Προς το περιεχόμενο

Περι Digital Recorders και mixing.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα,ειμαι καινουριος!Αν και κατεβασα το μανουαλ,δεν μπορω να καταλαβω η μαλλον για την ακριβεια να μαθω αν στο digital recorder tascam DP-02 η γενικα σε ολα τα digital recorders μπορω να κανω το μιξ με τον τελειο συχρονισμο.Με λιγα λογια να μιξαρω τα wav files μου(τα οποια ακολουθηουν ολα μια σταθερη ροη στα ιδια BPM) χωρις να εχω καθιστερηση στο mixing και αν δεν μπορω να τ κανω πως επιτυγχανεται.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα,ειμαι καινουριος!Αν και κατεβασα το μανουαλ,δεν μπορω να καταλαβω η μαλλον για την ακριβεια να μαθω αν στο digital recorder tascam DP-02 η γενικα σε ολα τα digital recorders μπορω να κανω το μιξ με τον τελειο συχρονισμο.Με λιγα λογια να μιξαρω τα wav files μου(τα οποια ακολουθηουν ολα μια σταθερη ροη στα ιδια BPM) χωρις να εχω καθιστερηση στο mixing και αν δεν μπορω να τ κανω πως επιτυγχανεται.Ευχαριστω.

  Κανεις εκει περα?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εγω προσωπικα δεν καταλαβαινω τι εννοεις... αν ξαναδιατυπωσεις την ερωτηση σου ισως να βοηθισει...

 

τι εννοεις εχεις καθυστερηση στο mixing???

mpoyrdes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Π.χ εχω μια χαρα wav samples,πολλα και παρα πολυ καλα!Η ερωτιση μου εχει να κανει αν μπορω να μιξαρω ανετα τα samples...Mεχρι τωρα τα mixarw me to tractor3(τι να κανω κ γω ο ανθρωπος..) αλλα αλλο να mixareis 2 καναλια και αλλο 4 η 8!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου εσένα πιστεύω ότι σου χρειάζεται το ableton live και όχι  digital recorder.Γιατί το λέει κιόλας recorder δεν λεει mixer. ;D

Δικιο εχεις man αλλα με το Ableton dn ta παω καλα!Ψαχνω εδω και καιρο hardwarikes lyseis κατι θα κανουμε..Τεσπα,ευχαριστω παντως που τ διαβασες και παρεθεσες!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου