλα μαζι με hard case οποτε δεν ειχα κανενα προβλημα ουτε εκει. Πληρωσα με εμβασμα μεσω τραπεζης, πολυ ευκολη διαδικασια των 10 λεπτων. Παραλαμβανεις στο κεντρικο καταστημα της περιοχης σου. Οσο νταραβεριστηκα μαζι τους, απο παραγγελια μεχρι παραδοση, αλλα και για ερωτησεις ειχαμε συχνη επικοινωνια με e-mail. Οπως ο fleamail και ο superfunk αλλα και πολλοι αλλοι εδω μεσα, ετσι κι εγω το θεωρω απο τα φθηνοτερα, πιο αξιοπιστα, ειλικρινη μαγαζια. Οτι θελεις απο αλλες λεπτομερειες ρωτα, εδω ειμαστε. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ

 

ΟΝΤΩΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΒΟΛΗ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ

 

ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΡΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΤΡΗΤΑ ΖΗΤΑ ΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΡΤΑ ΝΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΕΙ.

 

ΑΝ ΤΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΕΜΒΑΣΜΑ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΤΡΑΠΕΖΑ ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΥΨΗΛΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΞΟΔΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το εμβασμα τα εξοδα ειναι 15 ευρω. Αλλα εαν εχεις αγορα πανω απο 300 ευρω και προσυμφονισεις με το thomann πληρωνουν αυτοι τα εξοδα. Η αλλη παγιδα ειναι οτι οταν στελνεις τα λεφτα και σε ρωτανε γιατι ειναι παντα η απαντηση πρεπει να ειναι αγορα αντικειμενου για προσωπικη χρηση αλλιως εαν ειναι κατι πανω απο 300 ευρω, φορολογισε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΥΜΦΩΝΟ ΠΕΡΙ ΠΛΗΡΩΜΗΣ ΤΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΔΕ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΙΘΕΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΕΜΑ ΦΟΡΟΥ ΓΙΑ ΕΝΤΟΣ Ε.ΕΝΩΣΗΣ.

 

ΜΗΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΤΟΥ ΕΜΒΑΣΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ?

 

ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΠΙΣΤΩΤΙΚΗ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Παλικαρια ,θελω να αγορασω τον Fireball απο θομαν ,αλλα καπως μπερδευτηκα!ειναι πρωτη φορα που αγοραζω απο κει. Σε ποιο χωρα παταω στην αρχη ,στη γερμανια η στην αγγλια, το λεω γιατι υπολογιζει τις τιμες αναλογα με τους φορους καθε χωρας.

 

Βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να προσθεσεις τον ελληνικο φορο.Τι εννοω με αυτο?αν δεν κανω λαθος η αγγλια εχει 17,5% φορο,οποτε για τις ελληνικες τιμες προσθεσε 1,5 % και θα εισαι μεσα :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάτα Ολλανδία, για να δεις και μια τιμή ΣΧΕΔΟΝ ταυτόσημη με αυτή που θα πληρώσεις. Έτσι κι αλλιώς όμως, το "σημαιάκι" δεν παίζει ρόλο στα λεφτά που θα πληρώσεις...

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου