Προς το περιεχόμενο

ενισχυτής για διαφορετική ένταση σε 2 δωμάτια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Guru

@ BlackCrow81, με πρόλαβες. Το ίδιο και ο τίτλος.

Εκτός κι αν το καφέ είναι κάποιο σπίτι - διαμέρισμα που έγινε μαγαζί.

 

Νομίζω πως θα βοηθούσε μία κάτοψη του χώρου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να πω μια βλακεία? Λογικά δεν χρειάζεται ενισχυτής :police:

Παίρνεις ένα bluetooth player (I Pod κλπ...) και 4 bluetooth αυτοενισχυόμενα ηχεία. Στο ένα δωμάτιο έχεις την ένταση στο 9 και στο άλλο στο 5!!!!!!!!!!!

...και γλυτώνεις και τη καλωδίωση!!!!! ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να πω μια βλακεία? Λογικά δεν χρειάζεται ενισχυτής :police:

Παίρνεις ένα bluetooth player (I Pod κλπ...) ...

 

Και δεν δίνει στους θαμώνες κι από ένα ζευγάρι ακουστικά hands free να ξεμπερδεύει μια κι έξω?  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν δίνει στους θαμώνες κι από ένα ζευγάρι ακουστικά hands free να ξεμπερδεύει μια κι έξω?  ;D

Για βάλε κάτω το κόστος φίλος....άσε, όλοι Τσακαλώτοι γίνατε!!!!! ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αρχικά να πω ότι δεν είχα πρόθεση να μπερδέψω/χαραμίσω χρόνο/κοροϊδέψω κανέναν.

Ήθελα με τις λίγες γνώσεις μου, να το κάνω όσο πιο απλό γίνεται, πράγμα που προφανώς δεν είναι εφικτό.

Εξού και η διευκρίνιση ότι πρόκειται για καφέ. Ωστόσο η εν λόγω πληροφορία πιθανόν να βοηθούσε και σε μια μελλοντική έρευνα για την αντίστοιχη εφαρμογή σε σπίτι.

 

Μετά από όλες αυτές τις επεξηγήσεις, εκτιμώ τις απαντήσεις σας (σαφώς και οι ειρωνίες τύπου "στάνη" είναι στο πρόγραμμα, το χιούμορ έχει πάντα θέση στις ζωές μας!) και θέλω να ρωτήσω το εξής:

 

Επειδή το κόστος είναι θέμα (σιγά μην δεν ήταν), ο Sherwood βλέπω είναι προσιτός.

Όμως διαβάζω ότι είναι receiver. Όχι amplifier?? Τι δεν καταλαβαίνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Όμως διαβάζω ότι είναι receiver. Όχι amplifier?? Τι δεν καταλαβαίνω?

Ραδιοενισχυτής είναι.

Έχει και ραδιόφωνο.

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Πιστεύω πως μία κάτοψη του χώρου με τα τετραγωνικά θα βοηθούσε πολύ στο να πάρεις σωστότερες απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στην απλούστατη πρότασή μου πως ένας PA ενισχυτής το κάνει άνετα αυτό. Σε επαγγελματικό χώρο έχω στήσει παρομοίως και σχετικά οικονομικά 3 ηχεία στον ένα χώρο σε ένα κανάλι και άλλο ένα σε μικρότερο χώρο στο δεύτερο, ώστε οι εντάσεις να ρυθμίζονται αναλόγως. Κανένα απολύτως πρόβλημα και κάνει ακριβώς ότι θες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν είναι πολύ μικρός ο χώρος 45-60m2 μπορεί ίσως να γίνει και με οικιακό ενισχυτή για πιο μεγάλους χώρους δεν προτείνεται.

 

Δεν δίνει όμως τετραγωνικά ούτε κατόψεις απλά λέει 2 δωμάτια το οποίο είναι αρκετά αόριστο.

 

Επίσης θα είναι καφέ ή θέλει και ένταση το βράδυ για ποτάκι? αγώνες θα βάζει?  εκεί θα έχει πρόβλημα  με οικιακό σε μεγάλες εντάσεις σίγουρα θα κάψει κάτι αν οδηγεί συνέχεια σε παραμόρφωση....

 

 

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφώς και οι ειρωνίες τύπου "στάνη" είναι στο πρόγραμμα, το χιούμορ έχει πάντα θέση στις ζωές μας

Σε βλέπω γενικώς αναποφάσιστο. Ειρωνία ή χιούμορ είναι?

 

Όμως διαβάζω ότι είναι receiver. Όχι amplifier?? Τι δεν καταλαβαίνω?

Ο "φίλος" θα ανοίξει καφε μπαρ, θα κάνει δηλαδή μια επιχειρηματική κίνηση και περιμένει να τον βοηθήσεις εσύ με την ηχητική εγκατάσταση? τώρα σοβαρά?

 

Και αφού έκατσε ο γνώστης του αντικειμένου npap και σου απάντησε για οικιακό εξοπλισμό και σου πρότεινε 2 λύσεις, διαλέγεις (εσύ και όχι ο φίλος σου που θα πληρώσει) την πιο φθηνή τον Sherwood, παρόλο που διευκρίνησες εκ των υστέρων ότι πρόκειται για καφέ μπαρ άρα ο Sherwood πιθανόν να μη σου κάνει αν πρόκειται για μεγαλύτερο χώρο, αλλά ούτε αυτό καταδέχτηκες να απαντήσεις ακόμα παρόλο που σε ρώτησαν κάμποσες φορές. Αλλά εγώ είμαι ο είρωνας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου