Προς το περιεχόμενο

Επιστροφή thomann / Ηδη 1 μήνας καθυστέρηση ***


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω,

 

θα ηθελα τη γνωμη σας βαση εμπειριας. Εκανα επιστροφη ενα προιον στο Θωμα μετα απο μολις 5 μερες απο την αγορα του, και ναι το γνωριζω οτι ηταν γιορτες κλπ αλλα θεωρω οτι ο ενας μηνας ειναι μεγαλη καθυστερηση ( μια που εχει τυχει να επιστρεψω παλι αντικειμενο στο παρελθον )

 

Σε επικοινωνια που ειχα μαζι του ενω εχω αποστειλει για ελεγχο το voucher pdf αποκομμα που μ εδωσαν αρχικα με ολα τα στοιχεια tracking ελληνικο κλπ μου ζητανε σφραγισμενο εγγραφο η αποδειξη απο το ταχυδρομειο κατι ομως το οποιο δεν μ δωσανε καθως λενε οτι εφοσον το αντικειμενο ειναι καταχωρημενο online και φαινεται στα συστηματα δεν υπαρχει λογος.

 

Ανυσηχω μηπως υπαρχει περιπτωση να εχει χαθει // μιλαμε για 300 ευρω

 

Τι προτεινετε ? Σας εχει τυχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το tracking number πού σου λεει οτι βρισκεται το δεμα;

 

Εδω:

 

http://www.dhl.gr/el/express/tracking.html

 

ειναι μεσω global

 

The shipment has arrived at the export parcel center

 

και βρισκεται εκει απο τις 15 του μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου ζητανε σφραγισμενο εγγραφο η αποδειξη απο το ταχυδρομειο κατι ομως το οποιο δεν μ δωσανε καθως λενε οτι εφοσον το αντικειμενο ειναι καταχωρημενο online και φαινεται στα συστηματα δεν υπαρχει λογος.

 

1. Το pdf που σου στειλανε για να τυπωσεις και να στειλεις δεμα, ειναι μια Α4 με δυο αποκομματα. Το ενα κολλας πανω στο κουτι, το αλλο στο σφραγιζουν και το παιρνεις εσυ.

 

2. Σωστα σου ζητανε το ΔΙΚΟ ΣΟΥ αποκομμα, γιατι πχ σου λεει, μπορει εσυ να λες οτι το εστειλες το δεμα, και πχ να το κρατησες, και μετα να λες οτι χαθηκε και να αξιωνεις κερδος (παραδειγμα λεω πώς μπορει να σκεφτονται, και ΟΧΙ οτι εκανες κατι τετοιο- μην παρεξηγηθω)

 

3. Με το tracking No, μπορεις να δεις πού βρισκεται

 

 

Αν δεν εισαι σιγουρος πώς το εστειλες εσυ (πχ, μηπως σου δωσανε το αλλο αποκομμα και δεν το θυμασαι) τοτε πώς να ειναι εκεινοι; :-\

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι μεσω global

 

The shipment has arrived at the export parcel center

 

και βρισκεται εκει απο τις 15 του μηνα

 

Αρα ειναι στο δικο μας export center. Σωστα; Αρα ακομα Ελλαδα. (edit: μαλλον λαθος λεω)

 

Αν ειναι ετσι, νομιζω ισχυει γιατι τελευταια γινονται μανουρες και με γερμανια πχ, ΕΕ, και καθυστερουν στο τελωνειο το δικο μας.

Εγω εχω παραγγειλει 31/12/17 αλλα εκει που ηξερα οτι ερχοντουσαν σε 1 εβδομαδα, τωρα νομιζω θα περιμενω κατα τελος γεναρη, μπορει και αρχες φλεβαρη....

 

ΑΡΑ!!! δεν το εχεις χασει.

 

Ειναι ακομα τελωνειο. Θα πρεπει να περιμενεις  :-\

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το pdf που σου στειλανε για να τυπωσεις και να στειλεις δεμα, ειναι μια Α4 με δυο αποκομματα. Το ενα κολλας πανω στο κουτι, το αλλο στο σφραγιζουν και το παιρνεις εσυ.

 

ΔΕΝ το σφραγισαν οι ατιμοι !!!

2. Σωστα σου ζητανε το ΔΙΚΟ ΣΟΥ αποκομμα, γιατι πχ σου λεει, μπορει εσυ να λες οτι το εστειλες το δεμα, και πχ να το κρατησες, και μετα να λες οτι χαθηκε και να αξιωνεις κερδος (παραδειγμα λεω πώς μπορει να σκεφτονται, και ΟΧΙ οτι εκανες κατι τετοιο- μην παρεξηγηθω)

 

Εφοσον φαινεται πως το δεμα ταξιδευει ακομα δε νομιζω πως τιθεται θεμα αξιοπιστιας // με αυτη τη λογικη μπορει ν εστειλα κ ενα δεμα γεματο πετρες αλλα προφανως θελω κ εγω να παρψ τα λεφτα μου πισω κ εκεινοι το προιον τους

 

3. Με το tracking No, μπορεις να δεις πού βρισκεται

 

Ε φαινεται που ειναι αλλα κολλημενο εκει...

 

Αν δεν εισαι σιγουρος πώς το εστειλες εσυ (πχ, μηπως σου δωσανε το αλλο αποκομμα και δεν το θυμασαι) τοτε πώς να ειναι εκεινοι; :-\

 

τα αποκομματα εινα ΙΔΙΑ απλα κ καλα θα το σφραγιζανε...τους ρωτησα μου ειπαν δε χρειαζεται...εφυγα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον δεν ηξερε ο υπαλληλος.  :-\

 

Εγω οταν ηταν να γυρισω, τους παω την Α4.

 

Την κοιταει η υπαλληλος (παλια υπαλληλος)

 

Την ξανακοιταει, την γυρναει αναποδα, την κοιταει στο φως (το φως ειναι σαλτσα δικια μου  ;D )

 

Φωναζει τον Προισταμενο!

 

Ξανακοιταει και αυτος!!!!

 

χαααααα!!

 

 

 

Τελικα τους λεω:

 

- Παιδια, ειναι ετοιμο, εχει και το tracking No,απλα, για να μην κολλατε δικα σας κτλ και διευθυνσεις κτλ!!

-ΑΑΑΑΑΑ μου λενε, οκ!

 

Σφραγιζουν, κοβουν το αποκομμα μου το δινει και φευγω.

 

 

Εσενα, νομιζανε οτι μαλλον ειναι απλη αποστολη και δεν σου δωσανε αντιγραφο. Στην ουσια ομως ειναι συστημενο.

 

 

(ΥΓ: δεν θα το εχεις χασει το δεμα. Μην ανησυχεις. Πχ, αν δηλ, το ειχες παρει το αποκομμα και το ειχες χασει το χαρτακι, πώς θα το ξερανε στην Γερμανια; Και εχει ηδη παει. Απλα λογω του οτι τωρα κινεις την διαδικασια, και αυτοι στο troubleshooting σου λενε ΤΙ ακριβως απαιτειται τωρα που κανεις αναζητηση δεματος φοβουμενος οτι μπορει να εχεις χασει.)

 

Υπομονη!

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου