Προς το περιεχόμενο

upgrade


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια squier strat affinity series.και τωρα που βρηκα money σκεφτομαι να τη πειραξω.αλλα δεν ξερω τι....νομιζω μαγνητες,ή nut.εχει κανεις εμπειρια σε αυτο το θεμα να με βοηθησει? 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...μου φαινεται λίγο αναποδο το σκεπτικό σου...

 

Αν δεν ξέρεις τι να "πειράξεις" παει να πει οτι η κιθάρα σου, σου φαινεται μια χαρα... :D

 

Αν δεν σου φαινοταν μια χαρά και είχες καποιο πρόβλημα με αυτήν, τότε θα ήξερες ακριβώς τι να "πειράξεις"... :wink:

 

Αρα κρατα τα χρηματα σου για να καποια άλλη αγορά... :wink:

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί βρε freedom το αποπέρνεις το παιδί? :oops:

 

Η γνώμη μου είναι η εξής: Αν το να αλλάξει κάποιος ένα μαγνήτη ή κάτι άλλο τον κάνει να αγαπήσει πιο πολύ την "custom" κιθάρα του, άρα να παίζει με πιο όρεξη και πιο πολύ γιατί όχι. Έστω και αν αυτό δεν γίνεται για τους λόγους που θα άλλαζε κάτι ένας πιο έμπειρος παίχτης. :wink:

 

Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα. :wink: :wink:

 

Για μένα Ιάσωνα άλλαξε και μαγνήτη και ότι γουστάρεις! Εγώ στα πρώτα μου βήματα είχα κάνει τις πιο κουφές αγορές (οι πιο πολλές άχρηστες και ανούσιες :D :oops: ), αλλά αυτό με έκανε να αγαπήσω περισσότερο την κιθάρα μου, να παίζω πιο πολύ κλπ.

Εξάλλου ας πούμε, πώς κάποιος θα ξέρει ότι το C shape δεν του κάνει αν δεν έχει παίξει ποτέ se V shape? Όλα απο τα λάθη (και από τα σωστά όμως) μαθαίνονται.

 

Freedom προς θεού δεν κάνω αντιπαράθεση μαζί σου. Απλά έτυχε να μου δώσεις το ερέθισμα να πώ την άποψή μου, τίποτα παραπάνω. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι βρε, ουτε τον αποπήρα τον ανθρωπο (και ειλικρινά ζητώ συγνώμη αν φανηκε ετσι) ουτε υπαρχει καμια αντιπαραθεση... :D

 

Απλά το βλέπω πρακτικά το θεμα για να μην φευγουν χρήματα χωρίς συγκεκριμένο στόχο...

 

Αν ο iasonas εχει π.χ. προβλημα με το οτι ξεκουρδίζεται (αν λεμε) η κιθαρα του, εστιάζει σε αυτό...αν εχει παράπονο με τον ήχο (αν λέμε), επίσης εστιάζει σε αυτό...το ίδιο αν έχει παρπαπονο απο το μπράτσο, ταστα κλπ κλπ (αν...) :D

 

Συμφωνώ μαζί σου vandergraaf, ας αλλάξει οτι θέλει ο iasonas και εγώ την δικια μου σκέψη διατύπωσα τιποτα παραπανω... :D

Με λέγανε Freedom...

...τώρα με λένε...Αpussyα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Freedom σε πάω! :wink: :D

 

Βασικά και εγώ συμφωνώ μαζί σου ότι δεν πρέπει να σπαταλούνται έτσι τα λεφτά.. :wink: φτου φτου, απλά η διαφορά είναι απλά ότι πιστεύω ότι υπάρχει "στόχος". :D Ο στόχος έίναι να τριφτεί με το "εργαλείο", να το ψάξει, να το αγαπήσει κλπ.

 

Τέλος πάντων αυτά δεν έχουν σημασία. :wink: Σημασία έχει ότι πιάσαμε το κουβεντολόι και ακόμα δεν έχουμε πεί στον άνθρωπο τη γνώμη μας για το τί να αλλάξει :oops: :oops:

 

Βασικά Jason (το έχω το αγγλικό ε?), η πιό γνώστη πρώτη αλλαγή απανταχού είναι μαγνήτης. Οπότε εγώ αυτό θα σου πρότεινα. :wink: Ανάλογα τι είδος μουσικής παίζεις βέβαια. Αν γουστάρεις γκάζια και πιο "μοντερνιζέ" καταστάσεις πάρε ένα διπλό bridge, αν παίζεις πιο "κλασικιζέ" ( 8O ) βάλε ένα σετάκι μονών σε όλες τις θέσεις.

 

Τώρα για το ποιά μάρκα κλπ αυτό είναι λίγο δύσκολο να στο πώ μιας και είναι καθαρά θέμα γούστου. 8) . Δύο καλές μάρκες για να αρχίσεις το ψάξιμο είναι η Seymour duncan και οι DiMarzio. Επίσης για μονούς μαγνήτες έχω ακούσει καλά λόγια για τους Kinman. Βέβαια στο forum κυκλοφορούν και "μονοπηνιακοί guru" 8O ,οι οποίοι πιστεύω ότι θα σου πουν πολύ περισσότερα.

 

Ελπίζω να βοήθησα. :wink: Καλό ψάξιμο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η γνώμη μου είναι η εξής: Αν το να αλλάξει κάποιος ένα μαγνήτη ή κάτι άλλο τον κάνει να αγαπήσει πιο πολύ την "custom" κιθάρα του' date=' άρα να παίζει με πιο όρεξη και πιο πολύ γιατί όχι. Έστω και αν αυτό δεν γίνεται για τους λόγους που θα άλλαζε κάτι ένας πιο έμπειρος παίχτης. :wink:

[/quote']

 

Πρέπει να δεις την δικιά μου κιθάρα τότε πως έγινε :lol: :lol: :lol: Μόνο το σώμα είναι ίδιο :lol:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου