Προς το περιεχόμενο

moonrise-φωνή-wanted dead or alive


airheads

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ηχογράφησα αυτό το κομμάτι χθες το βραδυ με έναν φίλο μου (εγώ κιθάρα,αυτός μπάσο) αλλα δεν ξέρουμε να τραγουδάμε. :P.και έτσι το οποιος έχει όρεξη και του αρέσει ας ηχογραφήσει φωνητικά..(αρκεί να είναι αγγλικοί οι στίχοι)..χώστε ότι θέλετε..ότι σας εμπνέει..εγώ όταν το έβγαλα έβλεπα το φεγγαρόφως στην θάλασσα προχθές..απλός το λέω για να πάρετε μια ιδέα..γενικότερα μια όμορφη εικόνα.. :)

και όσοι είναι drummer και τους αρέσει χώστε και λίγο drumms να δούμε πως θα ακουστεί και με drumms. :)

*η ηχογράφηση είναι κάπως σάπια..δεν ξέρω ούτε από μιξαρίσματα ούτε από τέτοια κόλπα..πρώτη φορα ηχογράφησα μονος μου.

*επειδή το lap top μου είναι χαζό και δεν το αντέχει να το ανεβάσει μέσο noiz, το ανέβασα από το dropbox.πάρτε το από εκεί..

password:moonrise

https://www.dropbox.com/home  :)

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχογράφησα αυτό το κομμάτι χθες το βραδυ με έναν φίλο μου (εγώ κιθάρα,αυτός μπάσο) αλλα δεν ξέρουμε να τραγουδάμε. :P.και έτσι το οποιος έχει όρεξη και του αρέσει ας ηχογραφήσει φωνητικά..(αρκεί να είναι αγγλικοί οι στίχοι)..χώστε ότι θέλετε..ότι σας εμπνέει..εγώ όταν το έβγαλα έβλεπα το φεγγαρόφως στην θάλασσα προχθές..απλός το λέω για να πάρετε μια ιδέα..γενικότερα μια όμορφη εικόνα.. :)

και όσοι είναι drummer και τους αρέσει χώστε και λίγο drumms να δούμε πως θα ακουστεί και με drumms. :)

*η ηχογράφηση είναι κάπως σάπια..δεν ξέρω ούτε από μιξαρίσματα ούτε από τέτοια κόλπα..πρώτη φορα ηχογράφησα μονος μου.

*επειδή το lap top μου είναι χαζό και δεν το αντέχει να το ανεβάσει μέσο noiz, το ανέβασα από το dropbox.πάρτε το από εκεί..

password:moonrise

https://www.dropbox.com/home  :)

 

pass έβαλες ,αλλά έλα που ζητάει και email............κρίμα και ήθελα να γράψω μια σάπια ποίηση επί της Σελήνης και να τη τραγουδίσω με την υπέροχη φωνή μου ;D

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pass έβαλες ,αλλά έλα που ζητάει και email............κρίμα και ήθελα να γράψω μια σάπια ποίηση επί της Σελήνης και να τη τραγουδίσω με την υπέροχη φωνή μου ;D

e-mail:[email protected]

sorry ξέχασα.. :P αντε γράψε!γράψε!

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To dropbox δουλευει αλλιως φιλε, δεν χρειαζεται να δινεις pass & user name....

Μαθε την λειτουργια του φακελου "public" ειναι απλο, π.χ.:

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/2457383/How%20to%20use%20the%20Public%20folder.rtf

Γιώργος, μόνο με μηδέν λιπαρά please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ωραίο πάντως το κομμάτι και έτσι όπως είναι.  :)

 

Επίσης δεν φταίει το λάπτοπ που δεν ανεβαίνει το αρχείο στο noiz. Στο noiz μπορείς να ανεβάσεις αρχείο μέχρι 6,5 Mb. Το δικό σου είναι 65,3! Οπότε που να ανέβει.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν είναι πολύ ενδιαφέρον το άσΘμα σας και μπράβο και στους δυο σας.

Η απάντηση που σου είχα δώσει ήταν περισσότερο στη πλάκα και οφείλω να πω πως μου έπεσαν τα σαγόνια εξαιτίας της όταν άκουσα το τραγούδι.

Κατά πρώτον δεν γράφω στίχους στα αγγλικά και κατά δεύτερον έχω ένα κεφάλι φραπέ με ένα σωρό εκκρεμή δικά μου τραγουδάκια που παλεύω καιρό,παρά τις φιλότιμες προσπάθειες  ανθρώπων που με βοηθούν...βλέπεις είναι και λίγος ο χρόνος που μπορώ να διαθέσω, δεν είμαι και ο πλέον οργανωτικός στα της διασκέδασής μου-που είναι η μουσική,δεν είμαι και ο καλύτερος μουσικός του κόσμου ;D ;D ;D

 

Είμαι σίγουρος πως μια τέτοια όμορφη ιδέα θα βρει σίγουρα συμπαραστάτες,εξάλλου ισχύει και αυτό που είπε και ο geodimitri πως στέκεται αυτόνομα και σαν ινστρουμένταλ ..............

 

Αν πάλι χρονίσει και δεν έχετε κάνει τπτ επιμένοντας στη χρήση φωνής , κάτι μπορεί να μου προκύψει κανά βράδυ σεληνιασμένος καθώς θάμαι και χωρίς να σας έχω προετοιμάσει να αναμένεται τπτ  ;D ;D ;D

 

ΥΓ μη δίνεις ποτέ δημόσια τα στοιχεία σου email & pass . Θα έπρεπε να έχεις φροντίσει ήδη για αλλαγή pass

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν είναι πολύ ενδιαφέρον το άσΘμα σας και μπράβο και στους δυο σας.

Η απάντηση που σου είχα δώσει ήταν περισσότερο στη πλάκα και οφείλω να πω πως μου έπεσαν τα σαγόνια εξαιτίας της όταν άκουσα το τραγούδι.

Κατά πρώτον δεν γράφω στίχους στα αγγλικά και κατά δεύτερον έχω ένα κεφάλι φραπέ με ένα σωρό εκκρεμή δικά μου τραγουδάκια που παλεύω καιρό,παρά τις φιλότιμες προσπάθειες  ανθρώπων που με βοηθούν...βλέπεις είναι και λίγος ο χρόνος που μπορώ να διαθέσω, δεν είμαι και ο πλέον οργανωτικός στα της διασκέδασής μου-που είναι η μουσική,δεν είμαι και ο καλύτερος μουσικός του κόσμου ;D ;D ;D

 

Είμαι σίγουρος πως μια τέτοια όμορφη ιδέα θα βρει σίγουρα συμπαραστάτες,εξάλλου ισχύει και αυτό που είπε και ο geodimitri πως στέκεται αυτόνομα και σαν ινστρουμένταλ ..............

 

Αν πάλι χρονίσει και δεν έχετε κάνει τπτ επιμένοντας στη χρήση φωνής , κάτι μπορεί να μου προκύψει κανά βράδυ σεληνιασμένος καθώς θάμαι και χωρίς να σας έχω προετοιμάσει να αναμένεται τπτ  ;D ;D ;D

 

ΥΓ μη δίνεις ποτέ δημόσια τα στοιχεία σου email & pass . Θα έπρεπε να έχεις φροντίσει ήδη για αλλαγή pass

αχααα..thnx για την ακρόαση και γκουντ λακ γουιθ γιορ σονγκς.. :P :P :)..πάντως το dropbox μου δεν το χρησιμοποιώ καν και το password το έβαλα μονο για την συγκεκριμένη περίπτωση.. :) το κομμάτι πάντως δεν μου κολλάει για intstrumental..δεν θα ήταν αρκετά βαρετό έτσι σκέτο?  :P

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κομμάτι πάντως δεν μου κολλάει για intstrumental..δεν θα ήταν αρκετά βαρετό έτσι σκέτο?  :P

 

Το άσΘμα είναι δικό σου ,εσύ αποφασίζεις αν το βλέπεις βαρετό ,ή όχι σαν ινστρουμένταλ ,με φωνές ,ή όχι .

 

Ένα κόλπο που ανακάλυψα τελευταία περί ''τοποθέτησης'' φωνητικών ,ήταν απ την αυτοβιογραφία του ακατανόμαστου  ;D ;D ;D

Γράφεις ένα θεματάκι-καλή ώρα- και μετά σιγομουρμουράς μελωδίες στη φωνή. Πετάς και κανά τσιτάτο-πρόταση. Όταν φτάσει η στιγμή παλεύεις να συντάξεις και κανά στίχο της προκοπής επάνω στα λα-λα-λα ,που να έχει βάση πάνω στη πρόταση-τσιτάτο  ;D ;D ;D

Εμένα με διευκόλυνε ,άσχετα αν δεν το έχω καταφέρει προς ώρας όσο θα ήθελα  ;D ;D ;D

Είναι μια καλή αρχή .

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άσΘμα είναι δικό σου ,εσύ αποφασίζεις αν το βλέπεις βαρετό ,ή όχι σαν ινστρουμένταλ ,με φωνές ,ή όχι .

 

Ένα κόλπο που ανακάλυψα τελευταία περί ''τοποθέτησης'' φωνητικών ,ήταν απ την αυτοβιογραφία του ακατανόμαστου  ;D ;D ;D

Γράφεις ένα θεματάκι-καλή ώρα- και μετά σιγομουρμουράς μελωδίες στη φωνή. Πετάς και κανά τσιτάτο-πρόταση. Όταν φτάσει η στιγμή παλεύεις να συντάξεις και κανά στίχο της προκοπής επάνω στα λα-λα-λα ,που να έχει βάση πάνω στη πρόταση-τσιτάτο  ;D ;D ;D

Εμένα με διευκόλυνε ,άσχετα αν δεν το έχω καταφέρει προς ώρας όσο θα ήθελα  ;D ;D ;D

Είναι μια καλή αρχή .

μωρέ δεν είναι αυτό το θέμα..εγώ και στίχους έχω βγάλει και μελωδία έχω βγάλει... :P :P..το θέμα είναι ότι η φωνή μου ακούγεται απλά απαίσια στην ηχογράφηση και φαλτσάρω συνεχώς.. :P ;D

ο ακατανόμαστος ποιος είναι??? :P

zappin' is good....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..το θέμα είναι ότι η φωνή μου ακούγεται απλά απαίσια στην ηχογράφηση και φαλτσάρω συνεχώς.. :P ;D

No problem...βάλε ένα τέτοιο

http://soniccharge.com/bitspeek

και θα είσαι και με "άποψη"!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου