Προς το περιεχόμενο

Cool Beans! για πιάνο. Νέες εκδόσεις


Nikolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

Λοιπόν...

 

Θα ήθελα να σας παρουσιάσω δύο απ'τις νέες παρτιτούρες του εκδοτικού μου οίκου:

 

Cool Beans! Vol. 1 & Vol. 2 by Ben Crosland

 

vol12.jpg

 

O Ben είναι ένας Άγγλος καθηγητής πιάνου και συνθέτης. Πρόσφατα λοιπόν, τελείωσε δύο συλλογές για πιάνο, τις οποίες έκδοσα εγώ. Μπορώ με ασφάλεια να σας πω ότι όποιος ενδιαφέρεται για πιάνο θα βρει εξαιρετικό ενδιαφέρον σε αυτές τις δύο παρτιτούρες. Η καθε μία έχει μία διαφορετική αισθητική, με το Vol. 1 να περιέχει 12 τίτλους σε απαλά, ρομαντικά θέματα, ενώ το Vol. 2 να έχει πιο άγρια αισθητική και πιο... χορευτική στα 14 έργα που περιέχονται.

 

Και τα δύο "τεύχη" έχουν εικονογραφηθεί και μάλιστα το Vol. 1 (όπως ανακάλυψα αρκετά αργότερα) εικονογραφήθηκε από Ελληνίδα! ;)

 

Σας παραθέτω δύο youtube video για να πάρετε μια καλή γεύση.

 

 

και

 

 

Για όποιος ενδιαφέρεται να τα αγοράσει:

 

1. Οι παρτιτούρες υπάρχουν στον μουσικό οίκο "Νικολαΐδης", Ιπποκράτους 13, Αθήνα

2. Επίσης μπορείτε να τις αγοράσετε άμεσα από την ιστοσελίδα μου, με απόλυτη ασφάλεια και πληρωμή με την κάρτα σας μέσω paypal:

Vol. 1

Vol. 2

3. Τέλος οι παρτιτούρες είναι διαθέσιμες και στο amazon.com στα παρακάτω λινκς (αν και δε βλέπω πολύ νόημα κάποιος απ'την Ελλάδα να αγοράσει Ελληνικό προϊόν από την Αμερική...):

Vol. 1

Vol. 2

 

Όποιος πάει προς το amazon.com ας ρίξει και κάνα καλό λόγο, αν μπορεί... ;)

 

Τα κόκκινα είναι λινκς, φυσικά! ;)

 

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Να σημειώσω ότι μέχρι το τέλος Αυγούστου, υπάρχει ένα κουπόνι που δίνει 20% έκπτωση σε ότι πάρετε! Απλά όταν φτάσετε στο checkout βάλτε τη λέξη "frstone1". Αυτόματα οφείλει να σας αφαιρέσει 20% από το συνολικό ποσό σας (όχι τα ταχυδρομικά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου