Προς το περιεχόμενο

Το Παράδοξο Δισκάκι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιά ανεξάρτητη παραγωγή με πολλά κρουστά. Νταούλι, τουμπελέκια, ντέφια, Dondo, ..., σε 6σημους, 7σημους, 9σημους, 12σημους, 13σημους κ.λ.π ρυθμούς. Στην ιστοσελίδα http://www.paradoxon-klangorchester.de μπορεί κάποιος ν΄ακούσει δείγματα mp3 και να παραγγείλει!

Δισκοκριτική γιά το "Παράδοξο" δισκάκι με τα πολλά κρουστά υπάρχει στο e-go.gr και συγκεκριμένα http://www.e-go.gr/music/results_kukloforoun.jsp?catid=247&servid=&rowtodisplay=4&id=56&parent=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εχω ακούσει παλιότερα κάτι τέτοιο με κρουστά και όχι μόνο αυτά που ξέρουμε εμείς ώς κρουστά αλλά με ποτήρια και κομπολόγια κτλ κτλ. Το οποίο ήταν ένα αριστούργημα μήπως θα ήταν καλό να μπεί και στη δισκοκριτική αυτό το δισκάκι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόκειται για μια παραγωγή που έχει να κάνει με κρουστά, τα οποία είναι ασυνήθηστα σε σεση πάντα με τα κλασσικά κρουτά που διδάσκονται στα ώδεία και για αυτό εχει το όνομα "Παραδοξο".

Επίσης αποτεέλι και αντικείμενο μελέτης άν σου αρέσουν τα odd time signatures καθώς είναι γεματο από τέτοια και φυσικά από πολλά σύνθετα μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μιά δουλειά/αποτέλεσμα 3 χρόνων. Αν μπείτε στην ιστοσελίδα μου

www.paradoxon-klangorchester.de θα δειτε τα διάφορα κρουστά που χρησιμοποιώ.

Χρησιμοποιώ ρυθμούς και φόρμες της παραδοσιακής μας μουσικής που ντύνω με δικούς μου στίχους και μελωδίες. Επίσης χρησιμοποιώ και ήχους

από τη φύση που ηχογραφώ και μαζεύω σε μιά ηχοβιβλιοθήκη.

Στο παράδοξο δισκάκι έχω δουλέψει πάνω σε 8 διαφορετικούς ρυθμούς.

13σιμο, 9σιμο, 2σιμο, 7σιμο, 3σιμο, 12σιμο, 10σιμο και 6σιμο.

Συνοδεύεται από βιβλιαράκι με όλους τους στίχους στα ελληνικά και στα γερμανικά. Το παράδοξο CDaki είναι προσωπική μου εργασία σε όλα τα επίπεδα (στίχοι, μουσική, σύνθεση, μετάφραση, παραγωγή,...) και σαν ανεξάρτητη παραγωγή μπορείτε μόνο μέσα από τη σελίδα μου με μαιλ

να παραγγείλετε. Αξίζει το κόπο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου