Προς το περιεχόμενο

Απορίες περί πεταλιέρας ή midi controler


Apospol

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ισως και λίγο παραπλανητικός ο τίτλος γιατί προφανώς,δε ξέρω τι χρειάζομαι.

 

Πρόσφατα μπήκα στη ψηφιακή εποχή οπου και αγόρασα το amplitube 4 για pc.Ως εδω ολα καλά,έφτιαξα τα presets μου και μου αρκούν.Σκοπός μου ήταν να αγόραζα και το bluetooth pedalboard της ik multimedia αλλά προς εκπληξή μου,είδα πως ειναι μονο για mac & ios.

 

Άρα,το πρόβλημά μου πλέον ειναι,πως θα διαχειριστώ τους ήχους μου-presets μου σε πρόβα και κατ επέκτασιν on stage? Τι ειναι αυτό που χρειάζεται να αποκτήσω ως πεταλιέρα;midi controler? για να κάνω τα παραπάνω και να λειτουργήσει ως ποδοδιακόπτης στο amplitube 4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Δεν το έχω δοκιμάσει και δεν γνωρίζω.

Αλλά... λογικά δεν θα πρέπει να δουλεύει από τη στιγμή που το pc (laptop να φανταστώ) έχει bluetooth;

Διαφορετικά, αν πρόκειται για desktop, θα πρέπει να προσθέσεις bluetooth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

https://cgi.ikmultimedia.com/ikforum/viewtopic.php?f=5&t=13542

 

^Ένας τύπος εδώ λέει ότι χρησιμοποιεί το line6 fbv mkii

 

Δεν ξέρω την απάντηση σε αυτό που ρωτάς, αλλά αυτό που πρέπει να ψάξεις μαλλον εχει keywords "midi controller amplitube 4" 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως είναι αυτό: «BlueBoard iOS app runs in background on mobile device or Mac, and translates Bluetooth messages to MIDI» που η εταιρία δεν υποστηρίζει στα PC, οπότε θα 'λεγα μην το ρισκάρεις. Στα ίδια λεφτά παίρνεις ένα άλλον midi ποδοδιακόπτη. Είναι class compliant,οποιοδήποτε midi controller μπορεί να μπει στο pc και να στείλει εντολές, το πολύ να ρυθμίσεις λίγο το πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου