Προς το περιεχόμενο

DIY Guitar Amps


oregon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φιλε μου αν εισαι Θεσσαλονικη η ερχεσαι καποιες φορες θα χαρω να σε κερασω καφεδακι και να τον ακουσεις!!Τον παιζω με μια καμπινα 2Χ10" Jensen και τωρα εχω παραγγειλει ενα καινουργιο κουτι για να βαλω ενα 10"  neodymium μεγαφωνο! Με το 8" της Αria ειναι απλα να καταλαβεις οτι παιζει!   ;) αυτην με το logo marshall ειναιιδιοκατασκευη με επεισης ιδιαιτεη τεχνολογια συγκλησης των μεγαφωνων και κλησης προς τα πισω!! Και τα περισσοτερα πεταλια μου ειναι DIY Fuzz,Fulltone,Tube Boost-overdrive,LinePowerBoost kai effects pedalboard loop-feedbacker

DSC03087.thumb.JPG.4b6c37ed26d5611906710c5f7cfdc505.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω φιλοi αλλα δυστυχως δεν ειμαι και πολυ παιχτρονι για να τον τιμησω!! Με τη πρωτη ευκαιρεια θα κοιταξω να φτειαξω κατι αν και πιστευω οτι με την καμερα χανεται η μαγεια του ηχου οταν ειναι μπροστα ο ενισχυτης!!  Επεισης σε συγκριση με Blues Jr ητανε πιο ζεστος "mellow",ligotero ξησιμο στα πριμμα και πιο μεστα μπασσα!! Παντως το πρωτοτυπο  που πιστευω οτι το πλησιαζει παρα πολυ ειναι αυτο.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Χρωστουσα καποιο κλιπ φιλοι μου!!Εφτειαξα εν τω μεταξυ και αλλον ενισχυτη με 3 12αχ7 και 2 6L6 se single ended!! ειναι 2 καναλια και στο "βρωμικο" εχει και super Boost mode που επιτυγχανεται με εναν πυκνωτη παραλληλα με την αντισταση καθοδου σε μια απο τις λυχνιες του προενισχυτικου καναλιου!!(Η 12ΑΧ7 ειναι διπλοτριοδος αρα ειναι 2 λυχνιες σε ενα περιβλημα! Το μεγαφωνο ειναι Jensen 12" neodymium magnet και ειναι ετσι φτειαγμενος που δεχεται ΕL34 -6L6 με απλη αλλαγη και μαλιστα σε ζευγος η μια!!(παραλληλη συνδεση 2ης λυχνιας) σας στελνω 3 κλιπ απο τον ηχο του καιισως κανω εναν νεο θεμα οπου να αναφερω τα παντα και να ανεβασω φωτος κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίος ήχος στα πρώτα δύο κλιπ!!!

 

Στο τρίτο με το metal test δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τον ήχο του ενισχυτή καθώς έχει και reverb και phaser μπροστά. ;)

Αν μπορέσεις κάνε κι ένα κλιπ με πιο εμφανή τον ήχο του ενισχυτή σε μέταλ ρυθμίσεις. :)

 

Μπράβο και πάλι για την πολύ ωραία κατασκευή σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου