Προς το περιεχόμενο

Κιθαρες LAG


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχει δοκιμασει κανεις τις Lag? Σε τιμες γυρω στα 700 ευρω θα τα

δινατε σε μια Lag η σε μια Schecter? Το ξερω οτι ειναι μια πολυ γενικη

ερώτηση απλα θελω να δω αν θα εμπιστευοσασταν μια απο τις 2.

 

Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οι lag ειναι πολυ καλες κιθαρες, για rock κια metal περισσοτερο, αλλα τις εχω λιγο απο φοβο γιατι εχω δει καποιες σειρες που εχει βγαλει και ειχαν προβλημα με το μανικι. λογο λαθους στην παραγωγη στο σημειο οπου ενωνεται το κεφαλι με το λαιμο το router που εσκαβαν το μανικι για να μπει η βεργα εκανε ενα σκαλοπατακι 1-2 mm και ηταν η αιτια να σπανε τα μανικια σε εκεινο το σημειο. και αυτο δεν το εχω δει μονο σε μια lag για να πεις οτι ειναι τυχαιο αλλα σε περισσοτερες. μπορει ομως να εγινε σε καποιες σειρες παραγωγης. ομως ξερω ατομα οπου εκει που παιζαν και χρησιμοποιουσαν το floyd τους εμεινε το μανικι στο χερι! :D

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω το παχος του ξυλου απο την βεργα μεχρι το εξω σημειο του ξυλου. ενω ηταν σωστο το παχος σε ολο το μηκος των μανικιων σε ενα σημειο λιγο πριν το κεφαλι εκανα ενα αποτομο κατεβασμα και το παχος γινοταν μικροτερο περιπου 2mm!οσο τρελο κι αν ακουγεται! αυτο φυσικα δεν φαινεται εξωτερικα, απλως εγω ειχα δει τα μανικια σπασμενα και φαινοταν.

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο αυτο με το μανικι! Πηγα δοκιμασα μια AF-200 σημερα και ηταν εξαιρετικη για τα λεφτα της. Εντυπωση μου εκαναν oi EMG-HZ! 8O Παρα πολυ ωραιοι ακομη και στα καθαρα τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί οι emg εμένα δεν μου άρεσαν καθόλου. Καλύτερα να βάλεις κάτι παραπάνω και να πας στους πασίγνωστους active της emg

 

 

(μάλιστα και σε διάφορα forum δεν είναι και λίγοι που τους θάβουν τους συγκεκριμένους)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που εχεις ακουσεις τους συγκεκριμενους μαγνητες? Σε πολλα forum τους

εκθειαζουν και σε αλλα τους θαβουν! Μαλλον θα επικρατησει το γούστο μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην μια μου κιθάρα. Ίσως και η χειρότερη έκδοση των emg. Καλύτερα λίγα ¤ παραπάνω (10 περίπου - 2 καφέδες λιγότεροι και το μπουρμπουαρ στην κοπελιά :mrgreen: ) και να πάρω active παρά αυτούς.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως αυτη...

 

http://www.pulseonline.com/Schecter/bigC7HellraiserBCH.jpg

 

την επαιρνα...χθες! :o :lol:

ΕΙΣΑΙ ΘΕΟΣ! :D :D :D :D :D

 

 

 

 

LOOMIS RULESSSSSSSS :evil: :evil: :evil: :evil:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου