Προς το περιεχόμενο

Παραγωγός για ροκ μπάντα


jobest

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα φίλοι μουσικοί! Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε ποιοι παραγωγοί θεωρούνται πολύ καλοί αυτή τη στιγμή στην Ελλάδα πάνω στην αγγλόφωνη ροκ alternative μουσική. Η μπάντα μου είναι στην φάση ηχογραφήσει νέο EP και θα θέλαμε κάποιον που να είναι πολύ καλός και να ξεχωρίζει. Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εννοείς παραγωγός?

Με τη κλειστή έννοια του παραγωγού και μόνο δεν ξέρω αν το κάνει κάποιος στην ελλάδα αυτό. Με την έννοια του στούντιο-ηχολήπτη που δουλεύει και ΣΑΝ παραγωγός κατα τη διάρκεια της ηχογράφησης έχω να προτείνω 2, που συνδιάζουν και τη τεχνογνωσία και τον εξοπλισμό. Αν είσαι αθήνα,Αλέξανδρος Χρυσίδης στο Σιέρα στούντιο και αν είσαι Β.Ελλάδα Τάσος Καραπαπάζογλου στο Νεμεσις Στούντιο στην Καβάλα.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν αρκετοι και θα ασχοληθουν με ενα καλο υλικο.

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ guys, όχι εννοώ με την κλειστή έννοια, να πάρει ας πούμε ένα κομμάτι που έχω γράψει με μια ακουστική κιθάρα και να το διαμορφώσει κατάλληλα σε συνεννόηση με την μπάντα βέβαια. Τον εξοπλισμό, την ηχοληψία κλπ την κάνω κ'εγώ δεν είναι δύσκολο αυτό. Το δύσκολο πιστεύω είναι να πάρεις ένα demo και να το απογειώσεις μέσω της παραγωγής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άλλο με τον Τοτο το ξέρεις ? DO IT YOURSELF 100%,  άντε και στην καλύτερη να βρείς κάποιον μουσικό ('Ελληνα εννοώ) που σου αρέσουν οι δουλειές του και ξέρεις ότι ασχολείται και βάλει κανα χεράκι .

Πάντως για το είδος που αναφέρεσε "ALTERNATIVE" προσοχή γιατί υπάρχουν γιδοβοσκοί με άποψη  που απορώ ποιος τους έδωσε τον τίτλο του παραγωγού στο Rock n Roll .

 

DR Z  Jazz 20/40 - Don Grosh Vintage T

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακούσει καλά λογια για τον Αντώνη Ζουγανέλη (μέχρι πρότινος στην Archangel), νομίζω παραγωγεί /μανατζάρει και την Μόνικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου