Προς το περιεχόμενο

Φτιάξτε τη Les Paul σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 76
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

(α) Το Guitar Center είναι στην Αμερική και όχι στην Ευρώπη. Αν την παραγγείλεις θα σου έρθει ο κούκος αηδόνι.

 

(β) What you see is what you get. Oύτε ίχνος διακόσμησης. Σύγκρινε πχ. τη φωτό αυτή με τη φωτό μιας απλής LP Standard και θα καταλάβεις γιατί έχει πέσει τόσο η τιμή: έχουν μειώσει στο απόλυτο, μίζερο ελάχιστο τα στοιχειώδη έξτρα της... σαν να παίρνεις ένα αμάξι με καλή μηχανή (οι μαγνήτες) αλλά μόνο με το πλαίσιο, παράθυρα και καθίσματα. Από ήχο δεν έχω ιδέα, δεν την έχω παίξει.

 

Γενικώς, πολλοί ψάχνουν την "Gibson LP του φτωχού". Μερικοί δεν τα καταφέρνουν - άλλοι πείθουν τον εαυτό τους ότι τα κατάφεραν. Άλλοι καταφεύγουν σε ημίμετρα στυλ LP Studio... (χωρίς να είναι απαραίτητο να πάρει κάποιος σώνει και καλά Gibson - ας μαζέψει μερικά λεφτάκια κι ας πάρει μια Duesenberg που "φυσάει").

 

 

ναι βρε BS, ξερω οτι το GS ειναι στο US (γιαυτο ειπα οτι θωμας και σια δεν την εχουν - δλδ στας ευρωπας δεν υπαρχει, αυτο εννουσα), ντοντ γουορι δεν παραγγελνω τπτ  ;)  απλα μου φανηκε εξωφρενικα παραξενη η περιπτωση...

 

θα στειλω τον λατρεμενο μου αμερικανο ξαδερφο να την δοκιμασει αμα ειναι, να δοκιμασει και καμια πιο σοβαρη LP να μου πει μια γνωμη (ειναι ωραιο τελικα να χεις συγγενεις στα ξενα  ;D )

 

και παλι ρε φουστη μου μονο οι BB pro κανουν 300$, τοσο χαλια κατασκευη να ναι το υπολοιπο;

 

αβυσσος η ψυχη του εμπορα οταν θελει να στα παρει...

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου