Προς το περιεχόμενο

μετρονόμος vst?


edessaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μήπως ξέρετε αν υπάρχει κάποιος μετρονόμος vst κατά προτίμηση δωρεάν που θα μπορώ να τον τρέχω στο flstudio7 και από δίπλα να παίζω με το arramger?Θα ήθελα να έχει δυνατότητα σχεδιασμού ρυθμού ή να έχει από μόνο του ρούμπα συρτάκι συρτο ζεμπέκικο και καλαματιανό.Γνωρίζετε κάτι?Μήπως θα μπορούσα να το κάνω και με το ήδη υπάρχον πρόγραμμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν θα σε βοηθησει αυτο, αλλα αυτο που κανω, ειναι φτιαχνω μια μποτα για 5 λεπτα(την χρησιμοποιω ως μετρονομο και την εχω σωσμενη ως midi για να μπορω να την χρησιμοποιω σε οποιοδηποτε κομματι)και απο κει και περα, χτιζω τα drums πανω της και ειμαι κομπλε. Για τους ρυθμους που λες, δεν εχω ιδεα παντως.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρω αλλά θα προτιμούσα να ήταν κάτι ετοιματζίδικο γιατί δε τα πάω καλά με τις μετατροπές,αλλά πιστεύω ότι και πάλι θα τα κατάφερνα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι τιποτα ρε συ!

Φανταζομαι οτι το φουλου στουντιο, εχει "Midi export" ή κατι τετοιο. Απλα φτιαχνεις λοιπον στα drums ενα 5λεπτο(για παραδειγμα) αρχειο, οπου εχει μποτα μονο, το οποιο θα το κανεις να ειναι μετρονομος. Δλδ, ας πουμε μποτα 4/4. Το κανεις export και απλα καθε φορα που θα ανοιγεις καινουργιο track, θα κανεις import το Midi file που εχεις φτιαξει.

Φυσικα οι ετοιματζιδικοι ηχοι ειναι πολυ καλυτεροι, αλλα και αυτο, αναιμακτο ειναι, με περιορισμενες επιλογες βεβαιως βεβαιως...:D

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου