Προς το περιεχόμενο

ενισχυτες bugera


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μισο...

διαφορες bugera απλου-bugera infinium

Η μοναδικη διαφορα ειναι οτι η infinium σειρα δεχεται περαν των 6L6,EL34,λαμπων στη τελικη ενισχυση ,και διαφορετικου τυπου και το συνδιασμο(μπορεις να εχεις 2el34 και 2 6l6 πχ).Επισης με ledακια μπορεις να δεις τη κατασταση των τελικων,αν καποια θελει αλλαγη σβηνει η ενδειξη...

ΑΥΤΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ

 

Διαφορες 6260-6262

βλεπε διαφορες 6505-6505+

Ο 6260 εχει ενα eq που μοιραζονται τα 3 καναλια,ο 6262 εχει κοινο για clean-crunch και διαφορετικο για το lead καναλι...

ΗΧΗΤΙΚΑ ο 6260 εχει πιο πολυ γκειν αλλα λιγοτερο compression και ειναι πιο σκοτεινος σαν ενισχυτης...ο 6262 εχει λιγοτερο γκειν(και παλι ειναι υπερ-αρκετο) αλλα ειναι πιο σφιχτος και bright...

 

προσωπικα εμενα μου αρεσει πιο πολυ ο 6260 κι ας ειχα τον 6262 για μια τριετια...(εξαιρετικος για τα λεφτα του...σκυλος σε ολα του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια τελευταια ερωτηση. Βλεπω σε ενα μαγαζι τον 6260-212 σε τιμη 500 και κατι

και σε ενα αλλο τον ιδιο στο thomann 322 ευρω . Τι γινετε μπορειτε να μου πειτε. :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μια τελευταια ερωτηση. Βλεπω σε ενα μαγαζι τον 6260-212 σε τιμη 500 και κατι

και σε ενα αλλο τον ιδιο στο thomann 322 ευρω . Τι γινετε μπορειτε να μου πειτε. :o

οι γερμανοι ειναι μαρακες κ τους κοροιδευουμε....

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως κατοχος του 6262 combo πιστευω κανει πιο πολυ για μεταλ! αλλα για λαιβ που λες σκεψου οτι ειναι 30 κιλα ! ασηκωτος ! δε βολευει, εχει χρειαστει να τον παρω 3-4 φορες απο το σπιτι και περασα μαρτυριο για να τον μεταφερω!  σε μεγαλο δωματιο που τον δοκιμασα, με εντασεις 2-4 και στα 2 καναλια, χαιρεσαι να παιζεις μουσικη, απλα ! ειναι πολυ πωρωση ο ενισχυτης! τωρα αυτο που λες για διαφορα χρηματων  εννοειται οτι θα τον παρεις απο Γερμανια ! ετσι ειχα κουφαθει και εγω στην αρχη ! στη Λαμια που βρισκομαι κοστιζε 700, Αθηνα 550 και μου βγηκε απο Thomman στα 310 ! καμια σχεση !

 

βεβαια δεν εχω ακουσει τους υπολοιπους ενισχυτες αλλα με βαση αυτα που ειχα διαβασει στο σαιτ... (οσον αναφορα τη συγκριση με τους v22, v55, 6260, 333)

 

 

blackie  δεν το ηξερα οτι ο 6260 εχει πιο πολυ gain... οταν μαζευα πληροφοριες ακουσα οτι οσες περισσοτερες λαμπες εχει ( νομιζω στην προενισχυση) τοσο πιο High-gain θα ειναι τεσπα τωρα εγινε πλεον η αγορα οποτε.... :P

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

blackie   δεν το ηξερα οτι ο 6260 εχει πιο πολυ gain... οταν μαζευα πληροφοριες ακουσα οτι οσες περισσοτερες λαμπες εχει ( νομιζω στην προενισχυση) τοσο πιο High-gain θα ειναι τεσπα τωρα εγινε πλεον η αγορα οποτε.... :P

 

Εχει περισσοτερο...

Κυριως ειναι φανερο στο crunch καναλι οπου στον 6260 εμπεριεχονται 6 gain stages(οσα στο lead) ενω στον 6262 μολις 3...

Ετσι επιτυγχανονται καλυτερα καθαρα...

Η 6η εξτρα λαμπα ειναι για το καθαρο καναλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου