Προς το περιεχόμενο

Metal Version του MORTAL KOMBAT theme!


BGkakos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Mortal Kombat είναι ένα πολύ αγαπητό μου παιχνίδι που το έπαιζα για πολλά χρόνια! Ειδικά το Mortal Kombat Ultimate (η trilogy έκδοση του Mega Drive). Μιλάμε για λιώσιμο τύπου "ξυπνάω 2 ώρες πριν πάω σχολείο για να παίξω και λίγο MK πρώτα!" !!

 

Το theme του ακόμα με κάνει να ανατριχιάζω όταν το ακούω. Απ'τα πιο catchy theme που υπάρχουν πιστεύω. Πάντα πίστευα ότι θα του ταιριάζει μια metal προσέγγιση και, έχοντας ακούσει και κάποιες metal εκδόσεις άλλων ατόμων, ήξερα ότι κάποια στιγμή έπρεπε να κάνω και εγώ μία! ΙΔΟΥ λοιπόν παρακάτω η δική μου metal version για το theme του Mortal Kombat!!

 

Ελπίζω να σας αρέσει, όσο μου άρεσε και εμένα το τελικό αποτέλεσμα, το οποίο το θεωρώ αντάξιο της λατρείας που έχω για τη σειρά αυτή παιχνιδιών!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ φίλε, cos_dr!

 

Πολλοί φίλοι που ξέρω και ασχολούνται με τη μουσική και τη σύνθεση (και εγώ εν μέρει) επωφελήθηκαν σημαντικά από τα ακούσματα μέσω των soundtrack των videogames.

 

Ιδιαίτερα από το 90 και μετά και  στο τεχνικό μέρος μιας και είχαν θέματα  (για διάφορα μουσικά όργανα)  που έδιναν ευκαιρία στον μουσικό να εξασκήσει την τεχνική του αλλά και την εκφραστικότητά του και δεν είχαν να ζηλέψουν τίποτα από άλλες αντίστοιχες παραγωγές.

 

Ναι, έτσι είναι, έτσι.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου θυμισες...επαιζα mortal kombat 1 στα μπλιμπλικια...μετα οταν βγηκε το mk2...το σπουδασα με rayden και baraka...μετα εκοψα μαχαιρι.Παντα ηθελα να διασκευασω και γω απο game boy τις μουσικες απο το Gargoyles quest και το The adventure  of Castlevania!!!!(ακομα και σε 8bit μαμουσαν και εδερναν!)Το καναν αλλοι πριν απο μενα ομως και το αποτελεσμα ηταν υπεροχο!

"The Tone Is In The Gear.....The Skill Is In The Hands"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μετα οταν βγηκε το mk2...το σπουδασα με rayden και baraka...

 

Και στο MK 2 είχε πέσει τρελό κάψιμο. Ακόμα θυμάμαι όταν είχα καταφέρει να κάνω κάποια fatalities μες στην άγρια νύχτα (ή άγριο πρωί? ), έτρεχα να ξυπνήσω τον αδερφό μου να του το πω! (τότε δεν είχαμε το internet, ούτε το ίδιο το παιχνίδι να μας λέει στα μενού πώς γίνονται τα fatalities!)

 

...μετα εκοψα μαχαιρι.

Εδώ μου τα χάλασες!  :P Το MK 9 το έλιωσα και αυτό όταν βγήκε. Ειδικά το story mode μέτρησε πολύ! Το MK X δεν είχαν την ευκαιρία να το τσεκάρω καλά λόγω του ότι άρχισα να ασχολούμαι πολύ με τη μουσική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου