Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια στην επιλογή υπολογιστή...


NemOOO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΚΑλημερα σε όλους...Τι γίνεται??Λοιπον...ΑΡχισα να αίζω σε ένα γκρουπάκι drums και πλήκτρα (περισσότερο drums)...και έχει δημιουργηθεί μια αναγκη...Ακούστσε το πρόβλημα....

 

 

Λοιπον...

 

Σκέφτομαι να αγοράσω κάτι τέτοιο http://www.thomann.de/gr/maudio_trigger_finger_midi_drumcontroller.htm

 

και να το συνδιάσω με το battery.....

 

To πρόβλημα είναι ότι το laptop που έχω είναι παλιό:

 

>Pentium M

>512 mb μνήμη

>αρκετό σκληρό

 

και επίσης δεν έχω εξωτερική κάρτα ήχου ...ούτε είμα διαθεtειμένος να αγορασω.....ετσι...ρωτώ....

 

a) Θα το σηκώνει το live 5 και το battery αν είναι καθαρα audio laptop χωρίς περιττά πράγματα να ρουφανε επεξεργαστική ισχύ και μνήμη....

 

και

 

β)ΘΑ έχω πολύ latency me το usb και την απλή καρτούλα hxoy που φοράει....(μπορεί να είναι και on-board).... :idea:

 

 

Thanxxxxx

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι θα τα σηκωνει θα τα σηκωνει!!για το λατενσυ θα σε γελασω...παντως μια μεσης τιμης εξωτερικη καρτα ηχου θα εκανε καλο!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα στο σηκώσει αλλά οριακά. Αν δεν έχετε πολλά κανάλια και μπόλικα εφε δεν θα έχεις πρόβλημα.

Για το λατενσι βάλε τους asio4all http://www.asio4all.com/ και θα έχεις χαμηλό

 

Όταν το πάρεις και το παίξεις και αποκτήσεις αίσθηση πες μου και μένα εντυπώσεις γιατί σκέφτομαι να το πάρω

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου