Προς το περιεχόμενο

Fender Strat Deluxe ή Fender Deluxe HSS ;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάρε την SSS. τα κάνει όλα και συμφέρει, στο πλαίσιο που αναφέρεις.

 

Αν όταν λες ροκ εννοεις κυρίως πχ σαν την ηχάρα του γκαλαχερ, χεντριξ, μπλακμορ κλπ στο ιδιο κλιμα, θα χρειαστεις μονους.

 

αν τελικά τοσο πολυ δε σου κάνει ο μονος στη γεφυρα, παιρνεις ένα διπλό σε μέγεθος μονου κάποια στιγμή και τον πετάς πάνω και είσαι κύριος...

 

αλλά δε νομιζω να μη σε βολέψει ;)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια αν θυμαμε καλα ειχα διαβασει στο forum οτι οι noisless της deluxe ουσιαστικα ειναι διπλοι με output λιγο πιο πανω απο 9-9,5 kohm.

 

Δε νομιζω να ειναι οι καταληλοτεροι μαγνητες για μπλουζ και στρατ ηχο.

 

 

Παντως σιγουρα πας για sss.

 

Εγω θα ελεγα να κοιταξεις και καμια Standard αλλιως μια αλλαγη μαγνητων στη deluxe θα τη θεωρουσα απαραιτητη για να εχω πραγματικο στρατ ηχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλεις να πλησιάσεις όσο περισσότερο γίνεται τον 60's και 70's ήχο οι noiseless δεν κάνουν. Αν ωστόσο θέλεις ένα σετ μαγνήτες που να κάνει την πλειοψηφία αυτών που λες πως παίζεις καλά, δεν θα σε απογοητεύσουν πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα καθαρά της δεύτερης θέσης μ'ενδιαφέρουν πράγματι πολύ.

 

 

SSS τότε. Αν και γενικά δεν είμαι ποτέ απόλυτως, αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση μιλάω εκ πείρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι Noiseless ειναι πολυ καλοι σε funk καταστασεις. Στα αλλα δεν ειναι κατι ιδιαιτερο. Παρε τη κιθαρα και αν δεν σου αρεσουν τους πουλας και βαζεις καποιους αλλους. Μπορει και να σου αρεσουν. Γουστα ειναι αυτα... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν μου αρέσει στις καινούργιες US deluxe HSS είναι η απουσία του καβαλάρη floyd rose που κλειδώνει τις χορδές στα κλειδιά και το lsr roller nut.

 

l_1996510100_xl.jpg

 

Είναι αλήθεια πως η Fender σταμάτησε την παραγωγή των μοντέλων US deluxe HSS LT (LT=locking tremolo) το 2007 για εξοικονόμηση χρημάτων.

 

Το τρέμολο όμως μπορείς να το βρεις χωριστά σαν spare accessory και να το τοποθετήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου