Προς το περιεχόμενο

Guitar Player Wanted. Dead or Alive.


InLoveWithMyGuitar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν μπορέσει κανείς ας προσθέσει κιθαρίτσα στο song μου  ;D Κάποια σημεία του πιάνου που κρατά το background θα αφαιρεθούν με την προσθήκη της κιθάρας.  :)

magdusia.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Έχω μείνει άφωνος! Έδωσες ένα τόνο στο τραγούδι που δεν είχα φανταστεί...  :o Σε ευχαριστώ!!! Βασικά αυτό είναι που ήθελα, ένα σόλο σε εκείνο το σημείο και ίσως μια ρυθμική κιθάρα σε διάφορα σημεία του τραγουδιού για να σπάει η μονοτονία του πιάνου που κρατάει τα ακόρντα  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που σου άρεσε...

 

Ήταν κυριολεκτικά το 1ο take.

..κι επειδή δεν ήθελα να ανάψω τον ενισχυτή (λόγω υπερβολικής ζέστης, τον έχω πλάτη και είναι λαμπάτος...) έγραψα με ένα πεταλάκι καρφί στην κάρτα και cabinet simulation.

 

Για το ποσό της πληρωμής μου θα συζητήσουμε μέσω πμ... :D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο το κομμάτι φλοϋδίζοντων επιρροών. Εξαιρετικό και το σόλο του longshadow βεβαίως.

 

Η φωνή θέλει φτιάξιμο σε 2-3 σημεία μόνο. Χρησιμοποίησες κάποιο pitch shifter ή κάποιο τέτοιο εφέ; Αν ναι, θέλει λίγο πιο διακριτική παρέμβαση.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα φίλε Jazzjoker, χαίρομαι που σου άρεσε το κομμάτι. Δε χρησιμοποιώ pitch shifter, είναι τραγουδισμένο 2 φορές από εμένα και θέλει όντως διορθώσεις σε μερικά σημεία  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα μια απλή ρυθμική κιθάρα αλλά όχι προκειμένου να αντικαταστήσει το πιανάκι. Στη θέση σου δε θα το πείραζα, δείνει χαρακτήρα στο κομμάτι.

magdusia-1.mp3

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου