Προς το περιεχόμενο

TX16WX δωρεάν vst sampler


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  Λοιπόν περνάω μια φάση ανασυγκρότησης και μινιμαλισμού, ;D ;D ;D με άλλα λόγια πράγματα πηγαίνουν στην αποθήκη και στους back up δίσκους. Όλα πηγαίναν μια χαρά, αυτό που έλειπε όμως ήταν ένα ΑΠΛΟ, επαναλαμβάνω ΑΠΛΟ σαμπλεράκι, για να φορτώνω ΕΝΑ, επαναλαμβάνω ΕΝΑ δειγματάκι και να βγαίνει η τυρίλα του ελλιπούς early 90ies sampling που έχει στιγματίσει ανεπανόρθωτα το είναι μου. ;D ;D ;D

 

 

Και που αλλού να βρει κανείς αυτό που θέλει παρά στο freeware, διότι αν δε χτυπήσεις το κεφάλι σου στον τοίχο που πλήρωνες αβέρτα για κάτι που είναι πλέον δωρεάν δε φχαριστιεσαι ρε παιδάκι μου. ;D Κατέληξα λοιπόν εδώ:

 

 

https://www.tx16wx.com/

 

 

Υπάρχουν πολλά πλεονεκτήματα, με βασικότερο πως αυτό το sampler εξακολουθεί να υποστηρίζεται, δεν είναι δηλαδή απλά ένα abandonware που αφέθηκε στη μοίρα του δωρεάν, μάλιστα όπου νά'ναι θα έρθει η έκδοση 3.

 

 

Αλλά και αυτή η έκδοση μου δούλεψε άψογα, όλα τα έκανα χωρίς manual, κατευθείαν, μόνο τα εφέ δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω αλλά τελικά είναι διαθέσιμα μόνο στο πληρωτικό, που παρεμπιπτόντως είναι πολύ φτηνό. Προς το παρόν εφέ από το DAW, αυτό είναι και το πιο λογικό IMHO.

 

 

Το θέμα είναι ότι σε λιγότερο από 20 λεπτά ΜΕ την εγκατάσταση έφτιαξα το πρώτο μου ηχάκι. Και φυσικά σας έχω δειγματάκι. Η τυρίλα των old school sample based μηχανημάτων ζέχνει παντού, το λατρεύω!  ;D

 

 

Υ.Γ. Τα περισσότερα σύγχρονα DAWs διαθέτουν ενσωματωμένο κάποιο απλό sampler, μπορεί κάποιος να βασιστεί σε αυτά, αλλά το plug in πάντα είναι προτιμότερο αφού μπορεί να μεταφερθεί σε κάθε πλατφόρμα, πόσο μάλλον αν είναι και δωρεάν. Τσάμπα. Πάρε κόσμε. Το αφεντικό τρελάθηκε, χαρίζει δεν πουλάει  ;D

txtest.mp3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

 

Το θέμα είναι ότι σε λιγότερο από 20 λεπτά ΜΕ την εγκατάσταση έφτιαξα το πρώτο μου ηχάκι. Και φυσικά σας έχω δειγματάκι. Η τυρίλα των old school sample based μηχανημάτων ζέχνει παντού, το λατρεύω!  ;D

Αν ακούγεται λέει... :laugh:

 

Ποιός στα συγκαλά του θα μπει στην διαδικασία σήμερα, όταν του τα παρέχουν όλα multisampled και έτοιμα; Μόνο κάποιοι καμμένοι που κόβαμε και ράβαμε στα Roland και τα Akai με τις μικρές μπλε οθονίτσες τους. Μπράβο τους όμως.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου